UEFA EURO 2020 - Panini Virtual Sticker Album

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Порано имаше албум од две страници, некои турски мастики беа во прашање мислам и сликичките им беа баш такви вертикални. Само 6-8 репки беа и не ми текнува дали цела прва постава ја имаше, ама сликичките им беа баш такви, фудбалерите во акција, вертикални и 2 цм на 4цм големина.

Изгледа Панини почнале да копираат треторазредни фабрики во Турска што прават мастики тврди и бајати, заби да паѓаат. :D

Баш ако најдам викендов некој од тие албуми ќе го сликам. Се' си мислам за 2002 светското го имав првиот таков и на првата страничка беа Италијаните - Тоти, Виеира, на другата страна беа Аргентинците со тој ќелавион Верон а последни беа мислам Шпанците. Ги имаше и Французите со оној фарбаниот Жибрил Сисе, Анелка, Анри и оној со скршното име Лизаразу, Англичаните со Бекам, Мајкл Овен, Фердинанд и Ешли Кол. Легенда до легенда. :love:
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Порано имаше албум од две страници, некои турски мастики беа во прашање мислам и сликичките им беа баш такви вертикални. Само 6-8 репки беа и не ми текнува дали цела прва постава ја имаше, ама сликичките им беа баш такви, фудбалерите во акција, вертикални и 2 цм на 4цм големина.

Изгледа Панини почнале да копираат треторазредни фабрики во Турска што прават мастики тврди и бајати, заби да паѓаат. :D

Баш ако најдам викендов некој од тие албуми ќе го сликам. Се' си мислам за 2002 светското го имав првиот таков и на првата страничка беа Италијаните - Тоти, Виеира, на другата страна беа Аргентинците со тој ќелавион Верон а последни беа мислам Шпанците. Ги имаше и Французите со оној фарбаниот Жибрил Сисе, Анелка, Анри и оној со скршното име Лизаразу, Англичаните со Бекам, Мајкл Овен, Фердинанд и Ешли Кол. Легенда до легенда. :love:
Не знам дали беше тој, имаше еден турски албум, со Рушту, Бразил беа со Тафарел, Ромарио, Италија со Албертини. Низ Чаир многу го собиравме, нешто награди даваа, штуцни, чорапи, фудбал :LOL:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Порано имаше албум од две страници, некои турски мастики беа во прашање мислам и сликичките им беа баш такви вертикални. Само 6-8 репки беа и не ми текнува дали цела прва постава ја имаше, ама сликичките им беа баш такви, фудбалерите во акција, вертикални и 2 цм на 4цм големина.

Изгледа Панини почнале да копираат треторазредни фабрики во Турска што прават мастики тврди и бајати, заби да паѓаат. :D

Баш ако најдам викендов некој од тие албуми ќе го сликам. Се' си мислам за 2002 светското го имав првиот таков и на првата страничка беа Италијаните - Тоти, Виеира, на другата страна беа Аргентинците со тој ќелавион Верон а последни беа мислам Шпанците. Ги имаше и Французите со оној фарбаниот Жибрил Сисе, Анелка, Анри и оној со скршното име Лизаразу, Англичаните со Бекам, Мајкл Овен, Фердинанд и Ешли Кол. Легенда до легенда. :love:
Не знам дали беше тој, имаше еден турски албум, со Рушту, Бразил беа со Тафарел, Ромарио, Италија со Албертини. Низ Чаир многу го собиравме, нешто награди даваа, штуцни, чорапи, фудбал :LOL:
Еве го, во многу јадно стање :D

20210407_140536.jpg

20210407_140551.jpg
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Тоа е тоа, само не знам зошто Аргентинциве и Англичаниве ги памтам дека ги имаше, или тоа беше друг албум.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Тоа е тоа, само не знам зошто Аргентинциве и Англичаниве ги памтам дека ги имаше, или тоа беше друг албум.
Имам уште една верзија од "албумов".
Дизајнот е тој, само наместо 11 играчи има 9 и таму наместо Италија и Бразил ги има Германија и Аргентина. За Англија не знам :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Имам уште една верзија од "албумов".
Дизајнот е тој, само наместо 11 играчи има 9 и таму наместо Италија и Бразил ги има Германија и Аргентина. За Англија не знам :)
Можно е да е тој, да сум смешал нешто со енглезиве, а да ги имаше Кан, Балак кај Швабите.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.644
Еден двајца се паѓаа во илјада продадени, па правевме фалсификати за да земиме дрес или топка кај некој постар продавач што нема да познае.
После почнаа да ни викаат не ве познаваме во оваа продавница немате никогаш мастики купено.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Тоа е тоа собирање албуми, ко 50 сликици не можеш три-четири месеци да ги собереш, пошто имаше одредени фаци што воопшто не се паѓаа, а сите ги имавте истите дупликати по 10 пати, а не сега што полнат албум за 2 дена, па уште и опција да си нарачаш сликички што ти фалат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.312
@Beric Dondarrion Овие што се добиваа само со скенирање..почнаа во пакетчиња да се паѓаат!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.960
@Beric Dondarrion Овие што се добиваа само со скенирање..почнаа во пакетчиња да се паѓаат!
кај мене у трафика нема сеуште
ко да живеам у Облешево, Долнени, Битола, Дељадровце или некое слично место
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.312
кај мене у трафика нема сеуште
ко да живеам у Облешево, Долнени, Битола, Дељадровце или некое слично место
А бе не ме сфати, за во виртуелниов албум ти зборам

Во виртуелниот албум на крај имаше сликички што се собираа само ако ја имаш апликацијата.
Е па сега ми се паднаа во виртуелното пакетче, пошто знам и ти ко мене само на сајт го собираш виртуелниот
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Тоа е тоа собирање албуми, ко 50 сликици не можеш три-четири месеци да ги собереш, пошто имаше одредени фаци што воопшто не се паѓаа, а сите ги имавте истите дупликати по 10 пати, а не сега што полнат албум за 2 дена, па уште и опција да си нарачаш сликички што ти фалат.
Секогаш имаше опција да се нарачаат сликички , но порано немаше потреба пошо сите собираа и брзо се добиваа сликичките што ти фалат,а и ко дечишта имавме многу време за менување, плус скапи беа за нарачување.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Oва беше доста интересно. Кој ќе го напунеше албумот мислам даваа топка. Сликичките мирисаа на мастиките, не изветрева мирисот на мастиката.

Од мастиките да ти паднат забите.
Автоматски споено мислење:

Не знам зошто кај нас го нема овој албум и сликички во продажба?
1617819240255.png
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Oва беше доста интересно. Кој ќе го напунеше албумот мислам даваа топка. Сликичките мирисаа на мастиките, не изветрева мирисот на мастиката.

Од мастиките да ти паднат забите.
Автоматски споено мислење:

Не знам зошто кај нас го нема овој албум и сликички во продажба?
Прегледај го приврзокот 291195
Ама кога ќе го собереш не ти се трампа албумот за некоја ситница :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom