Windows 10

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
цена за инсталирање на win 10 и сите пропратни програми (microsoft office)на нов лаптоп?
Разгледај си има на реклама5 колку сакаш.....квалитет: непознат
Еве @The Wild Boy чепкаше инсталации....можеш со него да се договориш, барем е наш член.....го рачунаме за дете од доверба.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.636
Поени од реакции
3.652
цена за инсталирање на win 10 и сите пропратни програми (microsoft office)на нов лаптоп?
За инсталација имаш директно од мајкрософт и активација има едн фајл ќе ти га пратам, за тоа немора да даваш пари е само за офис тешко се наоѓа без пари освен пиратерија ама и тоа е ногу ебавање доека ги активираш како шо треба.
А ако целосно сакаш кај мене у Свети Николе 500 денари земат за инсталација со офис, за кај тебе незнам колку е ама повише од 700-800 не би требало.
 
Последно уредено:
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Zdravo decki, ako nekoj od vas znae za drugi nacini za aktivacija na Win10.
Prethodno toa sum go pravel so eden .cmd fajl no siguren sum deka ima po efektiven nacin.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Toa znam, go praam odamna preku Reggedit
Автоматски споено мислење:


Fala, inc raboti za ponovitw verzii ko Win10 2004 taka?
Да. Само исклучи го Microsoft Defender-от пред да го симнеш активаторот, и додека ја правиш активацијата. После тргни го од хард активаторот, зошто ќе ти го детектира како непожелен програм.
И во врска со updates на Win, слободно остави ги вклучени, нема никаков проблем. Патем и не гледам логика да ти бидат исклучени. Вклучи си ги слободно преку регистар или каде и да си ги деактивирал. Секој апдејт е закрпа, така да потребни се :)
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Да. Само исклучи го Microsoft Defender-от пред да го симнеш активаторот, и додека ја правиш активацијата. После тргни го од хард активаторот, зошто ќе ти го детектира како непожелен програм.
И во врска со updates на Win, слободно остави ги вклучени, нема никаков проблем. Патем и не гледам логика да ти бидат исклучени. Вклучи си ги слободно преку регистар или каде и да си ги деактивирал. Секој апдејт е закрпа, така да потребни се :)
Do sea gi odlozuvav updateite zatoa sto prethodno mu pravev debloat na win10(zasto ima bajgi nepotrebni programi i igri) i ako napravam update posle debloat site programi ke gi vrati.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Епа Win 10 LTSC ќе си стаиш, ни кортана, ни Microsoft Store, апдејти на 2 - 3 години добиваш и тоа само големи и важни апдејти.
Поддршка 10+ години, мирна ти глава.
И најважно, нема преинсталирани Candy Crush срања.

Имам и скрипта за Win 10 LTSC да угаси уште едно 60 дополнителни и бескорисни сервиси, и со тоа нема да имаш многу апликации во позадина.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Епа Win 10 LTSC ќе си стаиш, ни кортана, ни Microsoft Store, апдејти на 2 - 3 години добиваш и тоа само големи и важни апдејти.
Поддршка 10+ години, мирна ти глава.
И најважно, нема преинсталирани Candy Crush срања.

Имам и скрипта за Win 10 LTSC да угаси уште едно 60 дополнителни и бескорисни сервиси, и со тоа нема да имаш многу апликации во позадина.
Ископирај ја и пиши овде :D
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Ископирај ја и пиши овде :D
Дали ќе дадат од администрација е прашањето, оти за албум со песни од Avicii не дадоа (па морав по приватни пораки да праќам).

Ако дадат, да се вратам у Скопје, после викендот ќе ви ја пратам, ама ако не се грешам мислам дека е executable програма, која што сама автоматски ја мести скриптата и прави измени во системот.

Инаку Win 10 LTS тестиран на компјутер од 2011, кај школски другар му местев и за компјутер со хард диск и слаб процесор, едноставно ЛЕТА!!!
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Дали ќе дадат од администрација е прашањето, оти за албум со песни од Avicii не дадоа (па морав по приватни пораки да праќам).

Ако дадат, да се вратам у Скопје, после викендот ќе ви ја пратам, ама ако не се грешам мислам дека е executable програма, која што сама автоматски ја мести скриптата и прави измени во системот.

Инаку Win 10 LTS тестиран на компјутер од 2011, кај школски другар му местев и за компјутер со хард диск и слаб процесор, едноставно ЛЕТА!!!
И ја го користам...скоро како седмица работи. Со ССД и 8 гига рам е ок, иначе официјалната верзија е срање у боја.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Епа Win 10 LTSC ќе си стаиш, ни кортана, ни Microsoft Store, апдејти на 2 - 3 години добиваш и тоа само големи и важни апдејти.
Поддршка 10+ години, мирна ти глава.
И најважно, нема преинсталирани Candy Crush срања.

Имам и скрипта за Win 10 LTSC да угаси уште едно 60 дополнителни и бескорисни сервиси, и со тоа нема да имаш многу апликации во позадина.
Па супер, ај жити се прати ми едно линкче за да не лутам низ Пајрет беј :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom