Wimbledon 2019

Кој ќе биде годинешниот победник?

 • Новак

  Гласови: 24 54,5%
 • Роџер

  Гласови: 9 20,5%
 • Рафа

  Гласови: 7 15,9%
 • Некој друг

  Гласови: 4 9,1%

 • Вкупно гласачи
  44
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.135
Поени од реакции
29.524
:cuc:


Секоја чест за мечов, си чоукна кога требаше Роџер и плус на тоа очаен трет тај брејк.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
77.688
Поени од реакции
163.059
челинџ ин, нели го преиграа поенот. Не знам што те буни
Па нели викна судијата аут и Федерер се тргна? Нема да е фер да не се преигра
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.558
Поени од реакции
62.357
Dosta be federer 50 godini da ima ovie 22 pak isto ke igraat prefrlija preku mreza pa moze ke zgresi on.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Na aparati si, skroz te razbiram. Koga ke te izgasat dojdi ke popraime muabet, vaka se brukas za site pari. Poz
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.437
Поени од реакции
2.667
Збор да не слушнам за ГОАТ веќе
3-0 у финалиња на Вимблдон
Го угаси скроз :D
 
Член од
14 јули 2010
Мислења
7.240
Поени од реакции
8.469
Да сум на место на Роџер веќе не би стапнал на ниту еден тениски терен до крај на живот.
Да сум на место на Мирка вечерва би испил солна киселина.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.002
Поени од реакции
3.089
Федерер сам себеси се порази, стрелање глинени гулаби од почеток на мечот, па се до последниот поен на мечот, исто така успорен е во движењето што е и нормално за годините, исто така за да губиш натпревар како денешниот треба и среќата да не е на твоја страна.

Заслужи да победи и затоа овој пораз ќе го погоди.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom