Wimbledon 2019

Кој ќе биде годинешниот победник?

  • Новак

    Гласови: 24 54,5%
  • Роџер

    Гласови: 9 20,5%
  • Рафа

    Гласови: 7 15,9%
  • Некој друг

    Гласови: 4 9,1%

  • Вкупно гласачи
    44
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.904
Поени од реакции
84.300
Шасните да победиш после 2-2;7-8;15-40 на противнички сервис се 1 на 14000605


 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.904
Поени од реакции
84.300
Колегата "пензионер" со reply на постов :'))))

Цареви :cuc: :cuc:

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.570
Прес на Ѓоковиќ. Има и прашање од македонски новинар дали ќе ја посети Македонија. Ѓоковиќ вели дека ќе дојде, сака да го посети Охрид но кога точно не знае сеуште.

 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Da ne gi pratis nigde nasive, samo da te posramotat.

Vcera go slusnav samo prasanjevo a deneska gledav cel pres i preskoknav pri kraj koga nasiov prasuva ne mozev da dogledam i po vtor pat da go slusnam debilnovo prasanje, koj cringe!
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.589
Леле прашањево...
Не ми се верува, значи просто ми иде со чечкалица да си ги извадам двете очи и да ги изедам после тоа. Абе се кладам дека нема еден ебан новинар во земјава што разбира тенис од технички и тактички аспект, ЕДЕН НЕМА. Овој што го постави идиотсково прашање, се кладам дека не знае што е грип, не знае што е шпан на рекет, не знае што е драјв волеј, итн итн. Да ти ебам дебилните новинари у сред пичка, научени само фудбал да коментираат, ЕВЕ ШАНСА И ГООООООООООООЛ и тоа е тоа, не гледаме подалеку од носот. Па само 200км северно од нас, во Србија, погледни какви новинари има, ми се темнее најискрено. Вишковиќ е Господ Бог за сите овие дилетанти, да не зборам понатака, пошо има многу повеќе.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Не ми се верува, значи просто ми иде со чечкалица да си ги извадам двете очи и да ги изедам после тоа. Абе се кладам дека нема еден ебан новинар во земјава што разбира тенис од технички и тактички аспект, ЕДЕН НЕМА. Овој што го постави идиотсково прашање, се кладам дека не знае што е грип, не знае што е шпан на рекет, не знае што е драјв волеј, итн итн. Да ти ебам дебилните новинари у сред пичка, научени само фудбал да коментираат, ЕВЕ ШАНСА И ГООООООООООООЛ и тоа е тоа, не гледаме подалеку од носот. Па само 200км северно од нас, во Србија, погледни какви новинари има, ми се темнее најискрено. Вишковиќ е Господ Бог за сите овие дилетанти, да не зборам понатака, пошо има многу повеќе.
Србин го постави прашањето. А Ноле има 3 недели одмор во годината со оваа агенда на АТП турот, секако дека ќе дојди во Охрид.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.242
Поени од реакции
4.438
Србин го постави прашањето. А Ноле има 3 недели одмор во годината со оваа агенда на АТП турот, секако дека ќе дојди во Охрид.
Ne e Srbin, od Makedonija e, srpski zborese
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Србин го постави прашањето. А Ноле има 3 недели одмор во годината со оваа агенда на АТП турот, секако дека ќе дојди во Охрид.
од макфакс е новинарот. реално и не верувам дека е спортски новинар.

ја мислев овој од антена 5 е :icon_mrgr:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
од макфакс е новинарот. реално и не верувам дека е спортски новинар.

ја мислев овој од антена 5 е :icon_mrgr:
Од макфакс имало новинар на Вимблдон? Кој стигна лај шо сака оди, ова само кај нас го има. :tapp:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Добро е ќутите, мчете, додека не го пратиле Саше Политико да поставува прашања.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom