Wimbledon 2019

Кој ќе биде годинешниот победник?

 • Новак

  Гласови: 24 54,5%
 • Роџер

  Гласови: 9 20,5%
 • Рафа

  Гласови: 7 15,9%
 • Некој друг

  Гласови: 4 9,1%

 • Вкупно гласачи
  44
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.066
Поени од реакции
4.313
Што му дадоа сега челенџ :tapp:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
3.874
Поени од реакции
5.279
Да ти ебам гомната англиски, добро им рече Фоњини, гнаси.
 
Член од
6 март 2019
Мислења
11
Поени од реакции
5
Zosto se preigra poenot? Ne trebase da bide na Roger ova?
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.066
Поени од реакции
4.313
Не треба да дозволи да го изнервираат англискиве глуперди.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
8.698
Поени од реакции
4.707
Толку? Или трета среќа?


E коњу, кретену, сираку најголем. Само ти може да изгубиш со меч топки.
Не ти е првпат.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
3.874
Поени од реакции
5.279
Им се моча моментално хахахаххаа царрррр
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.416
Поени од реакции
69.294
:cuc:

Утакмичиште

Нема тука многу тактика и било што

Генијалци на терен гледавме 5 саати
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.066
Поени од реакции
4.313
Се изедначи со Бјорн Борг со 5 титули на Вимблдон, повеќе имаат Федерер 8 и Сампрас 7.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom