Општи дискусии за ТВ серии

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Dobro izleze ova be! Igledav 5 saati i vpien sum celosno. Pa koga vidov 30 eps prva sezona, me vrati u detstvo. Ako mi ja rasipa taa od Netflix sega ke duzis…

Mnogu e eerie, ima horror triller vibes a cgi se drzi solidno za sega
Ти бро веке ме прееба, ја сум 17еп :D
 
  • Хаха
Reactions: wot
Член од
12 март 2024
Мислења
44
Поени од реакции
68
Скоро ја гледав The Patient со Steve Carell, добра иако малку одлепена серија. Се работи за сериски убиец кој си го киднапира психијатарот и го принудува да држат сеанси кај него дома.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.952
Каде на торент можам да ја најдам серијата Stalk втора сезона никаде ја нема ?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Шогун МОРА да се гледа.

Џентлмен забавна.
Shogun ја почнав и јас денес, само првата епизода ја изгледав. Многу динамична и во еден саат колку што траеше успеаја да ме импресионираат со глума, сетинг и приказна.

Има потенцијал да се развие во нов хит серија.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Shogun ја почнав и јас денес, само првата епизода ја изгледав. Многу динамична и во еден саат колку што траеше успеаја да ме импресионираат со глума, сетинг и приказна.

Има потенцијал да се развие во нов хит серија.
Секоја епизода до сега ми е се подобра и подобра (y)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.997
Земав да гледам 3 Body Problem. Ентузијастички и со отворен ум. Пошто книгата ја фалат ептен и ми е на ред за читање. И почиње серијава, први минути, разни ликови од кои 90% се жени, све некои пичке материне научнички или едноставно силни жени. Само жени, еден Кинез и еден црнец - кој е најпаметниот човек на светот. Он и Ајнштајн. Тие се. Ова буквално го кажаа у серијава.
Негде у 13-та минута се појавува белец. Одма сељак - им се пушта на две женски у бар. И едната му вика - Абе мрш од тука клошар ниеден, знаеш ли ти дека сум ја у пичку матер научничка, а другарка ми е јака бизнисменка.

Тука одлучив дека нема да ја гледам серијата. Потоа следуваа уште неколку сцени со - жените се јаки, мажите се слаби, а белите мажи плус се сељаци, кои ми ја зацементираа одлуката и ја потврдија како исправна и не ја догледав прва епизода.

Сум дошол да глеам сериозна научна фантастика бре, не очајни домаќинки.
Сите ебани најбољи научници се жени (и еден црнец). Чак и у Кина за време на Културната револуција, тие што ги тепаат контрареволуционерите до смрт пред публик, се жени. Жена го предава контрареволуционерот, жена му суди, жени го убиваат од ќутек, жена го тажи.
Тргнете ми се скурца, ова треба да биде реалистично.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
991
Поени од реакции
651
Земав да гледам 3 Body Problem. Ентузијастички и со отворен ум. Пошто книгата ја фалат ептен и ми е на ред за читање. И почиње серијава, први минути, разни ликови од кои 90% се жени, све некои пичке материне научнички или едноставно силни жени. Само жени, еден Кинез и еден црнец - кој е најпаметниот човек на светот. Он и Ајнштајн. Тие се. Ова буквално го кажаа у серијава.
Негде у 13-та минута се појавува белец. Одма сељак - им се пушта на две женски у бар. И едната му вика - Абе мрш од тука клошар ниеден, знаеш ли ти дека сум ја у пичку матер научничка, а другарка ми е јака бизнисменка.

Тука одлучив дека нема да ја гледам серијата. Потоа следуваа уште неколку сцени со - жените се јаки, мажите се слаби, а белите мажи плус се сељаци, кои ми ја зацементираа одлуката и ја потврдија како исправна и не ја догледав прва епизода.

Сум дошол да глеам сериозна научна фантастика бре, не очајни домаќинки.
Сите ебани најбољи научници се жени (и еден црнец). Чак и у Кина за време на Културната револуција, тие што ги тепаат контрареволуционерите до смрт пред публик, се жени. Жена го предава контрареволуционерот, жена му суди, жени го убиваат од ќутек, жена го тажи.
Тргнете ми се скурца, ова треба да биде реалистично.
Увек оставај коментар.

Пред 2-3 години ми префрлија курна жила. Ма све по курац ги отерав, почнаа извинувања да ми пуштаат на маил.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.307
Јас Озарк гледам, од сам старт ми се засвиѓа, првата сезона тераше топ дури и ми стана сумњиво малце пошто е на Нетфликс а освен еден геј друго вокерско скоро и да нема. Сеа сум на почеток на 3та сезона и серијата врие од strong women character, дури почнува да ме нервира малце. Да не брзам со заклучоци и да не изедам некој спојлер, ќе се вратам да искоментирам кога ќе ја завршам. Само се надоврзав на муабетот на Бјорн од погоре.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.779
Поени од реакции
10.547
Јас Озарк гледам, од сам старт ми се засвиѓа, првата сезона тераше топ дури и ми стана сумњиво малце пошто е на Нетфликс а освен еден геј друго вокерско скоро и да нема. Сеа сум на почеток на 3та сезона и серијата врие од strong women character, дури почнува да ме нервира малце. Да не брзам со заклучоци и да не изедам некој спојлер, ќе се вратам да искоментирам кога ќе ја завршам. Само се надоврзав на муабетот на Бјорн од погоре.
По-омразен карактер од Џема ми е токму Венди. Гледај и ќе видиш.
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
539
Јас Озарк гледам, од сам старт ми се засвиѓа, првата сезона тераше топ дури и ми стана сумњиво малце пошто е на Нетфликс а освен еден геј друго вокерско скоро и да нема. Сеа сум на почеток на 3та сезона и серијата врие од strong women character, дури почнува да ме нервира малце. Да не брзам со заклучоци и да не изедам некој спојлер, ќе се вратам да искоментирам кога ќе ја завршам. Само се надоврзав на муабетот на Бјорн од погоре.
Гледај и уживај, не бркај по темиве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom