Општи дискусии за ТВ серии

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Незнаев дека Yellostone e толку мрдната серија се си мислев некоја сапуница, нз кој е помрднат дал Рип или Кејси
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Има неколку луѓе тука на кои што безусловно им верувам и кога ќе предложат нешто за мене е исклесано во камен и мора да го изгледам што побрзо. Сепак, морам да признам дека ова ми промакнало низ прсти, иако кога ќе пребараш на срч излегуваат 1567 постови од @wot со препораки и топ 10 листи во кои ја вклучува серијава. Морам да ти се извинам Вот, што сепак не сум ја сфатил препораката сериознo сѐ досега, и криво ми е што не се сретнав со ова ремек дело порано.

Veep. :love:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Има неколку луѓе тука на кои што безусловно им верувам и кога ќе предложат нешто за мене е исклесано во камен и мора да го изгледам што побрзо. Сепак, морам да признам дека ова ми промакнало низ прсти, иако кога ќе пребараш на срч излегуваат 1567 постови од @wot со препораки и топ 10 листи во кои ја вклучува серијава. Морам да ти се извинам Вот, што сепак не сум ја сфатил препораката сериознo сѐ досега, и криво ми е што не се сретнав со ова ремек дело порано.

Veep. :love:
IMG_2802.png

Ke pocnuvam da veruvam vo kosmicki energii Dzimi. Vcera bas ja pustiv izgledav pet epizodi. Mi pocina maceto u sreda i ne mozam da se soberam pa barav nesto tolku kvalitetno sto ke uspee malku da mi rascisti misli. Gusni ja tvojata krznena topka i uzivajte vo Veep, stanuva samo podobra i podobra. Mi stana tolku iconic ulogata na Julija sto posle koga gledav Seinfield bev eh.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Ова има потенцијал да биде или многу епско добро или тешко срање, во зависност од тоа дали целта ќе им биде bullshit woke пропаганда или стварно да направат нешто добро.
@Björn нема изворен материјал за ова така, ќе треба сами да смислуваат?

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.807
Поени од реакции
33.630
Сигурно се сеќавате на Heartbreak High австралиската серија што се емитуваше на А1 на почетокот на 2000. Кај нас преведена како „Училиште Скршени срца“. Ја има цела на Netflix. Плус - Netflix лани направиле рибут на серијата - нормално, истото училиште, нови ликови. Ја почнав денеска - woke as hell е, плус за разлика од тогаш кога училиштето беше во главна улога и имаше многу моменти од школските клупи и како учениците се справуваат и со училишните проблеми, сега е се насочено кон „проблемите“ надвор од училиштето - секс, секс, секс и само секс! Ама некако ме заскокотка да и седнам пак на старата серија - секако таа ја немам гледано интегрално цела, туку тоа што сум начекал на телевизија. А кога успеав Beverly Hills 90210 со преку 300 епизоди да ја завршам, ова ќе биде лесен плен.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Сигурно се сеќавате на Heartbreak High австралиската серија што се емитуваше на А1 на почетокот на 2000. Кај нас преведена како „Училиште Скршени срца“. Ја има цела на Netflix. Плус - Netflix лани направиле рибут на серијата - нормално, истото училиште, нови ликови. Ја почнав денеска - woke as hell е, плус за разлика од тогаш кога училиштето беше во главна улога и имаше многу моменти од школските клупи и како учениците се справуваат и со училишните проблеми, сега е се насочено кон „проблемите“ надвор од училиштето - секс, секс, секс и само секс! Ама некако ме заскокотка да и седнам пак на старата серија - секако таа ја немам гледано интегрално цела, туку тоа што сум начекал на телевизија. А кога успеав Beverly Hills 90210 со преку 300 епизоди да ја завршам, ова ќе биде лесен плен.
Ја глеав цела серија и мислам дека последните епизоди не ги догледав. Исто болка во душата ми е што ја пропуштив епизодата кога умре тој младиот (не ми текнува како се викаше).
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Daredevil ја бива од Марвел бе?
Ozark ја завршивме со женава, топ ни легна. Сега бараме некоја друга.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.779
Поени од реакции
10.545
Сега разбирам дека на Нетфликс излегла серија за Александар Македонски. Некој нешто?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.295
Поени од реакции
45.855
Сега разбирам дека на Нетфликс излегла серија за Александар Македонски. Некој нешто?
Немам гледано, ама видов негде дека уште од старт кур у гз јадел. :icon_lol:
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
753
Поени од реакции
1.921
До 4-та епизода стасав и видов дека е откажана. Ми се ееба филмот скроз.
Тие три сезони ги правеше Нетфликс сега Марвел снима со истите актери но мислам дека нема да биде директно продолжение на таа серија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom