Zlatikevichius
Поени од реакции
27.069

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Си ме пресмеал со гифон :D
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  па сериозно така мислам :-) А истото важи и за Ptolomej , само него го заборавив во моментот. Што знам до што е? Може до поднебјето, оти јас, иако од Македонски Брод, сум се родил во Прилеп...
  Erich Zann
  Erich Zann
  Можно е да е до тоа :) Јас во студентски имав другарчиња од брод, Аце, Мики и Синиша, околу 90та година. Можи да ги знајш а можи и не, од друга страна не е битно. Битно е да се дружиме :)
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Може ги знам, иако јас сум троа постар, '84 генерација, ама веќе 11 години живеам во Скопје, и си одам во Брод два пати годишно (понекогаш и поретко), па така се доведов во ситуација дури и роднините да не си ги познавам :D
  Neznam dali si go posetuval forumot koga mesto lajkovi imase zelenki I crveni.
  Pamti sea.. ti duzam crveno!

  Mojata recenzija za Another Earth. :D
  wot
  wot
  само фајтклаб добива повеќе шанси за гледање кај мене, по еднаш годишно.. :D сосема добар е како инди филм, до толку квалитетно почнува што изгледа на студиски филм, е кога ќе почнеме како таков да го гледаме.. пропаѓа. 6-ка би му било премногу, а 9ка мислам... сигурен сум дека е во афект.
  Io Sono Interista
  Io Sono Interista
  Што му објаснуваш, никогаш нема да ја свати разликата помеѓу независен филм и Бетмен :)

  А бе во куќата на режисерот го имаат снимано, врски фаќале во полиција да го затворат патот за да ја снимат сцената со сообраќајката... да не збориме што девојкава одби работа во Голдман Сакс за да биде претежно невработен актер... ете толку е ентузијастички филмот. Многу ги пошт
  Io Sono Interista
  Io Sono Interista
  Многу ги поштувам.
  W
  Моменталниот резултат Бајага - Азра на темата?
  Смртно ме интересира.

  :D
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Zlatikevichius
  W
  Werther
  Златкевичиус,размислував,дали да инсистирам или не,но се потсетива на маката која ме стави вчера,кога ме изнудуваше да ставам аватар од Момчило.
  Така да инсистирам !
  W
  Werther
  Гумп незнам зошто,ама не ти верувам.
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  ОК, ај во кратки црти - Forrest (мислам, не сум сигурен) и едно друго другарче си измислуваа преводи на нашите имиња на други јазици. За мене имаше најмногу: Goldy на англиски, L'Aure или Орко на француски, Aurelie на шпански ... и коа некој праша како би бил на литвански, другарот истреска - „Златикевичиус“! Ете накратко, од таму! ;) И во право си, не му верувај на Forrest!
  Шо ти требаше таква дебилна тема ко Први глас Србије?
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Ej, pls стај ја во канта, ми стигнуваат глупи нотификации цело време. Не ми беше намерата за Први глас Србије да отворам тема, туку да го доловам моментот кога по којзнае кој пат заклучив колку Србите немаат слух и вкус! Ќе ја фрлиш у ѓубре, нели?
  Forrest Gump
  Forrest Gump
  Да, се мислев да и дадам шанса да видам која дискусија ќе се развие, но и двајцата знаеме дека темата е осудена на пропаст. Така да ...
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  така што* ^^ :P
  мора ли у секој пост да ме спомнеш бе :D


  и кажи која серија ќе ја гледаш наредна, имам нешто да ти кажам :D
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Не сум те спомнал никогаш, брат. Ако си се препознал некаде, тоа е друго. И btw, chill out ;)
  Forrest Gump
  Forrest Gump
  Pluh, не ти е срам?
  One Tree HIl....giulty pleasure :)
  Сите имаме такви серии, мене Veronica Mars ми е таква :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Zlatikevichius
  Не сум ја гледал Veronica Mars. Ама OTH ми е баш guilty pleasure, морам да признаам :D
  Iceboy
  Iceboy
  Абе забавни си се на некој свој начин, јас Вероничето ја изгледав во еден здив среде испитна сесија, поради неа испитната си ја заебав.....ама не жалам :)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom