WordPress

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.698
Поени од реакции
6.619
Г

Грејвдигер

Гостин
Free? :D
--- надополнето: 3 октомври 2012 во 17:41 ---

Ууу скапи бе овие?! 4 долари месечно? Дај предложете нешто поефтино, нашиве хостинг компании како стојат?
Епа земи uhost.mk, али не ти гарантирам безбедност, пошто често цели сервери им рушат. :)
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
Грејвдигер имам проблем

ми пишува нешто SCREAM: Error suppression ignored for

Warning: Illegal string offset 'page_layout' in C:\wamp\www\treniraj\wordpress\wp-content\themes\confidence\page.php on line 7

како да го средам?:)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Грејвдигер имам проблем

ми пишува нешто SCREAM: Error suppression ignored for

Warning: Illegal string offset 'page_layout' in C:\wamp\www\treniraj\wordpress\wp-content\themes\confidence\page.php on line 7

како да го средам?:)
Не сум ја развил јас темата за да знам што има во page.php на линија 7, што може да го предизвикува проблемот и како да се реши. За темите барај помош на WordPress.org форумот или на техничка поддршака кај тие што ја развиела темата :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Имам проблем со Вордпрес. Вчера го симнав и го инсталирав преку WAMP и се беше супер, си работев у него наjнормално. Вечерта го изгасив лап топот и сабаjлево кога го вклучив, не сакаше да ми го отвори localhost. Не отвараше ниту phpMyAdmin па направив ре-инстал на WAMP и пак не сака. Направив back-up од фолдерот од саjтот што го работев. Што може да е проблемот?
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Имам проблем со Вордпрес. Вчера го симнав и го инсталирав преку WAMP и се беше супер, си работев у него наjнормално. Вечерта го изгасив лап топот и сабаjлево кога го вклучив, не сакаше да ми го отвори localhost. Не отвараше ниту phpMyAdmin па направив ре-инстал на WAMP и пак не сака. Направив back-up од фолдерот од саjтот што го работев. Што може да е проблемот?
Конфликт на порти можеби? Дали имаш вклучено Скајп, Тим вјувер и сл.: Дали вамп покажува зелена иконка или портокалова?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Конфликт на порти можеби? Дали имаш вклучено Скајп, Тим вјувер и сл.: Дали вамп покажува зелена иконка или портокалова?
покажуваше портокалова, рестартирав и се покажа зелена но ми пишувале Cannot connect to Directory. Еден другар се закачи преку teamviewer и ми го намести одново само што го изгубив саjтот, ќе мора се од почеток...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Како да префрлам сајт од вордпресс на .ко.нр бесплатен домеин ?
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
покажуваше портокалова, рестартирав и се покажа зелена но ми пишувале Cannot connect to Directory. Еден другар се закачи преку teamviewer и ми го намести одново само што го изгубив саjтот, ќе мора се од почеток...
Исклучи го Skype, да не работи на порта 80
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.331
Поени од реакции
27.879
Како во Вордпрес да направам фодлери за сликите за да не иде стандард во uploads? Сакам за секоја статија посебен фолдер за да бидат сликите поорганизирани, вака хаос е.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Дечки, имам проблем со Visual Editor... ме зеза ептен, не функционира како што треба. Пример, ставам боја на текст но не ја прикажува... а кога ќе влезеш во сајтот е се океј.

Ете пример:

А ете доказ дека во кодовите се е океј:

Хелп?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Како во Вордпрес да направам фодлери за сликите за да не иде стандард во uploads? Сакам за секоја статија посебен фолдер за да бидат сликите поорганизирани, вака хаос е.
Никако :) Освен да си ги организираш во галерии.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.331
Поени од реакции
27.879
Постои ли некоја опција за вордпрес од кодот да се тргнат stylesheet и scripts од плагините?
пр.
PHP:
<script type='text/javascript' src='http://www.blablabla.mk/wp-content/plugins/wp-e-commerce/wpsc-core/js/ajax.js?ver=3.8.9.5.649230'></script>
да не ги прикажува ...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Постои ли некоја опција за вордпрес од кодот да се тргнат stylesheet и scripts од плагините?
пр.
PHP:
<script type='text/javascript' src='http://www.blablabla.mk/wp-content/plugins/wp-e-commerce/wpsc-core/js/ajax.js?ver=3.8.9.5.649230'></script>
да не ги прикажува ...
Тргни го <?php wp_head(); ?> од header.php
 

Kajgana Shop

На врв Bottom