Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Армеро одличен играч нека го договорат него и овој од Андарлехт Биља и се е ок. За продавање: Фламини.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Нема да е лошо во тим да се има Армеро и Констант за замена, отколку Антонини и Месбах.

Ambrosini and Montolivo will play from the start.
If Mexes doesn't recover from his influenza, then Zapata will play from the start
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Нема да е лошо во тим да се има Армеро и Констант за замена, отколку Антонини и Месбах.

Ambrosini and Montolivo will play from the start.
If Mexes doesn't recover from his influenza, then Zapata will play from the start
Taчно. Со останувањето на Констант и кувување на Армеро, Антонини, Мезбах и Фламини можат слободно да одат аут, пошто Констат ќе мојт да е и замена за лев бек и замена за во средина.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
исти муцки имаат, чудно како истата муцка ја праи ќерка му солидно пиче. а него го прави да личи на пес.. <3<3

Те нема со годиништа да пишеш нешто овде за нас, и за клубот, а за ќерка му од Макс прв се јави, куче едно :icon_lol:

Знам ја кј удирам :cool:

Иначе на зима го сакам Љорис :pos:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Антонини нема шанса да го продадат..а исто и Шиљо може да игра лев бек така да добро би било.Фламини скоро сигурно ќе го продадат,Габриел највероватно на позајмица исто и Нијанг не е чудно ако го дадат на позајмица.За Мезбах да не се зборува треба Милан да плати за да го дадат,се спомнува во Џенова нешто за Кучка како замена па би било добро иако овој Кучка не е нешто посебно подобро би било Наинголан.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.121
Поени од реакции
14.272
- Милан само што потпиша договор со Хамбургер така да сумата за негов трансфер ќе биде голема пошто и они го земаа за добра цена.
Го земаа за 5 милиони. Добро, мислам дека следното лето ќе отидеше како слободен играч, па и Динамо не можеше да бара многу пари. Бадељ е солиден играч, но ништо повеќе од тоа. Мислам дека никогаш нема да заигра за голем клуб (освен ако некој клуб не се најде во ваква транзиција како сега Милан).
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Супер ќе бидит Нианг да оди на позајмица во некој од тимовиве во Сериа А, каде ке му бидит загарантирано место во првите 11. И онака не верувам да се изнадобијат шанси покрај Ел Шарави, Пацини, Робињо.. Ама исклучиво на чиста позајмица до крај на година без право на откупи и слични срања. Џенова е правата екипа, за возврат мојт да ни го дајт Кучка со право на откуп на 55 рати.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945


Го познава некој? Случајно налетав на него и ми текна, можеше да биде добар фудбалер и да игра во поголем клуб ама го упропастија го пуштија на позајмица и толку. Сега во Спезиа игра, одличен е таму. Иначе станува збор за Давиде ди Џенаро.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Го познава некој? Случајно налетав на него и ми текна, можеше да биде добар фудбалер и да игра во поголем клуб ама го упропастија го пуштија на позајмица и толку. Сега во Спезиа игра, одличен е таму. Иначе станува збор за Давиде ди Џенаро.
Не мојш да речиш го упропастија, ако имало потенцијал, и ако играл добро, сигурно сеа немаше да бидит во Сериа Б. Ако ништо поќе во Сериа А ќе играше.

Aбијати
Де Шиљо Мексес Запата Констант
Боатенг Монтоливо Ночерино
Робињо Пацини Ел Шарави
Според мене за утре.. И ако имаме резултат Страсер>Монтоливо Пацини>Нианг и Ел Шарави>Емануелсон или Робињо/Бојан
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296


Го познава некој? Случајно налетав на него и ми текна, можеше да биде добар фудбалер и да игра во поголем клуб ама го упропастија го пуштија на позајмица и толку. Сега во Спезиа игра, одличен е таму. Иначе станува збор за Давиде ди Џенаро.

Не беше овој со косишта и убраден целиот ??

Иначе ја сум против позајмица за Циганот, нека седи туе нека игра по 10-15 минута, по една утакмица за примаверата у две неделе и нека се работи пажљиво со него, нека се привикне на играта на Алегри...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Не беше овој со косишта и убраден целиот ??

Иначе ја сум против позајмица за Циганот, нека седи туе нека игра по 10-15 минута, по една утакмица за примаверата у две неделе и нека се работи пажљиво со него, нека се привикне на играта на Алегри...
Тој е тој е. На ФИФА 10 е како поп :icon_mrgr:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom