UEFA Europa League

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.235
Мене комшијата ми е Јапонец, си викаме "Коничива" кога ќе се видиме... дали се важи тоа? :cautious:
Ова коничива ме потсети на едно видео од Интер коа имаше земјотреси у Јапонија пред неколку години. Види ги играчиве, као курташак да тераат
Глеј го Ранокија мисли смешка кажува,Цезар скроз потресен, паднат, гамбаре нипон океј? Ги праша хахахаха, Занети на памет научил како стихотворба, Лусио поспоро од погреб збори, Деки се глупира мисли у кафана е, Матераци како најобичен поздрав да кажува за телевизија КРТ, Киву како цела фамилија да му умрела, Орландони се занесува како скеч за к-15 да снима, Диего Милито како спикер за А1 телевизија од лице место во живо специјално за вас Диего ил принчипе Милито, Кутињо срамежлив, Снајдер ХАХАХАХАХАХАХА најсмешен, све утна што можеше да се утне, поима да се немало, ни име кажа ни ништо, дното го пробуши.

 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Ова коничива ме потсети на едно видео од Интер коа имаше земјотреси у Јапонија пред неколку години. Види ги играчиве, као курташак да тераат
Глеј го Ранокија мисли смешка кажува,Цезар скроз потресен, паднат, гамбаре нипон океј? Ги праша хахахаха, Занети на памет научил како стихотворба, Лусио поспоро од погреб збори, Деки се глупира мисли у кафана е, Матераци како најобичен поздрав да кажува за телевизија КРТ, Киву како цела фамилија да му умрела, Орландони се занесува како скеч за к-15 да снима, Диего Милито како спикер за А1 телевизија од лице место во живо специјално за вас Диего ил принчипе Милито, Кутињо срамежлив, Снајдер ХАХАХАХАХАХАХА најсмешен, све утна што можеше да се утне, поима да се немало, ни име кажа ни ништо, дното го пробуши.

Ранокија прсна од смеа, го скинаа клипот, кој од кој ау. Солзи и смеа :lolzz: овај Паоло Орландони ги утна сите можни акценти. Матераци форца џапоне и скините ми се скурца. Мота ќоравиот едвај чита ко првооделенец.

Кај го најде клипов, цар (y)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Уште Оливер Спасовски да каже Обуџико... Пандев па на Македонски кога збори само Аааааа АаААаА али затоа Јапонски и Италијански збори течно...
Кубик песок од Сахара е во потечна агрегатна состојба од зборењето на Пандев на било кој јазик.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Лукаку и Левандовски во иста реченица, некој се дрзна да ги спои на форумов.

Лудница.
Кога можеше Мариано Диаз зашто да не и Лукаку?

Ронцеро е исто за Мариано да почне на класикото. А ја сум сигурен дека ако почне, Реал сигурно дава гол. За мене е у топ 3 деветки со Суарез и Левандовски.
Мариано кога го гледам на Феноменот ме потсеќа, ко ураган е, а и овој Де Томас гледам сам ги однел Рајо до Ла Лига од Сегунда. Кој кур ти и Левандовски и Кејн и Икарди кога и двајцава имаат квалитет кој може ги надминува сите тројца наведени.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Сигурно тролаше змејот ама пак јак е муабетот :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.084
Кога можеше Мариано Диаз зашто да не и Лукаку?
И не даде ли Мариано гол после 30 секунди у игра против Барселона? Тоа што Зизу не го игра, не значи дека не е квалитетен играч, ме чуди зошто запиња да остане во Реал кога и онака му рекоа дека не сметаат на него. За Бејл ми е јасно, ама за него не. Од друга страна го ијаме Јович со 1 гол сезонава и еден куп утакмици позади себе. И пак Маријано сакаат да го шитнат пошто за Јович се платени 50 милиони, ти ебам ретардите.
Автоматски споено мислење:

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Сигурно тролаше змејот ама пак јак е муабетот :D
Воопшто, Мариано > Левандовски.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
И не даде ли Мариано гол после 30 секунди у игра против Барселона? Тоа што Зизу не го игра, не значи дека не е квалитетен играч, ме чуди зошто запиња да остане во Реал кога и онака му рекоа дека не сметаат на него. За Бејл ми е јасно, ама за него не. Од друга страна го ијаме Јович со 1 гол сезонава и еден куп утакмици позади себе. И пак Маријано сакаат да го шитнат пошто за Јович се платени 50 милиони, ти ебам ретардите.
И јас бев за тоа поголема минутажа да му се дава на Мариано. Минутите што ги доби ги искористи максимално. Поомилен ми е од Јовиќ и мене.
Но сепак далеку од Лева, Суарез, Кејн. Но, сите имаме правено слични споредби и ни ваделе цитати :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom