Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Го сакам... И што да правам?
:)
Сакај си го и понатаму. :)
Евентуално упознај не` подетално со конкретниот проблем како би ти помогнале. :smir:

Јас имам проблем. Дечко ми е нарцис. Што да правам? Сакам јас да сум центар пажња, пошто сум поубава, попаметна, по-се`. Не може он да е нарцис, ќе се испокољаме. Како да го трансформирам?
Помагајте пред да се обратам во Тин-шема.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Сакај си го и понатаму. :)
Евентуално упознај не` подетално со конкретниот проблем како би ти помогнале. :smir:

Јас имам проблем. Дечко ми е нарцис. Што да правам? Сакам јас да сум центар пажња, пошто сум поубава, попаметна, по-се`. Не може он да е нарцис, ќе се испокољаме. Како да го трансформирам?
Помагајте пред да се обратам во Тин-шема.
Прашај го да ти објасни зашто те сака и што сака / му се свиѓа кај тебе :smir:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
Тргни ја настрана и еден убав муабет направете за се што те интересира, а ништо чудно да се обидува да те направи љубоморен и зависен од неа со лејм финти.
Na sto mislese koga rece so lejm finti...?
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Na sto mislese koga rece so lejm finti...?
На некои веќе испробани и банални ствари.
Ко на пример,да се гушка со некој друг у твоја близина,за да те напраи љубоморен.
Или да глуми недостапност и слично.
Битно,ти биди кул и уживај.
Ако стварно те сака,ќе си дојде сама.
Ако не те сака,однак,не те сака.
Продолжи си со животот.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Mi treba sovet, najitno...Odam so deckoto 3 godini.Jas imam 19 a toj 23.No po tolku vreme, veke ja zagubiv zelbata za nego i sakam da bidam slobodna.Nejkam nikakvi ogranicuvanja.Nemam nikakvo prethodno iskustvo so momcinja i seto ta za mene momentalno e terra incognita.Sakam da go iskusam bas toa.Toj me saka nenormalno i neznam kako da mu raskinam.Od druga strana se plasam da ne se pokajam i da ne nemam nikoj koga ke sum sama.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Mi treba sovet, najitno...Odam so deckoto 3 godini.Jas imam 19 a toj 23.No po tolku vreme, veke ja zagubiv zelbata za nego i sakam da bidam slobodna.Nejkam nikakvi ogranicuvanja.Nemam nikakvo prethodno iskustvo so momcinja i seto ta za mene momentalno e terra incognita.Sakam da go iskusam bas toa.Toj me saka nenormalno i neznam kako da mu raskinam.Od druga strana se plasam da ne se pokajam i da ne nemam nikoj koga ke sum sama.
Епа ако се плашиш од ова, барај си друг у меѓу време. Знаеш како е ПО НОВИ ПАТИКИ ОДИШ СО СТАРИТЕ.

А иначе слободно кажи му се што мислиш, што чувствуваш, ќе те разбере, ќе те свати како ти е.
 

Strumi4an4e

Кајгана Момче
Член од
1 март 2007
Мислења
240
Поени од реакции
1
Знаете како МОЖАМ да ЗАБОРАВАМ некое девојче кое си го сакате повеке од Својот живот...и да ви ја ЛАПНЕ ДРУГ....:nerv::nerv::buum:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Знаете како МОЖАМ да ЗАБОРАВАМ некое девојче кое си го сакате повеке од Својот живот...и да ви ја ЛАПНЕ ДРУГ....:nerv::nerv::buum:
Bace ja i ti sme na slicno...a toa za vreme leci sve toa go znaeme, ama so doeka pomine toa vreme.samo nervozi???......izgleda najdobro ke bide da barame drugi i ic da ne se zamarame,znam deka e tesko, no vredi da se proba da se pravime koo "I don't give a fu*k about anything".Moze ke zapali soznaes.Vo sekoj slucaj ne cekaj baraj use odma i ti drugi ne vredi nikoj tolku za da go gubis vremeto vo nervozi poradi nego.Polesno ke ti bide.So sreka
 

Strumi4an4e

Кајгана Момче
Член од
1 март 2007
Мислења
240
Поени од реакции
1
Bace ja i ti sme na slicno...a toa za vreme leci sve toa go znaeme, ama so doeka pomine toa vreme.samo nervozi???......izgleda najdobro ke bide da barame drugi i ic da ne se zamarame,znam deka e tesko, no vredi da se proba da se pravime koo "I don't give a fu*k about anything".Moze ke zapali soznaes.Vo sekoj slucaj ne cekaj baraj use odma i ti drugi ne vredi nikoj tolku za da go gubis vremeto vo nervozi poradi nego.Polesno ke ti bide.So sreka
Да брат....Live's Goo ON :toe::toe:!!! Some 1 say: FUCK LOVE,LOVE HURT'S !!!:wink::wink:
 
V

Viktoranius

Гостин
Прашуваш девојче дали сака да оди со тебе и ти вика "ќе видеме"

Дали тоа "ќе видеме" значи "одјеби" или стварно значи "ќе видeме" ?

Некој храбар да даде цврст одговор, ама да се има во предвид дека си бил со девојчето другар 2 години.

Anyone ? :wink:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Прашуваш девојче дали сака да оди со тебе и ти вика "ќе видеме"

Дали тоа "ќе видеме" значи "одјеби" или стварно значи "ќе видeме" ?

Некој храбар да даде цврст одговор, ама да се има во предвид дека си бил со девојчето другар 2 години.

Anyone ? :wink:
Во поголемиот дел од случаите ако ти каже “ќе видиме“ или “има време, ќе се договориме“ - значи индиректно ти кажува одјеби.

Ама се разбира, не мора да значи, секогаш има исклучоци.:smir:

Во твојот случај, бидејќи сте другари, веројатно сепак сака да размисли дали сака да си расипе другарство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom