Wimbledon 2019

Кој ќе биде годинешниот победник?

 • Новак

  Гласови: 24 54,5%
 • Роџер

  Гласови: 9 20,5%
 • Рафа

  Гласови: 7 15,9%
 • Некој друг

  Гласови: 4 9,1%

 • Вкупно гласачи
  44
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.133
Поени од реакции
1.151
A sto se desava so Serena? Povredena e nesto ili ja stignaa godinite? Nekako kako da ocekuva deka so stoenje vo mesto deka ke pobedi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
А зашто па мора да е до Серена?
Халеп има предобар меч до сега.
Какви винери невозможни имаше.
Сеа јес да и Серена направи грешка, ама до сега што гледам Халеп е повампирена.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.613
Поени од реакции
6.969
А зашто па мора да е до Серена?
Халеп има предобар меч до сега.
Какви винери невозможни имаше.
Сеа јес да и Серена направи грешка, ама до сега што гледам Халеп е повампирена.
Zatoa sto ne odi. Stoi vo mesto. Ti da igras finale i da apla nemas zivot vo tebe sigurno ima pricina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
12.689
Поени од реакции
13.295
Ja istepa ko macka vo vrekja

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.470
Поени од реакции
69.388

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.071
Поени од реакции
4.320
Симона Халеп :vozbud::jeeee:

Извонреден турнир, кој се надеваше дека земјашка ќе изигра ваков турнир на трева.
Бравооооооооооооо!
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.036
Најмизерна игра прикажана во финале на слем во историјата на тенисот.

Сеа ќе почнат порталиве, романската тенисерка со македонско потекло (корени од Крушево) стигна до својата втора слем титула :icon_lol:
 
Последно уредено:

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
9.920
Поени од реакции
4.347
Не гледам тенис жени и не сум толку информиран па да прашам.
Зошто два сета во финалево жени?
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.071
Поени од реакции
4.320
Аман со овој машки шовинизам, зошто жените играле три сета, зошто земале исто пари како мажите. :tapp:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.127
Поени од реакции
11.928
Аман со овој машки шовинизам, зошто жените играле три сета, зошто земале исто пари како мажите. :tapp:
Прилично релевантна дискусија е.
Тоа што светот полуде последно време (#metoo) и the bullied (жените) станаа bullies е друга работа.
Само види ја Серена во кавги со судиите каде секој втор муабет и е you can't talk to me that way, i'm a mother. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom