Wimbledon 2019

Дискусија во форумот 'Тенис' започната од Aleksandar91, 1 јули 2019.

?

Кој ќе биде годинешниот победник?

Анкетата е затворена 8 јули 2019.
 1. Новак

  24 гласови
  54,5%
 2. Роџер

  9 гласови
  20,5%
 3. Рафа

  7 гласови
  15,9%
 4. Некој друг

  4 гласови
  9,1%
 1. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  4.365
  Допаѓања:
  4.511
  Забележав дека фали тема за годинешното издание на Вимболдон. Да не коментираме во АТП и ВТА темите.

  Па повелете.
   
 2. Spiegel

  Spiegel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  11.129
  Допаѓања:
  9.375
  Ne pratam mnogu tenis poslednive dve-tri godini ama tolku li nema be barem eden talent od mladive da se izbie, nekoj grand slam da osvoj :tapp:

  Gi gledav Zverev i Tsitsipas po eden set preeska i mi se stuzhi zhivotot
   
 3. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  24.616
  Допаѓања:
  23.541
  Untitled.png
   
  На Löwe, MacedoniaTimeless, Ailurophile и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  962
  Допаѓања:
  942
 5. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  4.365
  Допаѓања:
  4.511
  Ете ја новата генерација на тенисери. Тие што ќе го бришат подот со Лејтон Хјуит и Енди Родик.
   
  На L00d10 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.603
  Weak ерата во која освајаше Фед слемови :D
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  24.616
  Допаѓања:
  23.541
  marej za ovie go ima izmisleno tenisot, 2 pati.

  nego thiem zemjasot, eliminiran so kompir u zadnji set od kveri.
  Federer ocajno startuva so haris, ali ke tepa sigurno, nema sili deckovo za nesto poveke od ova.
   
 8. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.170
  Допаѓања:
  9.185
  Колку ми е одвратна оваа Шарапова, вришти у пичку матер, кој нашол да ја викне...
   
  На Ailurophile му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  4.365
  Допаѓања:
  4.511
  Слабо издание на Федекс. Лошо му се пишува.
   
 10. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  28.371
  Допаѓања:
  61.549
  Да, пошто еден слем е репер за тоа. На пример Родик е неверојатно славен на РГ, 5 титули има и 10 финалиња таму. Oh wait...

  Инаку не брзајте околу Федерер, знаел вака да се тегави и после да крене ниво.
   
  На Löwe и SK-92 им се допаѓа ова.
 11. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  4.365
  Допаѓања:
  4.511
  Зверев нема никогаш да освои ГС. Особено не додека играат големите 3, па макар и по 40 години да имале.
   
 12. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  7.169
  Допаѓања:
  8.397
  Супер подлога за репер. Па и Надал има еден куп порази во првите 2 кола на Вимблдон, дали тоа го прави полош од Родик и Хјуит?
   
 13. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  4.365
  Допаѓања:
  4.511
  Не. Овие и на другите турнири губат од кој стигнат.
   
 14. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  7.169
  Допаѓања:
  8.397
  Sekako.
   
 15. Rigil

  Rigil Tu te reconnaîtras

  Член од:
  14 јуни 2015
  Мислења:
  5.029
  Допаѓања:
  4.284
  Одличен сет на Хуркач :cuc:
   

Сподели преку: