Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Не мојш да речиш го упропастија, ако имало потенцијал, и ако играл добро, сигурно сеа немаше да бидит во Сериа Б. Ако ништо поќе во Сериа А ќе играше.

Aбијати
Де Шиљо Мексес Запата Констант
Боатенг Монтоливо Ночерино
Робињо Пацини Ел Шарави
Според мене за утре.. И ако имаме резултат Страсер>Монтоливо Пацини>Нианг и Ел Шарави>Емануелсон или Робињо/Бојан
Aбате и Анте се у комбинација чим се фит чисто сумњам дека ќе ги седне на клупа ....башка алегри изјави дека Монтоливо и Амбро сигурно стартуваат.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
А го има некој глеано како игра типов? или слабо ?
Немам појма.
--- надополнето: 15 декември 2012 во 22:45 ---
Robinho's father says striker will move to Santos in summer

Berlusconi: We give ourselves three years to make AC Milan great again
http://www.goal.com/en-us/news/86/italy/2012/12/15/3604400/berlusconi-we-give-ourselves-three-years-to-make-ac-milan
--- надополнето: 15 декември 2012 во 22:52 ---
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Realno tretoto mesto moze da se stigne,samo so kvalitetni 1-2 zasiluvanja...i bez povredeni ...
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Воглавно сите изгледаат како деца и отприлика може да им се погоди возраста на сите. Ама овој Петања, до голманот што е, не ми е јасно како може да има онаква физичка конституција, а ’95 годиште е. Го приметив и коа влезе против Зенит..Дечкото има страшен, природен, физички потенцијал за негова возраст.
Ако не му е Ачерби постар брат на Кристанте, се качувам на змејов и да ме нема! :icon_lol: Исти сурат.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Среќен ни роденден. За многу години нека е. :icon_mrgr:. Денеска мора да ги распукаме
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Воглавно сите изгледаат како деца и отприлика може да им се погоди возраста на сите. Ама овој Петања, до голманот што е, не ми е јасно како може да има онаква физичка конституција, а ’95 годиште е. Го приметив и коа влезе против Зенит..Дечкото има страшен, природен, физички потенцијал за негова возраст.
Ако не му е Ачерби постар брат на Кристанте, се качувам на змејов и да ме нема! :icon_lol: Исти сурат.
Петања ептен ми личи на оној гејот од Шалке...




п.с Милан 1-1&3+ = 2,1 коеф. :pipi:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Нека е среќен роденденот , и денеска без петарда да не излеват од сан саиро :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom