Wimbledon 2019

Кој ќе биде годинешниот победник?

  • Новак

    Гласови: 24 54,5%
  • Роџер

    Гласови: 9 20,5%
  • Рафа

    Гласови: 7 15,9%
  • Некој друг

    Гласови: 4 9,1%

  • Вкупно гласачи
    44
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Наредно што ќе се избламираме е кај Халеп, некој ќе праша до кај е со љубовниот живот и потрагата по дечко Македонец.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.281
Наредно што ќе се избламираме е кај Халеп, некој ќе праша до кај е со љубовниот живот и потрагата по дечко Македонец.
А знаеш дека потеклото и е од Македонија?
Она е власинка, бегај недај боже тоа да го дознае македонската јавност, има урнебес наслови да следат
“Македонката Симона го освои Вимблдон”
Па кога ќе победи ќе шернуваат нејзини слики и македонско и романско знаме, као браќа форевер.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А знаеш дека потеклото и е од Македонија?
Она е власинка, бегај недај боже тоа да го дознае македонската јавност, има урнебес наслови да следат
“Македонката Симона го освои Вимблдон”
Па кога ќе победи ќе шернуваат нејзини слики и македонско и романско знаме, као браќа форевер.
Почнаа веќе, видов написи вчера :D
Имаше и дека била од конзервативно семејство и сакале нејзините да се омажи со македонски Влав. Халеп, со милиони на сметка и светска слава, ќе го тера меракот на нејзините, нема грешка.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.463
Почнаа веќе, видов написи вчера :D
Имаше и дека била од конзервативно семејство и сакале нејзините да се омажи со македонски Влав. Халеп, со милиони на сметка и светска слава, ќе го тера меракот на нејзините, нема грешка.
Со онаа фаца не е баш у некоја позиција да бира,макар и 100 милиона на сметка да има.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.281
Со онаа фаца не е баш у некоја позиција да бира,макар и 100 милиона на сметка да има.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Колку да се пише нешто.


Почнаа веќе, видов написи вчера :D
Имаше и дека била од конзервативно семејство и сакале нејзините да се омажи со македонски Влав. Халеп, со милиони на сметка и светска слава, ќе го тера меракот на нејзините, нема грешка.
Глеј, ароманите/македонците бар така ги викаат власите во Романија се поконзервативни и стварно го негуваат/негувале тој стил на бракови со аромани/македонци.
Меѓутоа тоа е муабет од времето на Чаушеску, денеска се толку измешани што и корените тешко да им ги најдеш.
Али ете, го има син му на Џорџе Хаџи па ако сака да им удоволи на македонските "новинари" има можност. :D
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Со онаа фаца не е баш у некоја позиција да бира,макар и 100 милиона на сметка да има.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Кога Руни е женет со 4 деца а и "невестата", на Бојо малата, има надеж за сите нас :D
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Почнаа веќе, видов написи вчера :D
Имаше и дека била од конзервативно семејство и сакале нејзините да се омажи со македонски Влав. Халеп, со милиони на сметка и светска слава, ќе го тера меракот на нејзините, нема грешка.
Ова е жива вистина, учев во Констанца 2012 година и тука беше дечкото од Крушево и баш праеја мн пати муабет за ова, само шо се десило неколку години претходно кога Халеп немаше достигнато толкава слава и на влашка вечера некој роднини од Халеп пробале да им договорет као дејт, само таа моментално не била тука, а овај се гледал со некоја друга девојка и одбил :pos:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Не ми се верува, значи просто ми иде со чечкалица да си ги извадам двете очи и да ги изедам после тоа. Абе се кладам дека нема еден ебан новинар во земјава што разбира тенис од технички и тактички аспект, ЕДЕН НЕМА. Овој што го постави идиотсково прашање, се кладам дека не знае што е грип, не знае што е шпан на рекет, не знае што е драјв волеј, итн итн. Да ти ебам дебилните новинари у сред пичка, научени само фудбал да коментираат, ЕВЕ ШАНСА И ГООООООООООООЛ и тоа е тоа, не гледаме подалеку од носот. Па само 200км северно од нас, во Србија, погледни какви новинари има, ми се темнее најискрено. Вишковиќ е Господ Бог за сите овие дилетанти, да не зборам понатака, пошо има многу повеќе.
Дечко не мешај поими, да не ти ја пратам Бијонс, па да видиш ти што е грип :icon_lol:
 
L

Löwe

Гостин
Ова е жива вистина, учев во Констанца 2012 година и тука беше дечкото од Крушево и баш праеја мн пати муабет за ова, само шо се десило неколку години претходно кога Халеп немаше достигнато толкава слава и на влашка вечера некој роднини од Халеп пробале да им договорет као дејт, само таа моментално не била тука, а овај се гледал со некоја друга девојка и одбил :pos:
Кажи му солна киселина да испие одма.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
И јас го слушнав вчера муабетот за Халеп, одма ми текна на глупостите што ќе ги пишуваат, дека сите идат од оваа ветена земја наша, тло на такви таленти во се можно што постои на планетава.
Кутра Халеп, и кога тепаш на Вимблдон, пак губиш во нешто. :D

Не сум фан на Џокович, дали го гледав 2-3 пати на турниров. Федерер имаше појаки противници до финалето, имаше и две меч топки кои ги зезна, дали бил изморен, дали бил помек ментално, не ме занима, имаше прилики да тепа, али ги заеба. Не само резултатот, цел натпревар беа изедначени, само што Џокович изигра подобро во тие побитните поени.
Најдобро нешто на турниров ми беше малата Коко. Некако и позаинтересирана бев додека уште беше во игра, иако се знаеше дека ќе попушти некаде. Некој микс од Венус и Серена ми е, ако се пази од повреди дефинитивно таа ќе го преземе женскиот тенис во наредните години.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Ех, Дејвид Фостер Валас да беше уште жив ќе пишеше нешто ептен јако за утакмицава :(

За Рафа-Роџер 2008 текстовите му беа посластица. И после 2 месеци умре :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom