WordPress

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Ми треба некоја добра magazine look wordpress тема бесплатна. Најдов многу на интернетов ама сите се премиум, ги има неколку по торенти ама не сакам да си имам проблеми после со авторски права.

Некои од премиум темите кои ми се допаѓаат:







Ми треба нешто слично на овие ама free нормално.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.683
Поени од реакции
6.567
Ме интересира дали мора во темата да е предвидено тоа или може да се направи со плагин....тоа да постовите се прикажуваат малку поинаку отколку класик еден по друг на home страната? На пример сакам да бидат како на Кајгана, На пример најновиот во фокус, а покрај него други...и подолу на пример во помал формат прикажани постовите од други категории, како на Кајгана на пример, од спорт, музика, технолгија и сл...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ме интересира дали мора во темата да е предвидено тоа или може да се направи со плагин....тоа да постовите се прикажуваат малку поинаку отколку класик еден по друг на home страната? На пример сакам да бидат како на Кајгана, На пример најновиот во фокус, а покрај него други...и подолу на пример во помал формат прикажани постовите од други категории, како на Кајгана на пример, од спорт, музика, технолгија и сл...
Има додатоци што може да ти ги овозможат овие работи, но истите мора и да ги интегрираш во темата... не се поставуваат автоматски со активирањето на додатокот.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
Едно прашање,има со темата најверојатно вклучено поле за оставање коментари,како да го тргнам ова а да стаам коментари преку фб?како на екипа.мк
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
ок го најдов овој плагин но прашањето ми е дали тоа полето со коментари од темат ќе се изгуби?уште не сум го тестирал.
--- надополнето: 30 септември 2012 во 17:03 ---
ок го најдов овој плагин но прашањето ми е дали тоа полето со коментари од темат ќе се изгуби?уште не сум го тестирал.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
alex10 треба да го снема, ако не ќе го избришеш the_comment од single.php и готово :) Читај упатство на додатокот, се си пишува.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Некој да препорача ако знае, добар Live Score plugin или Widget?

Битно е да дава резултати во живо од фудбалски натрпевари, по можност Widget за од страна, пример како овде што е, доле-десно.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Некој да препорача ако знае, добар Live Score plugin или Widget?

Битно е да дава резултати во живо од фудбалски натрпевари, по можност Widget за од страна, пример како овде што е, доле-десно.
Најди ти добар извор, чекорот да се направи како примерот не е проблем.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Не е проблем за извор, има многу, чекорот ми е побитен :)
Ако изворот ти е е фид, тогаш било кој виџет кој чита фидови би ти завршил работа. Виџет од тој тип со основни функционалности би можел да се направи за не повеќе од еден ден, или пак побрзата опција во самиот темплејт да се додаде код кој ќе го чита фидот а потоа со цсс да се дошминка. Немам големо искуство со готови плагини, така да препорака за конкретен постоечки би оставил на некој кој веќе го работел тоа.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.683
Поени од реакции
6.567
Препорачајте добар хост за вордпресс страна? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom