YouTube канали што би сакале да ги споделите

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.645
Секој еден од нас, по некогаш си поставува прашања за кој неможе да најде одговор. Многу е полесно кога ќе видиш дека и друг си ги поставува истите прашања, а што е најинтересно, заедно е многу полесно да го најдеме одговорот. Многу можам да зборам за каналов, но ќе кажам уште само дека преставува будење на свеста, помеѓу сите останати работи.
Покрај толку странски мислам дека вреди да подржиме некој што во Македонија збори на овие теми.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.135
Поени од реакции
797
indigo
Индиго травелер , Ново Зеланѓанец , кој патува низ светот и ја пренесува реалноста на подруг начин за секоја земја која ја посетува ( воглавно земји од Јужна Америка-Азија-Африка)... тежок професионалец, највисок квалитет на видеа од овој тип на канали шо сум видел.. препорачувам серијата за Северна Кореја , и Венецуела , па и Иран Авганистан Пакистан.... човекот буквално патува во наводно најнебезбедните држави во светот, ќе ви даде малку подруга персектива за тоа како сте гледале досега на овие држави... следете нема да зажалите.
Фала на споделувањето,и без да изгледам ниту едно видео одма сфатив дека типот има огромна храброст,т.е. недостаток на страв,хаха
Да се шеташ по такви региони со западњачка фаца и мајнд сетап е равно на лудило а,ма типот го прави тоа и секоја чест,видеата се интересни за гледање и одма се зачленив
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
melodysheep
Најголемо откритие на јутјуб за мене... сасвим случајно го најдов типот.. most underrated channel ... изгледајте ги само Life Beyond кецот и двојката .. на висока резолуција у со адекватна мирна атмосфера.. перверзија до свршување ... не постои подобро направено видео од овој тип , дечкото е милион години пред своето време... а да, видеата треба да му се облигаторни во основно школо за децата.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
Ова не е ни канал, ама изгледа една од ретките инстанци кога алгоритмот работи како што треба
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Psych2Go - кратки и симпатични анимирани клипови на тема психологија и ментално здравје. Накратко објаснети симптоми и карактеристики на менталните заболувања, разлики меѓу карактерни особини и ментални болести, разјаснување нејаснотии околу темата, па се’ до забавни теми како на пример што за вас кажува омилениот тип музика или омилената боја.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.752
Поени од реакции
11.821
Speech in the Silence - focuses on Thelema, Aleister Crowley, and Ordo Templi Orientis while also touching upon the subjects of magick, yoga, and initiation.
Speech in the Silence also features readings of the Holy Books of Thelema and other important texts written by Aleister Crowley.
Our mission is primarily to spread awareness of the Law of Thelema, the writings of Aleister Crowley, and Ordo Templi Orientis.
Speech in the Silence is also a creative outlet for Thelemites, and encourages listener feedback and participation.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.752
Поени од реакции
11.821
Nesto pomalku dosadno ako moze?
Помалку досадно - Foolish Fish. :)

I show you the most beautiful books the industry is currently producing, from many publishers, large and small, and occasionally send you on white-rabbit chases through the world of esoteric spirituality, symbology, cosmology and other dark (and light!) secret areas of the human experience.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.437
Поени од реакции
5.929
HITC Sevens - интересен канал за фудбал. Фудбалски занимливости, анализи, листи, коментари... Го препорачувам на сите што следат фудбал.
И неговиот екс-колега the irish guy кој сега има свој канал. Акцентот удира баш она ирски ама ликот е топ и муабетите му се врв.
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.419
Поени од реакции
1.970
StuntPegg

Англичанка (татко и е Италијанец) која очигледно е љубител на фудбалот.

Љубов на прв поглед.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom