Tutor
Последна активност:
20 јуни 2019 во 12:46
Член од:
15 март 2010
Мислења:
4.755
Допаѓања:
3.824
Поени од трофеи:
205
Албуми:
1
Фотографии:
1
Пол:
Машко
Локација:
GPS signal lost....searching..

Сподели преку:

Tutor

Машко, од GPS signal lost....searching..

Status Quo 5 август 2016

Последна активност:
Прегледува тема Копа Америка 2019, 20 јуни 2019 во 12:46
  1. whatto
   whatto
   Bravo sine ova so fap time ti bese vrvovi
  2. Tutor
   Tutor
   Status Quo
   1. На Antigona му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Scirea
   Scirea
   Човек... кај се изгуби ти бе? :D Долго време те немаше на форумов, и во Фан Клуб Јувентус
   1. Tutor
    Tutor
    Тежок е печалбарскиот живот :) .. Во Сардинија сум скоро 6 месеци... како заврши сезоната имам повторно време за форуми моруми :)
    9 октомври 2014
  4. an4ij
   an4ij
   ej zdravo dali mozes da mi pises vo inbox zs nova sum na forumov i ne znam so e kako e :)) sakam da te prasam nesto :) Poz
   1. На BornToBeBianconero и Tutor им се допаѓа ова.
  5. Ивица ЈМК
   Ивица ЈМК
   друже,мн се рпаиш паметен.моеш у фан клуб интер да се пребациш.
   1. Tutor
    Tutor
    hahahaha... zaso? za kalcopoli sekoj pat e interesno.. ima cirkus... nisto protiv nemam :) , i jas sum diskutiral i sum se raspraval nogo na taa tema... imas podrska od mene.. samo bez navredi da ne te banirat pak, tava cekat , poz
    8 октомври 2012
   2. Ивица ЈМК
    Ивица ЈМК
    не бе кај сеа со тој топџијата ќе се карам неам попаметна работа.Ако дркаат на моите банови,им реков и вчера,да ги испопцујам да го удрат у купатило по еднаш ;)
    8 октомври 2012
  6. DeviAngel
   DeviAngel
   Jас да ти кажам би се осмелил да ја манам со 3+ мислам дека Болоња ке распуца против овие Џилардињо мора да ја бара формата за во Италијанскиот НТ зато и ојде во Болоња да игра прва постава цело време бар таа е логиката. Пескара промаја мава во срединот ред а овие се бодови кој му се потребни на Болоња.
   1. На Tutor му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Погледнете ги претходните коментари...
   3. DeviAngel
    DeviAngel
    ne igra terlizzi kaznet za navredana sudija pa ke sedi 3 natprevari na tribini, Togni i Romagnolli se so povredi a 'najdobri' igraci im se,Quintero bil bolen, edinstven opasen Casicone toa ti e od Peskara. E sea Italija znajs kako e ama Bologna ke gi izgazi Gila se raspuka mn i nema da zapri. Bar vo realen svet taka e :)) pozz
    23 септември 2012
   4. Tutor
    Tutor
    Ах Диаманти Диаманти... пенал бре идиот еден.. играч повеќе 30 минути.. кога несака несака... покрив на нула за ситно, ама не е тоа тоа...
    23 септември 2012
   5. DeviAngel
    DeviAngel
    Зато никој голем тим не го купваше од големите тимој оти баш ваков е пука под притисок цела кариера, ја следев утакмицата поради тебе на телефон оти на работа бев... ццц
    23 септември 2012
  7. Хакет Мен
   Хакет Мен
   Докопал си прелаз и не кажуваш на нас сродните души да дооме до некоо ситна пара xD
   1. На Tutor му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Tutor
    Tutor
    Хаха, абе беше поставано у Тип на Дено , ама 1у2 од ,Тевез типови, сигурно си видел и ти, инче га ставих у комбо со псж и јуве 1у2 , а 2у1 со ман.ј и барса , па посреќи се баш тава комбо, а порано ми бее кажале прелаз 2у1 излезе 1у2 .. тогај си кажах памет за друг пат... толко шо бех сигурен глееш колко ситно ставих... да не те питам шо си направил ти, знам ного киксове има...
    27 август 2012
   3. Хакет Мен
    Хакет Мен
    Се избегнах ама се закцах на Норвешка 2-ра лига Реинхам 0-0 завршии ... некни пак на 1 пагам само Алдешорт дома изгубии .,. ме бии голем малер тука xD
    27 август 2012
   4. Tutor
    Tutor
    Абе човек, та ка си тама веќе , земи чити весници тв збири информации, и игри си само Италија, сите лиги шо им се... шо се замараш со норвешка... ного нули вадат серија б ц1,ц2 , обработи ги малко , смисли некој добитен систем :)
    27 август 2012
  8. Хакет Мен
   Хакет Мен
   Флезе таа Х-1 как шо си кажах а само 1 га пишах ... ај уше тии бразилските да флезат поарно ќее :)
   Ти как стоош со бизнисо, има ли нешто?
   1. Tutor
    Tutor
    Na Le mans kosarka pagam na sistemo, nereseno :) .. a na drugio na Argentina mladite 0-0.... aj bar ti da fanas.. ince Ti kazah za Vestmanajar, 3za3 igrat 10 godini.... 4-1 ... Aj so sreka brazilcite.. i San antonio so gap isa?
    29 мај 2012
   2. Хакет Мен
    Хакет Мен
    use 3-te brazilski mi ostanaa xD
    29 мај 2012
  9. Хакет Мен
   Хакет Мен
   Стеауа 3-2 и спиј пиле ... вложи типо 30,000, а зема 70,000 .. ја тка се играа а не как нас .. и 1, и 1&3+ и само 3+ га фати ...ти кажах да га уплатаме и нии, ќе се опарааме саа :)
   1. Tutor
    Tutor
    Еми кој нее крив, ка нејкааме да си раситнуваме паарте :) . ај раситни си евра од вторник играме посериозно .
    18 мај 2012
   2. Хакет Мен
    Хакет Мен
    шизик сваки пут иде на ризик .. џабе нее кажана таа :)
    на мене торки ме заеба х-2 излезе ..
    18 мај 2012
   3. Tutor
    Tutor
    на мене нејка тернана да флезе х-х ќе чекаах бока 1-1и3+ , ама и панатинаикос одложана... гола вода... ај викендо ќе лапнаме... идем на спавање...поз и среќно викендо.. Баерн 1и3+ од мене
    18 мај 2012
  10. Хакет Мен
   Хакет Мен
   Ем знајаах за таа Ковентри и пак га пишам .. будала и јас ќе ги спасувам. Таа и Мидлзборо ме собории само, а шо убаво си флезее тии 2-те шо ти кажах Лутон и Кравли Таун, и на голове Сауптентон 2-4, Вест Хем 2-3 ..
   1. На Tutor му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Tutor
    Tutor
    Jas samo na Midlzboro brat. Za luton te poslusah, Baern 1u1 ga lapam 4.6 koef.. ama dzabe midlzboro.. neka cucat sega.. Blekpul si tepa.. Kardif..
    18 април 2012
   3. Хакет Мен
    Хакет Мен
    Сомљива ми беше Мидлзборо ти преговорих за нее мислам, ама ај кој не очекуваше да ги победат отпаднанте и да се борат за плеј-оф .. ај утре после италјански ќе шарнаме некоо лудо лифче, мош ќе се угоде :)
    18 април 2012
   4. Tutor
    Tutor
    haha .. dodek ne se ugode nekoj so stap da pocne da ne tepa dodek ne ni doo aklo ... oti od kladilnicta nema kar... ama ipak ke si probame srekata utre :)
    18 април 2012
  11. Nikac_Aerodrom
   Nikac_Aerodrom
   Ај ако не те мрзи прати линк од тоа програмчето што помага да научиш италијански :)
   1. На Tutor му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Tutor
    Tutor
    17 април 2012
   3. Nikac_Aerodrom
    Nikac_Aerodrom
    сеа го пуштив на замунда кај и да е ќе биде.
    Фала за помошта поздрав :)
    17 април 2012
  12. Хакет Мен
   Хакет Мен
   Брат как бе .. фати ли нешто?
   Јас добитен на тва за 30 шо го рокнах на жими курац :)
   А на тва за 250 само на Џенова, клошарте на отпаднанта Чезена не га тепаа ..
  13. Falcao
   Falcao
   друже го продаваш ли уште домашниот панасоник ? :-)
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Falcao
    Falcao
    Од Велес сум .. :)
    7 април 2012
   3. Tutor
    Tutor
    Па супер , сите бусови сопираат у Велес , така да имаме 10 15 термини кога ти одговара тебе... сега излегувам ... доцнам .. пиши ми што и како мислиш , кога ке се вратам вечер,утре сабајле ке прочитам... ке се договориме :) .. поздрав батка
    7 април 2012
   4. Falcao
    Falcao
    важи, не сум пракал до сега со бус.
    Јас му ги испракам парите, ти телефонот и фала пријатно :D

    и јас ке испагам сега подетално ке се договориме деновиве.

    позз.
    7 април 2012
  14. Giger's Predator
   Giger's Predator
   ne ni uspeav da vidam za sto stanuva zbor .. ja izbrisale temata .. sepak blagodaram za podrskata ... pozdrav i se najdobro ;)
  15. cvetanovskiigor
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко
  Локација:
  GPS signal lost....searching..

  Потпис

  ”One of the biggest reasons which led migrants to choose Turin during the great migrations of the 1950s and 1960s was the possibility of going to see Juventus play.” Umberto Agnelli
 • Вчитување...