Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Колку хејт само затоа што реков дека не е ремек дело, ќе го спуштам сега да го гледам пак наскоро.
 
H

HoT IcE

Гостин
Колку хејт само затоа што реков дека не е ремек дело, ќе го спуштам сега да го гледам пак наскоро.
Епа што друго очекуваш, то ти е исто како да речеш Роналдо е подобар од Меси, за тебе како Барселона фан. Веднаш добиваш реакција:LOL:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Што е финтата со Том Харди и Наоми Рапас сега гледам ќе гумат пак заедно во Child 44, филм за серискиот убиец Чикатило. Инаку оваа тема веќе е обработена во еден од моите омилени ТВ филмови изработени од HBO - Citizen X
 
Член од
23 април 2014
Мислења
20
Поени од реакции
2
Дали знае некој како може да ставам превод на филм што сум го симнал од итнернет. Барам превод од македонски јазик. Ако не дајте некоја страница од каде што ќе можам да симињам филмови со превод на македонски јазик. Ве молам дајте некаков одговор или решение брзо. Ми треба ова за утре сабајле!
 
H

HoT IcE

Гостин
Дали знае некој како може да ставам превод на филм што сум го симнал од итнернет. Барам превод од македонски јазик. Ако не дајте некоја страница од каде што ќе можам да симињам филмови со превод на македонски јазик. Ве молам дајте некаков одговор или решение брзо. Ми треба ова за утре сабајле!
Ќе си симнеш BS Player ќе си наместиш јазик при инсталирање на македонски и автоматски ќе ти бара македонски превод ко ќе пуштиш филм.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Што е финтата со Том Харди и Наоми Рапас сега гледам ќе гумат пак заедно во Child 44, филм за серискиот убиец Чикатило. Инаку оваа тема веќе е обработена во еден од моите омилени ТВ филмови изработени од HBO - Citizen X
Огромна препорака за книгата, еден од подобрите трилери читани, Дете 44 е преведена кај нас во издание на Сакам книги :) Прочитајте си ја пред филмот...
 
G

grande-juve

Гостин
Nightcrawler добар, држи... На тие што го бендисаа им го препорачувам и Ace in the Hole, слична тематика е, од мајсторот Били Вајлдер.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
@џимеј поради тебе го пуштив Boyhood, а друг ми беше во план. На 1:45 сум и толку ми е просечна драма што се плашев тука да признаам. :place:
Ако до тука не ти станал интересен, џабе ќе гледаш уште саат и пол...
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Левиатанот супер, малце послабо ми легна од The Return. Ќе го изгледам деновиве и Elena, опасен е режисерот.

Иначе, до толку ли им е тешко на Холивуд да средат добра кинематографија како по европскиве филмови? Изгледа не е се‘ до парите.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.661
Nightcrawler добар, држи... На тие што го бендисаа им го препорачувам и Ace in the Hole, слична тематика е, од мајсторот Били Вајлдер.
Mnogu grdo cuvstvo me drzese throughout celiot film... kvaliteten, 4-ka, ama ne bi sakal pak da go gledam. :unsure:
Jake me plasi posteno..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom