Windows 10

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.730
Поени од реакции
28.003
Се случува.
Треба да одбереш друго нешто, па пак да се вратиш на file transfer и ќе проработи.

Вотууу на 6 месеци старо мислење реплицираше?
А ти Марсело демек уште маки мачиш со ова?
Vlegov da najdam aktivator za win 10
Pusti mi pp :d
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.798
Поени од реакции
4.998
Се случува.
Треба да одбереш друго нешто, па пак да се вратиш на file transfer и ќе проработи.

Вотууу на 6 месеци старо мислење реплицираше?
А ти Марсело демек уште маки мачиш со ова?
Знам дека е старо, ама сеуште ми се случува ова. Не знам дали е до телефонот или на лаптопот/Windows 10 е нешто.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.741
Поени од реакции
12.869
Како да го решам проблемот со no internet secured,пуштам од кај комшијата Вифи си функционира,пуштам од телефон функционира,а преку мојот интернет што е не сака?Кога ќе го пишете истиов проблем на гугл повеќе заглавувате одколку да се најде решение некој знае чаре?
Частам пивце :place:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.859
Поени од реакции
20.163
Како да го решам проблемот со no internet secured,пуштам од кај комшијата Вифи си функционира,пуштам од телефон функционира,а преку мојот интернет што е не сака?Кога ќе го пишете истиов проблем на гугл повеќе заглавувате одколку да се најде решение некој знае чаре?
Частам пивце :place:
рутеро рестартиран е? ама арно рестартиран со се вадење од струја адаптеро
од лаптоп пробуваш?
од друг уред пробано е дали го има истиот проблем?
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.741
Поени од реакции
12.869
рутеро рестартиран е? ама арно рестартиран со се вадење од струја адаптеро
од лаптоп пробуваш?
од друг уред пробано е дали го има истиот проблем?
Рутерот сега ќе го извадам скроз,ми е изваден претходно но сега повторно ќе пробам,да од лап топ работам,пред 2 недели купен,од кога го наместив на почеток преку рутер преку се си функционираше,и после неколку дена ми се појави тоа no internet secured,од мобилен ми дава connected,no internet,а се си е уредно платено.
Само не пробав преку кабел,без рутер,односно старовремското кабел од моторолата у лап топ.
Автоматски споено мислење:

Сеа го бутнав кабелот од моторолата(модемот) у лап топ,и имам интернет се функционира супер ама вака сум врзано магаре,и не ми оди во прилог,инаку рестартирав рутерот,од струја со се адаптер со се се,ама не сака,трите сијалички светат како претходно кога имав интернет така да плачење сеа....
Автоматски споено мислење:

Ххахахахаха решив анон бутање кабелот од моторолата у погрешна дупка на рутерот ова го нема нигде :pos::tapp: а вака се ашкам цела недела па и више:pos:

 
Последно уредено:
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.741
Поени од реакции
12.869
:place:Радоста кратко траеше само се поремети не е ни до рутер,ни до модем,ни до интернет.
Се реши наводно на 25 јуни,денес 27 јуни повторно ми го дава истото
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.859
Поени од реакции
20.163
:place:Радоста кратко траеше само се поремети не е ни до рутер,ни до модем,ни до интернет.
Се реши наводно на 25 јуни,денес 27 јуни повторно ми го дава истото
Kој модел ти е точно лаптопот?
Побарај на официјалната страна најнов драјвер за lan и wifi.
Ако знаеш точно кога почна проблемов да се случува, види и некој windows update да не го зезнал па избриши го.
1593297375693.png
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
984
Поени од реакции
732
Едно прашање купив нов ссд ама не мрзи да преинсталирам виндовс гледав на интернет дека има алатки за трансфер на оперативниот систем е сега дали е препорачливо да му направам трансфер или да го преинсталирам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.859
Поени од реакции
20.163
Едно прашање купив нов ссд ама не мрзи да преинсталирам виндовс гледав на интернет дека има алатки за трансфер на оперативниот систем е сега дали е препорачливо да му направам трансфер или да го преинсталирам.
Препорачливо не е, ама ако те мрзи да инсталираш, напрај.
Немам праено такво нешто ама многу луѓе викаат дека немале проблеми со таков зафат.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.741
Поени од реакции
12.869
Kој модел ти е точно лаптопот?
Побарај на официјалната страна најнов драјвер за lan и wifi.
Ако знаеш точно кога почна проблемов да се случува, види и некој windows update да не го зезнал па избриши го.
Прегледај го приврзокот 256919

Пред неколку дена го средив.Го користев нетот на комшијата затоа не се замарав,ама ќе оди на одмор па морав да главам рестартирав,му сменив лозинка,тегнев кабли успеав на некој магичен начин :)Ако повторно ме заебава(пу пу) ќе ти пишам пп.
 
Член од
6 октомври 2017
Мислења
3
Поени од реакции
1
Macedonian standard keyboard ми се допаѓа многу затоа што ги има и карактерите ѝ и ѐ, кои ги нема Macedonian keyboard (без standard), ама има голема маана: најупотребуваните shortcuts Undo i Redo се заменети меѓусебе. Имате решение за тоа?
 
На врв Bottom