Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
нианг ич не беше убедлив вчера!
е сеа дека даде гол даде :)
али има време, многу е млад и има уште многу време да се развива и да билда искуство (y)
 
P

PewDiePie

Гостин
Па не се многу у криво, имаше и на Милан њус, Милан ќе и плател на Стеауа и пола милион за позајмица од 6 месеци со право на откуп за уште 7,5 милиони у Јуни...

Иначе све мислим дека овој ќељавиов од Каљари ќе го зеемо као замена за Де Јонг
Абе да,ама само како шпекулација,ништо конкретно.
Овие пишале ко готово,демек земен е веќе играчот.

Инаку јас сакам да дојде,игра централно во одбрана млад е,и ја има таа гнасна фаца за добар штопер,ко Киелини на пример.

Инаку Нијанголан е многу добар,само тешко дека Каљари ќе го даде.

Татко му на Робињо изјавил дека син му ќе остане во Милан,кажете драгичка.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Колку ме нервира кога непроверени информации ги презентираат како готова работа.
Романецот Кирикес доаѓа во Милан
Романскиот репрезентативец Влад Кирикес ќе биде првото засилување на тимот на Милан во јануарскиот преоден рок, откако италијанскиот гигант ги договори сите детали од трансферот со челниците на Стеауа. Кирикес бележеше одлични партии во дресот на Стеауа во Лигата на Европа оваа сезона, што беше причина интерес за неговите услуги да искажат и Борусија Дортмунд, Атлетико Мадрид и Челси.

Сепак, Милан излезе како победник од оваа трка откако Адријано Галијани успеа да се договори со првиот човек на Стеауа, Џиџи Бекали, за позајмица на 23-годишниот дефанзивец до крајот на оваа сезона, со можност во јуни целосно да го откупат неговиот договор за сума од седум милиони евра. Тренерот Алегри не беше најзадоволен од функционирањето на одбранбената линија на „росонерите“ на стартот од оваа сезона, па се очекува Кирикес експресно да добие шанса во првиот тим на Милан.

Италијанските медиуми најавуваат дека „црвено-црните“ од Милано ќе се обидат да ангажираат уште неколку засилувања во јануарскиот преоден рок, а на нивната листа со желби се наоѓаат и Кучка (Џенова), Наинголан (Калјари) и Стротман (ПСВ Ајндховен).
http://www.ekipa.mk/News.aspx?newsId=13444
"I can confirm that AC Milan are looking at the player," Chiriches' representative Viktor Becali told calciomercato.com.

"Milan's sporting director (Ariedo) Braida has seen him play several times both for the national team and for his club team.

"There is nothing concrete yet, though, and it is too early to say what will happen.

"I don't know if he could leave in January, it will depend on the offers which may arrive when the market opens.
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
"I can confirm that AC Milan are looking at the player," Chiriches' representative Viktor Becali told calciomercato.com.

"Milan's sporting director (Ariedo) Braida has seen him play several times both for the national team and for his club team.

"There is nothing concrete yet, though, and it is too early to say what will happen.

"I don't know if he could leave in January, it will depend on the offers which may arrive when the market opens.
А го има некој глеано како игра типов? или слабо ?
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.760
Поени од реакции
11.738
Се збори демек сме ги договориле Армеро и Куцка за јануари. :unsure:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Армеро е јак, али ако планираат Констант да остануе и да продужи да игра лев бек, ондак не ни треба, а Кучка може да дојде у Јануар на позајмица дур се врати Де Јонг, не е толку лош играч, мада ја би го преферирал Раџа...
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Берлускони со изјава дека имаат на ум 3-4 играчи за подмладување и зајакнување на Милан, ама не кажувал имиња за да не влијае на цената и преговорите. Тој и Галијани изјавуваат дека ќе се обиделе да го убедат Робињо да остане. Значи Робињо сака да си оди, затоа и Сантос пушти смешна понуда од 6 милиони. Можда со изјавиве и се обидуваат да му зачуваат од цена.

Мои желби за новиов “проект“ кој демек го најавуваат Галијани и Берлускони се: Огбона во дефанзива, Наинголан као разбијач, Милан Бадељ или Гундоган за креативец во среден ред и Јармоленко за во напад. Као голман може Консиљи, за кој мислам дека 90% ќе дојде од наредна сезона, затоа што, кажете драгичка?! Нормално, му завршува договорот во јуни. :icon_lol:
Скромен сум, кажав по еден играч за најбитните улоги на терен. :) Да не претеруаме ипак. Коа би претерувал, би ги кажал Иско, Пасторе и Лорис да речеме. :icon_lol:

П.С. Питу, извини што ти ја украдов форава со “драгичка“, тоа прво ми го кажа змејов до мене...:)
 
P

PewDiePie

Гостин
П.С. Питу, извини што ти ја украдов форава со “драгичка“, тоа прво ми го кажа змејов до мене...:)
Нема фора,не сакам Робињо да остане во тимов,преголема плата зема а скоро никаков придонес нема,ок последниве 2-3 кола изигра нешто ама за тие пари треба да биде ко Кака на времето што беше што го носеше цел тим на грб.
Цигански работи,јас знаев дека истото понашање ќе го има и Робињо како Касано после заминувањето на Ибра,сега Сантос сакаат да искористат ситуација и да го земат за џабе,тешко да пројде тоа кај Галијани,сега даваат изјави дека сакаат да го задржат а одма би го продале,се надевам ќе се договорат до крај на годинава или почеток на Јануари.

