WordPress

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Постои ли некоја опција за вордпрес од кодот да се тргнат stylesheet и scripts од плагините?
пр.
PHP:
<script type='text/javascript' src='http://www.blablabla.mk/wp-content/plugins/wp-e-commerce/wpsc-core/js/ajax.js?ver=3.8.9.5.649230'></script>
да не ги прикажува ...
Една опција ти е Deregister да им направиш (ќе провериш во плагинот кој „handle name“ го користат скриптите/стиловите што сакаш да ги тргнеш), друга опција ти е дирекно да ги тргнеш од самиот плагин.

Едит: Ако скриптите/стиловите се доделени преку register scripts тогаш ќе можеш со дерегистер да ги тргнеш, но доколку се додадени дирекно со код преку акција во wp_head тогаш ќе мораш дирекно од плагинот да ги бришеш.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.333
Поени од реакции
1.892
Ми треба некоја добра magazine look wordpress тема бесплатна. Најдов многу на интернетов ама сите се премиум, ги има неколку по торенти ама не сакам да си имам проблеми после со авторски права.

Некои од премиум темите кои ми се допаѓаат:Ми треба нешто слично на овие ама free нормално.
Не му се секирај ти за авторски права, ако е најдеш 99% супер кракната користи си ја, јас на 3сајта премиум користам па никакви маки не сум видел :)
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
Zdravo

Bidejki sum prvpat na stranava i neznam dali voopsto se ima razgovarano za ova(premnogu strani ima za da gi pominam site) bi ve zamolil za edna usluga. Dali moze da mi pomogne nekoj okolu baranje na nekoj template(theme) kade sto vo header-ot na stranata ke ima opcija(kopce) da mi pokaze 2-3 jazika,zasto mi treba opcija za prevod na strana na barem 2 jazika

Fala odnapred
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Zdravo

Bidejki sum prvpat na stranava i neznam dali voopsto se ima razgovarano za ova(premnogu strani ima za da gi pominam site) bi ve zamolil za edna usluga. Dali moze da mi pomogne nekoj okolu baranje na nekoj template(theme) kade sto vo header-ot na stranata ke ima opcija(kopce) da mi pokaze 2-3 jazika,zasto mi treba opcija za prevod na strana na barem 2 jazika

Fala odnapred
http://www.wpmayor.com/themes/10-wordpress-themes-for-multilingual-websites/
Повели :)
Овие ти се премиум верзии, ако сакаш да си платиш.
Може ќе најдеш и некоја кракирана верзија.
Еве ти и листа на теми кои можеш да ги симнеш бесплатно.
http://creativecan.com/2012/09/free-wordpress-themes/
Колку што видов, меѓу нив има 2 што ја имаат опцијата која ја бараш:
http://wordpress.org/extend/themes/catch-box
http://wordpress.org/extend/themes/responsive
Ги немам пробано, но по тоа што го прочитав, мислам дека ќе ти бидат од корист.
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
Povtorno jas.Mi treba predlog okolu nekoja WP theme koja bi izgledala fino i na PC i na telefon/tablet , da ne bide samo mnogu sarena i uste edno prasanje kako da dodadam nekoj widget vo header-ot (dokolku imate nekoja takva tema kade sto moze toa da se pravi,slobodno pisete).Po moznost da se temite besplatni

Fala odnapred
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Povtorno jas.Mi treba predlog okolu nekoja WP theme koja bi izgledala fino i na PC i na telefon/tablet , da ne bide samo mnogu sarena i uste edno prasanje kako da dodadam nekoj widget vo header-ot (dokolku imate nekoja takva tema kade sto moze toa da se pravi,slobodno pisete).Po moznost da se temite besplatni

Fala odnapred
Ех, ама барања. :) Барај респонзивни тепи кои ќе ти фатат око... ако не може да си инсталираш Jetpack и да го активираш модулот за мобилен сајт. Самиот ќе ти го претвори. А за виџет кај и да сакаш, можеш самиот да си ја виџетизираш темите... http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
Kako moze da dodadam Office Word dokument vo Wordpress 3.5.1 .Citav na internet deka moze vo postarite verzii so Remote Publishing ama taa opcija ja nema veke vo 3.5.1
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
Да не знаете некој plugin за ставање watermark (како слика) на слики АМА да можам да си бирам на кои слики?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom