Windows 10

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.222
Поени од реакции
560
AMD со драјвери мора оригинал да симињаш терсене се.
Имам Radeon 560 мислам 4GB и претходно Windows - от (7 - ца) ми викаше нешто као не биле Digitally Signed, као не биле потпишани, и не ми вадеше звук преку HDMI, ама сега средено е, си работи океј. Пред тоа морав пред да ми се уклучи PC да одберам Windows да ми се упали без driver license signature, да го апдејтирам драјверот така па после да го пуштам нормално Windows - от за да ми проработи звукот преку HDMI.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
216
Поени од реакции
24
Ако може торент од windows 10 LTSC edition фала унапред.
 
Член од
16 ноември 2011
Мислења
196
Поени од реакции
54
Имам деактивирано барање пасворд на старт преку Netplwiz, имам remuve Pin, во опцијата во lock screen имам кликнато на Never опцијата да бара пасворди, и пак кога отиде во Lock screen ми бара пасворд и да креирам Pin. Абе...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
7.997
Поени од реакции
8.835
Мајкрософт е ѓубренце....и5 процесор и 8 гига рам да не работи како треба.....телефониве работат 100 пати боље, да им се пљукнам у платформата....ама морам заради некои програми.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.699
Поени од реакции
1.284
Имам деактивирано барање пасворд на старт преку Netplwiz, имам remuve Pin, во опцијата во lock screen имам кликнато на Never опцијата да бара пасворди, и пак кога отиде во Lock screen ми бара пасворд и да креирам Pin. Абе...
Исти проблем, со таа разлика што не ми бара секогаш, тук-тамо понекогаш... Боље стај го пинот некако, за да не се мачиш со лозинката...
Којзнае што е финтата т.е. проблемот, ама кренав раце одамна...
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.303
Поени од реакции
3.451
Мајкрософт е ѓубренце....и5 процесор и 8 гига рам да не работи како треба.....телефониве работат 100 пати боље, да им се пљукнам у платформата....ама морам заради некои програми.
Буразерче, хиљаду посто си закачил некоја корона од порнхабовето, па затоа ти коче. ;) И така имаш слободно време, удри ми една свежа инсталациичка.
 

AntiSpamMaster

Pr0 c0mput3rџија!
Член од
18 август 2011
Мислења
109
Поени од реакции
83
Исти проблем, со таа разлика што не ми бара секогаш, тук-тамо понекогаш... Боље стај го пинот некако, за да не се мачиш со лозинката...
Којзнае што е финтата т.е. проблемот, ама кренав раце одамна...
Си пробал да исклучиш онлајн профил и да се логираш со offline профил? Истото ти е, само нема вакви заврзлами со лозинки, пинови, слики, пентаграми.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.699
Поени од реакции
1.284
Си пробал да исклучиш онлајн профил и да се логираш со offline профил? Истото ти е, само нема вакви заврзлами со лозинки, пинови, слики, пентаграми.
Хммм намерно имам ставено акаунт секаде, користам клауд и такви чуда. Но пак ќе речам, може месец дена нема проблем за најавување, ама понекогаш ми бара... Најчесто после некој досаден апдејт.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.695
Поени од реакции
27.924
Зошто кога ќе поврзам со USB кабел мобилен Android на лаптоп ми го полни мобилниот а не ми се поврзува на Windows 10 да можам да префрлам фајлови на Windows 10 од мобилниот? Местев на мобилниот да е за префрлање фајлови ама ништо не функционира. Пробав и со повеќе мобилни и исто само се полни мобилниот.
koga ke go pustis na kabel na telefon iskaca pop up dali da polni ili i da prefrlas fajlovi
ako ne izberes ne go pokazuva automatski na pc telefonot
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.753
Поени од реакции
4.977
koga ke go pustis na kabel na telefon iskaca pop up dali da polni ili i da prefrlas fajlovi
ako ne izberes ne go pokazuva automatski na pc telefonot
Да ама се случува и кога ќе одберам за да префрлам фајлови да не ги вчитува на компјутер.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.509
Поени од реакции
19.356
Да ама се случува и кога ќе одберам за да префрлам фајлови да не ги вчитува на компјутер.
Се случува.
Треба да одбереш друго нешто, па пак да се вратиш на file transfer и ќе проработи.

Вотууу на 6 месеци старо мислење реплицираше?
А ти Марсело демек уште маки мачиш со ова?
 
На врв Bottom