Иначе убаво тоа што планираат 3-4 играчи за во иднина да го носат Милан,се надевам не мислат од наша школа да ги вадат ? Не би им верувал баш додека не покажат на дела,тоест дур не купат некои млади таленти.......плус ако им ги продолжат договорите на Бонера,Абијати,Фламини,Амброзини на крај на сезона ништо од силен Милан за 2 години,се тоа ќе им падне во вода.

Гледам се спомнува Армеро демек и тој бил договорен,јас за одбрана би ги сакал оној Чичарес и Огбона,двајцата се млади.....мада и Армеро е добар играч незнам дали со него би си ја решиле децениската мака со немање лев бек али ај. Исто за Вајс се збори многу.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Па се збори за Вајс слободен е, Металург му го раскина договорот:pos:
--- надополнето: 15 декември 2012 во 10:46 ---
Вчера праеле Божиќна забава нашите, овде може да ги видите сликите



Макс со ќерка му, поздрав до курајбер :icon_lol:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Берлускони со изјава дека имаат на ум 3-4 играчи за подмладување и зајакнување на Милан, ама не кажувал имиња за да не влијае на цената и преговорите. Тој и Галијани изјавуваат дека ќе се обиделе да го убедат Робињо да остане. Значи Робињо сака да си оди, затоа и Сантос пушти смешна понуда од 6 милиони. Можда со изјавиве и се обидуваат да му зачуваат од цена.

Мои желби за новиов “проект“ кој демек го најавуваат Галијани и Берлускони се: Огбона во дефанзива, Наинголан као разбијач, Милан Бадељ или Гундоган за креативец во среден ред и Јармоленко за во напад. Као голман може Консиљи, за кој мислам дека 90% ќе дојде од наредна сезона, затоа што, кажете драгичка?! Нормално, му завршува договорот во јуни. :icon_lol:
Скромен сум, кажав по еден играч за најбитните улоги на терен. :) Да не претеруаме ипак. Коа би претерувал, би ги кажал Иско, Пасторе и Лорис да речеме. :icon_lol:

П.С. Питу, извини што ти ја украдов форава со “драгичка“, тоа прво ми го кажа змејов до мене...:)
- Милан само што потпиша договор со Хамбургер така да сумата за негов трансфер ќе биде голема пошто и они го земаа за добра цена.
- Гундоган нема шанса игра прва постава во Дортмунд кој се во одлична финансиска состојба и тешко да продаваат такви играчи.
- Јармоленко само што го продолжи договорот со Киев.

Реалноста е Наинголан ако го земат,овој од Стеауа и Армеро со што би бил презадоволен.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Констант се поѕвери пртив Јуве, но наредната утакмица и не беше баш така добар. А доколку сакаат да го одкупат ќе не кошта 4-5м, па затоа можеби тргнуваат кон Армеро, кој би не коштал од прилика исто, но барем нема да го учат да играт лев бек пошо веќе си ја знајт позицијата.

Камо нека земат некој млади и надежни, кој сакаат тие нека ги земат, зошто редно е и ние да сме по актуелни во трансвер пазаров, во еден ваков Милан просеци тешко да успеат, можат да успеат само млади кој се желни за докажување.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
според италјанскиве портали веќе бил договорен трансферот на Армеро,ништо чудно знам дека со Удинезе имаме одлични односи..предност кај него е може и бек и крило.Се спомнува во средината повторно за Биља од Андерлехт како замена е за Де Јонг и е одличен играч и лани бевме заинтересирани за него за мали пари мислам може да го земеме.
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Армеро ако го зееме одлично ќе е ... Дечкото е машина...Ѕверотиња трча 90 мин по лева страна и напред и назад....
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.568
Поени од реакции
48.163
Па се збори за Вајс слободен е, Металург му го раскина договорот:pos:
--- надополнето: 15 декември 2012 во 10:46 ---
Вчера праеле Божиќна забава нашите, овде може да ги видите сликите



Макс со ќерка му, поздрав до курајбер :icon_lol:

исти муцки имаат, чудно како истата муцка ја праи ќерка му солидно пиче. а него го прави да личи на пес.. <3<3

За зимава со Наинголан би бил презадоволен, и со останувањето на Робињо. Ми иде на живци како и на секој кога промашува зицери, ама пренагло би било да се даде пошто е интегрален дел од костурот на екипава, а појаките утакмици никој нема да ги изигра подобро од него. Нека се задржи до крај на сезонава па од лето ќе му ја мислиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom