Кајгана форум

Zlatikevichius
Zlatikevichius
Го чекаме Imitation Game. ;) Boyhood уште го немам ѕирнато.
Ron Burgundy
Ron Burgundy
злате кој е бољи според тебе? брдмен или бојхуд?
Zlatikevichius
Zlatikevichius
Boyhood уште го немам гледано.
dragonsky
dragonsky
Јас двата ги имам гледано и..Брдмен :')

Ама мене лично и двата ми се послаби од Гон Грл..ама од Оскаровскиве..Брдмен го има дефинитивно тоа Оскаровското, и го добива мојот глас
Ron Burgundy
Ron Burgundy
и јас сум за брдмен па ќе видиме, може некој трет ќе биде на крај :D
Zlatikevichius
Zlatikevichius
Па уште The Imitation Game им е посериозен конкурент. Ќе видиме од него што ќе испадне.
dragonsky
dragonsky
Бојхуд освојува џабе се палите :D
Zlatikevichius
Zlatikevichius
Ај да се обложиме!
dragonsky
dragonsky
Ти што мислиш дека ќе освои? :D
Zlatikevichius
Zlatikevichius
Кој? Boyhood веројатно за режија и можеби за оригинално сценарио, како и за споредни улоги за Итан Хоук и Патриша Аркет. Толку!
Zlatikevichius
Zlatikevichius
...ама можеби
dragonsky
dragonsky
Споредна улога ќе биде шефот на Спајдермен :D
Споредна улога женска (ваљда за споредна ќе ја сметаат) ќе биде Патриша. Режијата сакам да иде кај Брдмен ама ваљда Бојхуд.
За најдобар филм сакале ние или не ќе земе овој :D

Барем на 3 месеца пред Оскарите како што изгледа..ти викам ептен ти е рано темава :D
Zlatikevichius
Zlatikevichius
Абе секоја година истово време ја отварам. :P

За режија - или Ињариту или Линклејтер, нема трет. ;)

За главна машка, мислам дека исто ко лани се знаат петмината номинирани уште од сега: Китон за Birdman, Бенедикт Кумбербач за The Imitation Game, Еди Редмејн за The Theory of Everything, Дејвид Ојелово за Selma и Стив Карел за Foxcatcher. Нема шести. :P И оскарот оди кај Мајкл Китон, дефинитивно!
Zlatikevichius
Zlatikevichius
За главна женска е малку покомплицирано, ама јас мислам дека ќе земе Џулиен Мур за Still Alice. Баш го стаив да се спушта филмот да видам што толку ја фалат.
Zlatikevichius
Zlatikevichius
Во споредна машка има четворица frontrunners: Нортон и Хоук за двата погореспоменати :P , Марк Руфало за Foxcatcher и Џеј Кеј Симонс за Whiplash. Ама мислам дека битката ќе е меѓу Нортон и Хоук. За кој Спајдермен ти ми збориш? Петтиот номиниран којзнае кој ќе биде.
Zlatikevichius
Zlatikevichius
И споредна женска: Ема Стоун за Birdman и Патриша Аркет за Boyhood ќе бијат битка. Интересно е што најавуваат две номинации во иста категорија за Џесика Частејн за Interstellar и A Most Violent Year, а уште поинтересно е што Частејн е кандидатка и за главна женска улога за The Disappearance of Eleanor Rigby, но веројатно таму нема да добие номинација.
dragonsky
dragonsky
Женска е Патриша Аркет. ЏК Симонс му беше шеф на спајдермен. Он ќе освои :) Карел е главна а ? Мислев споредна да не е.
Частејн нема шанса да добие за Интерстелар, за другиов филм ќе биде :)

А бе ти отварај си цело време оваа година али секоја година значи рано си ја отварал :-DDD
Zlatikevichius
Zlatikevichius
Немам гледано ни еден superhero филм освен Бетмените на Нолан и Супермените сите (и Man of Still).
На врв Bottom