UEFA Europa League

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.229
Пенал во 121 мин, промашени три меч топки..

Шта речи, ич фортуната не беше на страната на Рио Аве

Мојот човек Пиазон нема да игра ЛЕ :(
 
Член од
7 август 2011
Мислења
843
Поени од реакции
1.747
Кога се курчат и праат спам со More Than You Know после секој гол од пенал ако им е.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.529
Поени од реакции
21.384
Гледам супер дискусија се развила за групната фаза и ждрепката денес

Еве го Чиро се бори со Стела Роса.
Има среќа што не се пласираа Чукарички (Кукарики) па да го видам после ...


 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Нешто како наши функционери што се обидуваат на англиски да разговараат.
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.145
Џабе им титулата од 91-ва кога засекогаш ке останат селски клуб. А не клуб со интернационално име. :cool:
Pogolem klub e Zvezda od Partizan, sakal ti ili ne. A ne navivam ni za dvata kluba.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.969
Поени од реакции
55.014

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.145
Епа случајно да не си за Спартак Ждрепчева Крв од Суботица?
Vo sekoja zemja od Evropa imam po eden klub shto mi e simpatichen, eve vekje ako sakash da znaesh.
Vo Srbija mi e Backa Topola.
Автоматски споено мислење:

Ama kako i da ja vrtish Red Star e NAD Partizan. Toa ti e isto ko da kazes deka PAOK Thesaloniki e pogolem od Olympiacos, a ne e.
Ili Pelister e pogolem od Vardar.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Vo sekoja zemja od Evropa imam po eden klub shto mi e simpatichen, eve vekje ako sakash da znaesh.
Vo Srbija mi e Backa Topola.
Автоматски споено мислење:

Ama kako i da ja vrtish Red Star e NAD Partizan. Toa ti e isto ko da kazes deka PAOK Thesaloniki e pogolem od Olympiacos, a ne e.
Ili Pelister e pogolem od Vardar.
Добро ти си чоекот очигледно што утврдува кој клуб е поголем...ете според тебе и Ливерпул е поголем од Јунајтед :pos:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.475
Поени од реакции
16.086
Е добро де и Јувентус во Италија е најголем, ако ги гледаме трофеите, ама дали си се запрашал на кој начин се освоени. Иста ситуација е и со овие за кои сметаш дека се најголеми. :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Vo sekoja zemja od Evropa imam po eden klub shto mi e simpatichen, eve vekje ako sakash da znaesh.
Vo Srbija mi e Backa Topola.
Автоматски споено мислење:

Ama kako i da ja vrtish Red Star e NAD Partizan. Toa ti e isto ko da kazes deka PAOK Thesaloniki e pogolem od Olympiacos, a ne e.
Ili Pelister e pogolem od Vardar.
ниеден играч не знаеш од Топола, за нив навиваш :facepalm:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Гледам супер дискусија се развила за групната фаза и ждрепката денес

Еве го Чиро се бори со Стела Роса.
Има среќа што не се пласираа Чукарички (Кукарики) па да го видам после ...


За странксите коментатори ке беше кршење јазик ако останеше во тимот Јовичиќ и по некоја луда случајност заедно се најдеа со Јованчиќ во прв состав со Панков и Павков... после утакмица ке имаше мал милион овакви видеа :)
Автоматски споено мислење:

Џабе им титулата од 91-ва кога засекогаш ке останат селски клуб. А не клуб со интернационално име. :cool:
Која комплексашка будала си ти најстрашно е што веќина сте со овој мајндсет као исти курац да ве правел... овој Вучиќ заебан, сигурно им пратил оружјее на Ерменците за да Арарат им пуштат на Звезда... тоа што Звезда го има твојата гробарска гамад може само да сања почни од навијачи заврши до трофеи.
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.145
Е добро де и Јувентус во Италија е најголем, ако ги гледаме трофеите, ама дали си се запрашал на кој начин се освоени. Иста ситуација е и со овие за кои сметаш дека се најголеми. :)
Sakash da kazhesh deka Juventus site tie 36 skudeta se osvoeni nepravilno? Navistina si bil ti psihijatriski slucaj. :)
Автоматски споено мислење:

Добро ти си чоекот очигледно што утврдува кој клуб е поголем...ете според тебе и Ливерпул е поголем од Јунајтед :pos:
Ne e golema razlikata vo trofei megju 2ta kluba, zatoa mozhe vaka da se nategame. Da beshe Juventus so Inter tuka nema diskusija :D OK, neka bide najgolem United za sega ( posho najvekje puti bil shampion )



Eve edna interesna mapa. Klubovi so najvekje ligashki tituli vo Evropa.
1601790934068.png

Realno, 95% procenti od klubovive se i najjakite od zemjite od koi shto doagjaat, ete taka samo moze da se nategame vo retki sluchaevi kako United - Liverpool, Rangers - Celtic

Ne mozhe da se nategame na primer Zvezda - Partizan. Posho Zvezda e potrofeen i pogolem klub. Isto ko shto e sluchajot so Dinamo Zagreb od Hrvatska, Olympiacos vo Grchka, Bayern Munchen, itn itn...

Ne mozhe da se meri Osijek ili Hajduk so Dinamo Zagreb. Ili Werder Bremen i Borussia Dortmund so Bayern Munchen.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom