WordPress

Дискусија во форумот 'Веб дизајн, графички дизајн и развој' започната од Kir4e, 24 октомври 2009.

 1. icemaher

  icemaher

  Член од:
  15 ноември 2011
  Мислења:
  1.408
  Допаѓања:
  737
  Ме интересира дали е можно ако темата colormag е изработена да подржува 3 слични постови под секој пост, да се измени да прикажува 2 пати по 3, значи 6 слични постови.
  Пример имам категорија - подкатегорија - и под оваа - полно под-подкатегории.
  Related posts во темата е наместено веројатно да наоѓа само според категоријата, а мене ми треба да пронаоѓа слични постови според третото ниво.
  Се работи за мој сајт кој го работам од август во врска со филмови/серии.
  Значи имам 2 категории
  Филмови
  ........Жанр
  ...........Акција
  ...........Авантура итн..
  Серии
  ........Жанр
  ...........Акција
  ...........Авантура
  Секоја од нив, во почетокот така направив содржи по една под категорија Жанр, и во неа ги има сите жанрови, како трето ниво.
  Ако постот кој се прикажува припаѓа во пример комедија, драма:
  Под него сакам да ги прикажува постовите кои се само од тие жанрови, а не како што е подесено “фабрички“ во темата, било кои постови од главната категорија Филмови или во друг случај Серии.
  Ги прашував таму на форумот за таа тема, вика во бесплатната верзија е така, што значи во Про ќе ги има тие работи што ги барам.
  Дали е можно нешто да се подеси за да биде пофункционално и како?
  Најдов едно 2-3 плугина, некои вршат работа, точно ги наоѓаат жанровите тоест резултатите од исти жанрови, ама не даваат thumbnails од постовите. Пробував и со regenerate thumbnails, не се појавуваа малите сликички.
  Се извинувам ако погрешив место каде требаше да прашам, ако пречи линкот до сајтот, избришете го, кој сака да помогне нека ме контактира ќе му дадам линк.
   
  Последно уредено: 26 ноември 2017
 2. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  559
  Допаѓања:
  207
  @icemaher:
  Немам искуство со нешто како во твојот случај.
  Најдобро е да побараш помош / мислење од креаторите на одредената тема или плагин. Тие најсоодветно ќе ти посочат кои се можностите на нивните креации (теми / плагини).
   
  Последно уредено: 26 ноември 2017
 3. icemaher

  icemaher

  Член од:
  15 ноември 2011
  Мислења:
  1.408
  Допаѓања:
  737
  Ке барам плагин кој ќе фунцкионира како треба (иако најдов Yet Another Related Posts) ама воедно да ги прикажува thumbnails како треба.
   
 4. Последниот Мохиканец

  Последниот Мохиканец Командат -ај лав ју

  Член од:
  3 февруари 2007
  Мислења:
  290
  Допаѓања:
  61
  Дечки немам неколку дена Адс на web страната да не е ова новово со текст нешто?
   
 5. Alexander 123

  Alexander 123

  Член од:
  18 октомври 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  zdr na site

  imam edno prasanje pa ako mozi da mi pomozi nekoj ke mu bidam blagodaren.

  kako mozam da napravam link so druga web strana so pritiskanje na naslovnata slika na nekoj post?
  pozz
   
 6. Maja3

  Maja3

  Член од:
  11 февруари 2009
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  1
  Здраво, ми треба мала помош околу блог во wordpress....некој??? :(:(:(
   
 7. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  559
  Допаѓања:
  207
  Изнеси го проблемот тука.
  Кој знае / може - ќе ти помогне.
   
  На NEROMARE му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: