Кајгана форум

Zlatikevichius
Zlatikevichius
Подобра е речиси во се. Единствено што не ми се свиѓа е што сериите кои си во план да ги гледаш, а не ти се почнати, и оние кои си ги почнал а не ти се свиѓале и си ги прекинал не можеш да ги групираш посебно како на episodecalendar, туку мораш и нив да ги архивираш ако сакаш да не ти се појавуваат во What to watch next листата.
Zlatikevichius
Zlatikevichius
Е сега, олеснителна околност е што тука архивираните можеш да ги деархивираш, што не беше случај кај episodecalendar.

Тебе ти се свиѓа?
Anon
Anon
за која страна зборите?
Iceboy
Iceboy
Океј ми е засега, ќе ми треба малку време да ја навикнам, ама ќе ја биде мислам...
Донев
Донев
Може некако да се поместат за плус еден ден како што е на episodecalendar? Сега се регистрирав :D
Zlatikevichius
Zlatikevichius
Во Settings ако ти е подесено: My local time кај прашањето What airing time should be displayed?, поради временската разлика со САД, автоматски ти ги дава дека премиерите се следниот ден. Пример: The Walking Dead ми ја дава во понеделник, 01:00, иако премиерата во САД била во недела, неколку часа порано од тоа.
Донев
Донев
По локално ми е ставено и пак е исто. Да не треба и временска зона негде да се стави?
Zlatikevichius
Zlatikevichius
Не знам, стварно. И јас сум нуб со сајтов. :D
Iceboy
Iceboy
Сега гледам некои лајв четови имало за епизодиве и триста глупости...ќе треба учење на сајтов :)
Донев
Донев
Да, коментирање за секоја епизода и такви ствари. Ми се смени иначе календарот после некое време. И мобилната апликација е добра.
Zlatikevichius
Zlatikevichius
Интересно е што мобилната апликација е дури и подобра од сајтот. Полесна е за навигација, плус и има повеќе функционалности од сајтот.

А тоа со лајв четот за епизодите е ново, вчера го воведоа, пред тоа го немаше. Во секој случај - интересно е.
Донев
Донев
Слушнале дека ќе се регистрирам, па ми ставиле чет :D
Iceboy
Iceboy
Ти фативме врски со Злате, не си ласкај...
На врв Bottom