Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Прашуваш девојче дали сака да оди со тебе и ти вика "ќе видеме"

Дали тоа "ќе видеме" значи "одјеби" или стварно значи "ќе видeме" ?

Некој храбар да даде цврст одговор, ама да се има во предвид дека си бил со девојчето другар 2 години.

Anyone ? :wink:
Ќе ти кажам од моја гледна точка. Пријателствата со машки на женските особено им значат, бидејќи така полесно дознаваме за размислувањата на машките, на што даваат предност кај девојките и слично. Ако ти рекла “ќе видиме“, тоа значи дека и треба да размисли дали те сака како другар и сака да те задржи како таков, или пак, дали да ти даде прилика, а притоа да ризикува да го изгуби пријателот. Имај предвид дека ако имате врска, па ако прекинете, пријателството има големи шанси да биде изгубено. Останува на вас, ти и таа, да поразговарате и да одлучите што ќе правите.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Она е курва и неодамна раскина со дечкото, дали да пробам да ми даде или да почекам? :drk:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Она е курва и неодамна раскина со дечкото, дали да пробам да ми даде или да почекам? :drk:
Пробај сине, немој ни да помислиш да чекаш, времето ке одмине, а работите неможеш да ги сопреш.

Среќно:vozbud:
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Знаете како МОЖАМ да ЗАБОРАВАМ некое девојче кое си го сакате повеке од Својот живот...и да ви ја ЛАПНЕ ДРУГ....:nerv::nerv::buum:


Брате само подалеку од неа и не се секирај, пример ти доколку ја гледаш неа со дечко и ке се повредуваш постојано така да мој совет е доколку има таа дечко сшто подалеку од неаизбегнувај ја.А пред се знае ли таа дека ти ја сакаш толку многу како што викаш дека ја сакаш? Доколку знае не се секирај и раните од куршум зараснуваат:toe:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Mi treba sovet, najitno...Odam so deckoto 3 godini.Jas imam 19 a toj 23.No po tolku vreme, veke ja zagubiv zelbata za nego i sakam da bidam slobodna.Nejkam nikakvi ogranicuvanja.Nemam nikakvo prethodno iskustvo so momcinja i seto ta za mene momentalno e terra incognita.Sakam da go iskusam bas toa.Toj me saka nenormalno i neznam kako da mu raskinam.Od druga strana se plasam da ne se pokajam i da ne nemam nikoj koga ke sum sama.
Terra Incognita welcomes you.
Од шо страв бе? 19 години имаш.

Она е курва и неодамна раскина со дечкото, дали да пробам да ми даде или да почекам? :drk:
Почекај, ако стварно те сака ќе те разбере.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Што е тоа ќе видиме :tapp: како чекај да размислам,зависи на која нога ќе станам,да се консултирам со сестринството :tapp: многу го мразам тој одговор...го крева егото непотребно според мене треба да се запрашаш и дали вреди да ти биде другарка :toe:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Od druga strana se plasam da ne se pokajam i da ne nemam nikoj koga ke sum sama.
Аман од вакви стравови. Ќе останела сама :nesvest:

Прашуваш девојче дали сака да оди со тебе и ти вика "ќе видеме"

Дали тоа "ќе видеме" значи "одјеби" или стварно значи "ќе видeме" ?
Тоа „ќе видиме“ веројатно значи одложување додека биде сигурна што сака или не сака да се форсира работата и сака да си течат работите полека и спонтано.

Она е курва и неодамна раскина со дечкото, дали да пробам да ми даде или да почекам? :drk:
Пробај да ги смириш. Така ќе направиш добро дело и за тројцата.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Што е тоа ќе видиме :tapp: како чекај да размислам,зависи на која нога ќе станам,да се консултирам со сестринството :tapp: многу го мразам тој одговор...го крева егото непотребно според мене треба да се запрашаш и дали вреди да ти биде другарка :toe:
Е добро ај сеа малце го претера.
Го крева егото?
Да се запраша дали ВРЕДИ да му биде другарка??

Ајде...:tapp:

Како прво девојчето можеби го гледа како другар, можеби не сака да си расипе пријателство, особено долго пријателство.

А како второ, чудно е и самото прашање “сакаш ли да одиме“. Може и дошло ненадејно прашањето.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
А не е ли почудно да му рече чекај да размислам :tapp: па не ја прашува за брак мајку му :toe:...а ако го гледа како другар може тоа да му го каже не завиткано во стил чекај,не знам а во себе да знае дека никогаш нема ништо да биде...сепак ако му е другарка треба искрена да биде со него нели? :smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А не е ли почудно да му рече чекај да размислам :tapp: па не ја прашува за брак мајку му :toe:...а ако го гледа како другар може тоа да му го каже не завиткано во стил чекај,не знам а во себе да знае дека никогаш нема ништо да биде...сепак ако му е другарка треба искрена да биде со него нели? :smir:
А можеби, едноставно можеби и се свиѓа дечкото, ама не знае дали сака да расипе пријателство?

Баш ако му е другарка, ќе сака највеќе од се и најбитно ќе и биде да го задржи другарството.
2 години пријателство не се фрлаат така лесно во вода.

Забрането е да се двоуми?

Ако човекот ја свиѓа, ќе има малце трпение.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
112
Поени од реакции
17
pa kako ke bidev drugari kd on ne gu gleda kako drugarku?
on si e kazaja svoe mislenje i normalno e deka pa ke si prasa
ili on ke vu e drugar a ona ke mu e "drugarka"??

SITUACIJA NAPNATA, MUABET IC!! :pos2::pos2:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Хм... Кога би имал другарка, за која ми се развиле „чувства“, би нашол начин да се смувам со неа или да ја наведам на секс.

Ако тоа го расипе пријателството, поздрав на пријателството. Немам намера да се измачувам - ако не ѝ се сака со мене, не ме сака целиот, значи не ме почитува целосно. Ѝ го барам и телото, а не само интелектот - ако не ми го пружа, не ми е целосна пријателка, бидејќи не ми се наоѓа таму кајшто ми е потребна. Не дека не може, туку не сака со мене. А штом не сака со мене, значи не ме сака, па значи поздрав.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Хм... Кога би имал другарка, за која ми се развиле „чувства“, би нашол начин да се смувам со неа или да ја наведам на секс.

Ако тоа го расипе пријателството, поздрав на пријателството. Немам намера да се измачувам - ако не ѝ се сака со мене, не ме сака целиот, значи не ме почитува целосно. Ѝ го барам и телото, а не само интелектот - ако не ми го пружа, не ми е целосна пријателка, бидејќи не ми се наоѓа таму кајшто ми е потребна. Не дека не може, туку не сака со мене. А штом не сака со мене, значи не ме сака, па значи поздрав.
По ова за тебе би рекол, ВРСКА СИ НЕМАШ што е пријателство!
И со другарите вака ли си праите? Ако му се приебе на некој, му го даваш телото???
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Е добро ај сеа малце го претера.
Го крева егото?
Да се запраша дали ВРЕДИ да му биде другарка??

Ајде...:tapp:

Како прво девојчето можеби го гледа како другар,можеби не сака да си расипе пријателство,особено долго пријателство.

А како второ,чудно е и самото прашање “сакаш ли да одиме“.Може и дошло ненадејно прашањето.
Уште така ги прашуваат сакаш да одиме??? Лелеле муабетов еј, јас па мислев се смениле работите...
Абе зашо се замарате бе на тие златни години со вакави муабети, врски , го сакам ова она, вени сечење оваа погоре се плашела сама да не остане... бог да чува , зашо не си терате кеиф малце, ид а пуштите малдоста да си го праи своето, ќе има време и за среиозни љубовни грижи, ова сега е ветер и магла, не се замарајте толку, напротив препуштете се и уживајте, и тоа баш што на вам ви е убаво тоа прајте го и со тој кој ве мил и драг, и симпатичен со него бидете... пак ќе речам има време за сериозност!:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom