Windows 10

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
AMD со драјвери мора оригинал да симињаш терсене се.
Имам Radeon 560 мислам 4GB и претходно Windows - от (7 - ца) ми викаше нешто као не биле Digitally Signed, као не биле потпишани, и не ми вадеше звук преку HDMI, ама сега средено е, си работи океј. Пред тоа морав пред да ми се уклучи PC да одберам Windows да ми се упали без driver license signature, да го апдејтирам драјверот така па после да го пуштам нормално Windows - от за да ми проработи звукот преку HDMI.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
Ако може торент од windows 10 LTSC edition фала унапред.
 
Член од
16 ноември 2011
Мислења
217
Поени од реакции
66
Имам деактивирано барање пасворд на старт преку Netplwiz, имам remuve Pin, во опцијата во lock screen имам кликнато на Never опцијата да бара пасворди, и пак кога отиде во Lock screen ми бара пасворд и да креирам Pin. Абе...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Мајкрософт е ѓубренце....и5 процесор и 8 гига рам да не работи како треба.....телефониве работат 100 пати боље, да им се пљукнам у платформата....ама морам заради некои програми.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Имам деактивирано барање пасворд на старт преку Netplwiz, имам remuve Pin, во опцијата во lock screen имам кликнато на Never опцијата да бара пасворди, и пак кога отиде во Lock screen ми бара пасворд и да креирам Pin. Абе...
Исти проблем, со таа разлика што не ми бара секогаш, тук-тамо понекогаш... Боље стај го пинот некако, за да не се мачиш со лозинката...
Којзнае што е финтата т.е. проблемот, ама кренав раце одамна...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Мајкрософт е ѓубренце....и5 процесор и 8 гига рам да не работи како треба.....телефониве работат 100 пати боље, да им се пљукнам у платформата....ама морам заради некои програми.
Буразерче, хиљаду посто си закачил некоја корона од порнхабовето, па затоа ти коче. ;) И така имаш слободно време, удри ми една свежа инсталациичка.
 

AntiSpamMaster

Supreme Сasual Dating - Authentic Damsels
Член од
18 август 2011
Мислења
112
Поени од реакции
83
Исти проблем, со таа разлика што не ми бара секогаш, тук-тамо понекогаш... Боље стај го пинот некако, за да не се мачиш со лозинката...
Којзнае што е финтата т.е. проблемот, ама кренав раце одамна...
Си пробал да исклучиш онлајн профил и да се логираш со offline профил? Истото ти е, само нема вакви заврзлами со лозинки, пинови, слики, пентаграми.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Си пробал да исклучиш онлајн профил и да се логираш со offline профил? Истото ти е, само нема вакви заврзлами со лозинки, пинови, слики, пентаграми.
Хммм намерно имам ставено акаунт секаде, користам клауд и такви чуда. Но пак ќе речам, може месец дена нема проблем за најавување, ама понекогаш ми бара... Најчесто после некој досаден апдејт.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Зошто кога ќе поврзам со USB кабел мобилен Android на лаптоп ми го полни мобилниот а не ми се поврзува на Windows 10 да можам да префрлам фајлови на Windows 10 од мобилниот? Местев на мобилниот да е за префрлање фајлови ама ништо не функционира. Пробав и со повеќе мобилни и исто само се полни мобилниот.
koga ke go pustis na kabel na telefon iskaca pop up dali da polni ili i da prefrlas fajlovi
ako ne izberes ne go pokazuva automatski na pc telefonot
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
koga ke go pustis na kabel na telefon iskaca pop up dali da polni ili i da prefrlas fajlovi
ako ne izberes ne go pokazuva automatski na pc telefonot
Да ама се случува и кога ќе одберам за да префрлам фајлови да не ги вчитува на компјутер.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Да ама се случува и кога ќе одберам за да префрлам фајлови да не ги вчитува на компјутер.
Се случува.
Треба да одбереш друго нешто, па пак да се вратиш на file transfer и ќе проработи.

Вотууу на 6 месеци старо мислење реплицираше?
А ти Марсело демек уште маки мачиш со ова?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom