YouTube канали што би сакале да ги споделите

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
239
Поени од реакции
150
https://www.youtube.com/channel/UCKpLVHMEJFZsL6Fb0HocbvQ
I Love Languages! Одличен канал за учење нови јазици, претставени се огромен број на изумрени и загрозени јазици со интересни приказни, омилен канал моментално! :)
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
24.694
Поени од реакции
73.586
Јутјуб каналот на Isidora Angelevska е богато снабден со музика од македонските ретро рок бендови, и други македонски изведувачи на забавна и народна музика.

Би ги издвоил Меморија, Зијан, Бен Хур, Буба Мара, Три пати на ден, Гарда, Тријангл итн :)

Ги има и Македонија, Ефто Пупиновски, Наум Бурназ, Зафир Хаџиманов, Танец, Мањивико, Сашка Петковска и други.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.847
Поени од реакции
6.992
Јутјуб каналот на Isidora Angelevska е богато снабден со музика од македонските ретро рок бендови, и други македонски изведувачи на забавна и народна музика.

Би ги издвоил Меморија, Зијан, Бен Хур, Буба Мара, Три пати на ден, Гарда, Тријангл итн :)

Ги има и Македонија, Ефто Пупиновски, Наум Бурназ, Зафир Хаџиманов, Танец, Мањивико, Сашка Петковска и други.
Еве уште едни такви добри канали кај што има доста архива од МРТ пред се музка но има и некој документарци.
https://www.youtube.com/channel/UCI7zaz56pBX0kXYHT4qKA-A
https://www.youtube.com/channel/UCovHOmsDEDVY7-9S9arw1pA
 

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
239
Поени од реакции
150
https://www.youtube.com/channel/UCxDZs_ltFFvn0FDHT6kmoXA
"bald and bankrupt". Канал предводен од британец којшто го снима и репортира животот во Русија, бившите СССР републики, Индија и Мјанмар и кој оди на најекстремните места и локалитети, со што им овозможува на гледачите да искусат најмногу од секое место и народ.
 

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
239
Поени од реакции
150
https://www.youtube.com/channel/UC85lSHM1n3xgeFWGL21f2EQ
"James Bray". Американски тип којшто прави реакции на музички хитови од целиот свет, но главно од Балканот, како и Македонија. Има многу пофалби за македонската музичка сцена и македонски артисти како 2Бона, Таско и др. Се гледа дека има љубов кон нашата музика.
 

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
239
Поени од реакции
150
https://www.youtube.com/user/442oons - Oдличен смешен канал во врска со фудбал и анимирани фудбалери и цртани базирани на фудбалски новости, трансфери, натпревари итн...

https://www.youtube.com/user/MatthewSantoro - Интересен канал со видеа со возбудливи факти и Top 10 видеа за секакви теми
https://www.youtube.com/user/itsRucka - Пародии на секакви теми, главно политички. Нај un-biased човек на Интернет и YT, објективист, атеист, прв член на anti-PC culture.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.783
Поени од реакции
6.239
indigo
Индиго травелер , Ново Зеланѓанец , кој патува низ светот и ја пренесува реалноста на подруг начин за секоја земја која ја посетува ( воглавно земји од Јужна Америка-Азија-Африка)... тежок професионалец, највисок квалитет на видеа од овој тип на канали шо сум видел.. препорачувам серијата за Северна Кореја , и Венецуела , па и Иран Авганистан Пакистан.... човекот буквално патува во наводно најнебезбедните држави во светот, ќе ви даде малку подруга персектива за тоа како сте гледале досега на овие држави... следете нема да зажалите.
 
Последно уредено:

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
239
Поени од реакции
150
indigo
Индиго травелер , Ново Зеланѓанец , кој патува низ светот и ја пренесува реалноста на реален начин за секоја земја која ја посетува ( воглавно земји од Јужна Америка-Азија-Африка)... тежок професионалец, највисок квалитет на видеа од овој тип на канали шо сум видел.. препорачувам серијата за Северна Кореја , и Венецуела , па и Иран Авганистан Пакистан.... човекот буквално патува во наводно најнебезбедните држави во светот, ќе ви даде малку подруга персектива за тоа како сте гледале досега на овие држави... следете нема да зажалите.
Хаха го знам дечково му гледам некои видеа. Сега од Пакистан постира видеа.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.783
Поени од реакции
6.239
Хаха го знам дечково му гледам некои видеа. Сега од Пакистан постира видеа.
Чернобил исто беше јак серијал ако си пропуштил гледај... Сомалија.. нема конкуренција едноставно e број 1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom