Recent Content by Zlatikevichius

 1. Zlatikevichius

  Македонски филмови

  Дај боже на Синедејс
 2. Zlatikevichius

  Film Club: (Dead Man's Shoes: 30.09 - 20.10)

  Dead Man's Shoes Филмов мене ме потсети на The Crow франшизата. Имавме еден Crow и во клубов, на почетокот, првиот, со Брендон Ли, кобниот за него. Буквално истата приказна е. И уште на почетокот на филмот, кога почнаа со тие флеш-бековите, претпоставував дека малиот е мртов. Во сцената кога...
 3. Zlatikevichius

  Формула 1 - сезона 2019

  Рикардо пак: :pos: :pos: :pos: https://www.facebook.com/568665409957112/posts/1488440024646308/ ГО О-БО-ЖУ-ВАМ! :pos::pos::pos:
 4. Zlatikevichius

  Си купив книга

  Малиот принц и јас ја зедов, иако веќе ја имам.
 5. Zlatikevichius

  19 години,изгубен.

  И во државава има места каде може да се заработува добра плата и да се изгради кариера, без да имаш било какво искуство или образование, само треба да си упорен и истраен. И јас се препознав себеси до некаде во твоето мислење. На твои години (или 1-2 повеќе) и јас бев во слична ситуација како...
 6. Zlatikevichius

  Film Club: (Dead Man's Shoes: 30.09 - 20.10)

  Имавме ситуација со форумот. Јас, а и сите кои се на Телеком со интернет не можеа да отворат форум од минатиот вторник, значи цели седум дена. Имало проблем со рутирањето, јас и не разбирам баш што значи тоа, но еве конечно е средено. Продолжуваме со Dead Man's Shoes до недела, 20.10. После ќе...
 7. Zlatikevichius

  Film Club: (Dead Man's Shoes: 30.09 - 20.10)

  Ај вака: The Reflecting Skin го гледаа четворица и му дадоа средна оценка 7,3 што е втора највисока оценка во кругов. Го испуштија: @Corvus , @devilko и @Gazpapir . Synecdoche New York го гледаа исто четворица и му дадоа средна оценка 6,0. Го испуштија: @devilko , @wot и @Gazpapir . @wot -...
 8. Zlatikevichius

  Film Club: (Dead Man's Shoes: 30.09 - 20.10)

  @Gazpapir е следен. Бујрум.
 9. Zlatikevichius

  Формула 1 - сезона 2019

  ...ама и малиов се закача. :pos: https://www.facebook.com/568665409957112/posts/1469116883245289/
 10. Zlatikevichius

  Superhero Movies

  Натпреварувачи на Мистер Глобал облечени во нивните национални костими. Скролајте до крај, ве молам. :pos: :pos: :pos: https://www.boredpanda.com/mister-global-2019-national-costume/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=BPFacebook
 11. Zlatikevichius

  Македонски филмови

  Ќе да е книга!
 12. Zlatikevichius

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  ОК, тогаш, најдобро вака: Фестивалот ќе ЗАПОЧНЕ со Господ постои... а ќе биде ОТВОРЕН подоцна, откако ќе започне. Најјако ќе направеа да го отвореа со филмот со кој ќе ЗАВРШИ. :tapp:
 13. Zlatikevichius

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  На курс сум. :pos: 1569589650 Господ постои... е од 18:00, Таткото од 20:00. Не знам како може да е отворањето со Таткото, кога Петрунија е пред него. o_O Плус...
 14. Zlatikevichius

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  За тие што не знаат, на 04.10 почнува Киненова. Нема нешто посебно на програмата, отворањето е со Господ постои... на Теона, а има проекција и Медена земја. Мене она што ми фати око е српскиот Šavovi на Мирослав Терзиќ, ама неговата проекција е во вторник, 18:00, и јас не можам да го гледам во...
На врв Bottom