UEFA Europa League

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Иди беги таму во политика, што улетуваш тука само р'чки да правиш? ;) :D :cautious:
Од тие теми ми гледаш како човек господин, така што 99% сум сигурен дека од овие два клуба си за англискиот и носиш барем од далечно време добри спомени, пошто ако си(не дај Боже) за Шинтер единствена сатисфакција во 30+ години наназад би ти било славење на титули на зелена маса и таа фамозна втора сезона на Курињо.
п.с. Со помин нека е и вчерашното браќа шинтераши(иако знам дека ова веќе премина ствар на навика за вас).
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Од тие теми ми гледаш како човек господин, така што 99% сум сигурен дека од овие два клуба си за англискиот и носиш барем од далечно време добри спомени, пошто ако си(не дај Боже) за Шинтер единствена сатисфакција во 30+ години наназад би ти било славење на титули на зелена маса и таа фамозна втора сезона на Курињо.
п.с. Со помин нека е и вчерашното браќа шинтераши(иако знам дека ова веќе премина ствар на навика за вас).
И ти си паднат во хуморот некако....еден Стелт со Пепе мајтапите ве јади и стана посмешен од главните хумористи што бевте на форумот :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Лукаку ровареше у дрес на Евертон у убер јаката и конкурентна лига каде играат најдобрите играчи во фудбалот. :smirce:
Колку сакаш имаш играчи у мали клубови у премиер што даваат голови. Секоја сезона по 3-4 такви има. Али толку им е пикот, стартер у послаба премиер екипа или ѕвезда у појака екипа у Италија :unsure:

Нешто као да си #влијателен на форум со лајкови, а у реален свет ни комшиите да не те знаат, камоли поширока сфера.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.283
Џони и ти имаш извртена перцепција за хумор чим бланцо некад во животот ти се видел смешен. :pos:
Автоматски споено мислење:

Колку сакаш имаш играчи у мали клубови у премиер што даваат голови. Секоја сезона по 3-4 такви има. Али толку им е пикот, стартер у послаба премиер екипа или ѕвезда у појака екипа у Италија :unsure:

Нешто као да си #влијателен на форум со лајкови, а у реален свет ни комшиите да не те знаат, камоли поширока сфера.
Значи као мене. :kafence: :smirce:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.925
Нешто као да си #влијателен на форум со лајкови, а у реален свет ни комшиите да не те знаат, камоли поширока сфера.
Мене комшијата ми е Јапонец, си викаме "Коничива" кога ќе се видиме... дали се важи тоа? :cautious:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Мене комшијата ми е Јапонец, си викаме "Коничива" кога ќе се видиме... дали се важи тоа? :cautious:
Ама од друга страна, ти веќе не си влијателен на форум. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.440
Класичен играч за Фортуна, Беса, Бутел на Рањо и слични шиптарск0-копачки екипи.

Кај игра Видукнаторот бе? Сме се давеле може негде?
@vidooq кај играш бе?
Општинска лига. Завршив со "славна" кариера кога ми скршија нос со копачка. Немав среќа по "братскивe" средини да ме ритаат.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Општинска лига. Завршив со "славна" кариера кога ми скршија нос со копачка. Немав среќа по "братскивe" средини да ме ритаат.
Што братски, што наши. Во мое време да играш со Карпош, Клечовце или Бентомак беше како битка, покољ!
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Да правиме фудбал форумски пак?

Видук го бирам од моја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom