Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
срам ми е...а знам дека можам да бидам со него,ама ептен ми е срам ко ке сум во негова близина...
Со срам нема ништо да добиеш :toe: само опуштено и ако си сигурна дека можеш да бидеш со него не гледам причина за страв...машките посебно ќе те гледаат доколку ти го направиш првиот чекор :smir:...среќно :helou:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
срам ми е...а знам дека можам да бидам со него,ама ептен ми е срам ко ке сум во негова близина...
...мој совет...и од искуство фактички ...никад не се срами...заш зарад срамот немаш појма колку шансе ќе пропуштитш...
и..фала за тиа советите...хих...:pipi:
 
Член од
13 јуни 2007
Мислења
206
Поени од реакции
15
..а ваке...коај ти се свиѓаа еве да кажемо двајца...а и на двајцата им се допаѓаш...и едноставно треба да се решиш нели со кого да идеш...шо треба да е пресудно ? што треба да има едниот за да се фатиш со него..ако го нема тоа другиот? ....:pipi:
Се надевам тој шо го одбра е вистинскиот, и дека ќе ви е убо заедно.. позз :helou:
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
ПОМПШШШШШШШШШШШШШШШ
Мн го сакам чупчето ама тоа мене некако послабо незнам што да правам помагајте некако што да права за да ја придобијам ... ве молам помош :( :( :( :( :( :(
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
ne ova e od porano ne mi ima teknato da go smenam :) a inaku angela se vika :D
ova e greska
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Па пред се биди свој затоа што ако не те сака таков каков што си тогаш воопшто не се секирај ќе најдеш и подобра. Секако ти додворувај и се направи некои романтични работи за неа; гледајте некој романтичен филм ( What happens in Vegas е добро филмче) и на некоја сцена романтична фати ја за рака и стисни и ја раката погледнија во очи и така гледајте се некоолку секунди и бакни ја и така прави секој момент да ви биде единствен да ви биде забавен и да се сеќаваш на тој момент да биде незаборавен нема да може таа да одолее на сето тоа:toe::wink:
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
пратиме добро...
1. страм ми е да и казам дека ја сакам...
2.се пласам од самиот нејзин одговор...
3. веке 2-3 пати сум ја прасал и таа сами ми го прави ова :S :S
а ова во врска со филмот мислам дека е премногу тврдоглава за тоа го имам гледано тој филм.. тоа е затоа се обратив и до тука
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
пратиме добро...
1. страм ми е да и казам дека ја сакам...
Брат, мене во животов ме води само едно мото - кој не се обидел, не успеал. Затоа, кажи и слободно, зошто да не? Барем ќе знаеш што понатака.
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
пратиме добро...
1. страм ми е да и казам дека ја сакам...
2.се пласам од самиот нејзин одговор...
3. веке 2-3 пати сум ја прасал и таа сами ми го прави ова :S :S
а ова во врска со филмот мислам дека е премногу тврдоглава за тоа го имам гледано тој филм.. тоа е затоа се обратив и до тука

Од кога се знаеш со неа?
Се сомнева ли таа дека ти ја сакаш?
И даваш ли ти некои знаци и се додворуваш ли?
Колку време поминувате заедно?

И брат не се секирај ќе биде само треба да сакаш и темолам гледај го Хич за самодоверба иако си го гледал гледај го пак филмот и после обиди се со неа а сега одговори ми ги прашањата..
 
Член од
13 јуни 2007
Мислења
206
Поени од реакции
15
jutel бате.. мене ми се чинит дека прелесно се заљубвиш.. прво гордана, сега ангела.. како дошло така пошло..
муабетов ми е.. ако не и се свиѓаш нејзе.. чао.. незнам кај читав.. првиот впечаток е најбитен.. ако на почеток не и се свиѓаш.. НИКОГАШ НЕМАТ!!!!!!!
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
Од кога се знаеш со неа?
Се сомнева ли таа дека ти ја сакаш?
И даваш ли ти некои знаци и се додворуваш ли?
Колку време поминувате заедно?

И брат не се секирај ќе биде само треба да сакаш и темолам гледај го Хич за самодоверба иако си го гледал гледај го пак филмот и после обиди се со неа а сега одговори ми ги прашањата..
епа се знаеме бидејки зивееме во градце во кое сите се познаваме...а да за тоа знае дека јас ја сакам и се додворувам ама таа некако послабо ми обрнува внимание...

jutel бате.. мене ми се чинит дека прелесно се заљубвиш.. прво гордана, сега ангела.. како дошло така пошло..
муабетов ми е.. ако не и се свиѓаш нејзе.. чао.. незнам кај читав.. првиот впечаток е најбитен.. ако на почеток не и се свиѓаш.. НИКОГАШ НЕМАТ!!!!!!!
е брат за ова имаш пија4ка ако се најдиме некаде ке ти пусатам рака од срце за постов во право си 500% али за жал во право си
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Ако не ти обрнува внимание не вреди да се замараш за неа:ne:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom