Kasabian
Поени од реакции
2.402

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Me loves Kasabian. Да не знајш бендче некое слично на него?
  Kasabian
  Kasabian
  има многу такви бендчиња братче. слушни ги Franz Ferdinand, Kaiser Chiefs, Arctic Monkeys(постарите албуми), The Strokes, The Kooks. Eве ти го најдоброто од тој стил на музика https://www.youtube.com/watch?v=EviXgp_F9yE :)))
  Добредојде на форумов, ти ја префрлив темата во Ноќен живот затоа што таму е делот за концерти, журки и дешафки, во Музика општо за музичарите и музиката која ја творат
  Kasabian
  Kasabian
  Фала и добро ве најдов. Добро си направил. Поздрав :))
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom