Општи дискусии за ТВ серии

Член од
22 декември 2011
Мислења
2.040
Поени од реакции
4.335
На пола веќе станува клише. Тед со неговите пропаднати врски, лигавање на Маршал и Лили, Робин битна како ланскиот снег, Барни ги форсира истите глупости.

Едно 3-4 сезони се вишок во серијата. Иначе првите 3 сезони се топ.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.948
Поени од реакции
34.306
И повеќе од ок е, Барни Стинсон ја носи на едно повисоко ниво од рандом ситкоми...

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Барни Стинсон е во How I Met Your Mother. Јас зборувам за How I Met Your Father.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Хаха, моја грешка, прочитав How I met your и одма мозокот ми отиде на father.
My bad ;)

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Мозокот ти отишол на mother, не на father.
Нема везе ајде :pos:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.818
Поени од реакции
39.119
Тед Мозби е нај лејм лик у цела серија. А и таква фаца има ти иде да го учукаш еднаш.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.948
Поени од реакции
34.306
Ај вака, од почеток: How I Met Your Father е спин-оф на How I Met Your Mother што се емитуваше на Hulu во периодот 2022-2023. Беше прекината по втора сезона.

На форумов, а и надвор од него критиките генерално беа дека е woke (ги следи животите во 2022 и 2023 година на шестмина пријатели, 3 мажи и 3 жени, од кои 3 се белци: 2 Американци и 1 Британец, една Латино-Американка, 1 Индиец и 1 Азијатка (да, само црнец им фали за да бида комплетна сликата), и плус, Азијатката е лезбејка). Затоа немав големи очекувања. Но - забавна е, интересна и сосема гледлива.

Тоа сакав да кажам. :pos: Не ми ги спомнувајте Барни и Тед, please, ги нема во HIMYF. :pos:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.959
Јас во последновово време изгледав неколку работи.

Inventing Anna - оваа знам дека беше актуелна кога излезе, но не ме интересираше да ја пуштам, се дури колега од работа не спомна дека сум му заличувала на актерката. Не дека нешто ептен личиме, има минијатурни сличности, се препознав во одредени изрази и експресии, но како и да е, јас сум поубава. :D
Серијата си е баш океј оценета, околу 6 ипол мислам, вака добро вози и држи внимание, само го нема оној квалитет за да кажам серија што мора да се гледа. Интересен случај, има одредени поуки за самото општество и перцепцијата за луѓето што може да се извлечат.

The bodyguard - ја има исто на Нетфликс, една сезона. The king of the North овде има шкотски акцент :love:, а и целиот во глобала е срцка. Трилер серија, со доста пресврти и заплети. Ова е солидна 9ка, вреди да се гледа дефинитивно, голема препорака.

Ozark - Оваа уште ја гледам, таман ја почнав последната сезона денес. Знам дека има посебна тема, ама не отварам таму ради спојлери. Океј ми се држеше до некаде втора сезона, трета и така и така, Нетфликс и молзењето е почнато, ама ај ќе догледам да видам што ќе излезе. Марти актерот ми е многу антипатичен, да беше некој друг, може ќе имав некое подраго мислење за главниот лик. Венди според мене ја држи серијава на некое ниво, одличен избор е Лора.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Ozark - Оваа уште ја гледам, таман ја почнав последната сезона денес. Знам дека има посебна тема, ама не отварам таму ради спојлери. Океј ми се држеше до некаде втора сезона, трета и така и така, Нетфликс и молзењето е почнато, ама ај ќе догледам да видам што ќе излезе. Марти актерот ми е многу антипатичен, да беше некој друг, може ќе имав некое подраго мислење за главниот лик. Венди според мене ја држи серијава на некое ниво, одличен избор е Лора.
Подобро нема да биде :ROFLMAO:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.959
Подобро нема да биде :ROFLMAO:
Па веројатноста е мала, ама мора да се догледа, ај пак да не знам дали ќе ги рокнат веќе еднаш ко што стравуваат три сезони. Ако ништо друго, бар за секојдневниот стрес што го кркаат треба да им се признае на вакви фаци, она е лудо живеење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom