UEFA Champions League - Season 2021/22

Кој ќе биде шампион на Европа за 2021/2022?


  • Вкупно гласачи
    208
  • Гласањето е завршено на .
M

Macedon1um

Гостин
Porto bruka, da ne mozes da mu pariras na vakov Atletiko sezonava so milion igraci sto mu falat vo odbrana i pak 0-3
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Како е можно секогаш волку одвратен фудбал да игра Атлетико. Човек мора буквално самиот со сила да се тера да ги гледа, кога играат некоја битна утакмица.
Фантастичен офанзивен потенцијал имаат, а го играат најгрдиот фудбал што човек може да го замисли.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.232
Дупло појак и поискусен тим е Реал, нема тука што да се правиме со сила будали. И на двете утакмици изиграа онолку колку што им беше доволно за победа. Интер не се посрамоти и избрука, во голема мера беше и боље противник.
Пишав и у фан клуб, сеуште сме далеку од топ ЛШ квалитет, и искрено не ми значат многу овие порази од Реал.

После 10 години европска суша, сосема е во ред пласман у нокаут фаза после 3 сезони последователно испаѓање у групи.
Си имаме ние работа у домашно првенство.

Дај го Челзи у 1/8 финале и коректно да се поздравиме.
Коректен коментар.
Само не ми е јасно како Интер сеуште нема созреано како екипа, поготово после лигашката титула во Италија.
До кога со онакви детски црвени картони каде што влогот не ни беше толку голем.
Мислам океј, прво место, али веќе беа квалификувани Интер и Барела земал ќе се боксува.
Кај го остаи клубот на цедило и практично го реши натпреварот, па ќе го пропушти и првиот дуел од 1/8 финалето.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.340
Не е Атлетико крив, Порто се такви инфериорни паразитски лузерски циганчиња.

Знаете ли дека во Европа само Шпанија нема цигани во државата? Пред 300 години им дадоа 2 хектари земја до морето кај што пиле не пее, и ги избркаа таму. Така е создадена Португалија.

Од готово вересија, така и ми треба кога играм 1х на ѓупци.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.639
Не е Атлетико крив, Порто се такви инфериорни паразитски лузерски циганчиња.

Знаете ли дека во Европа само Шпанија нема цигани во државата? Пред 300 години им дадоа 2 хектари земја до морето кај што пиле не пее, и ги избркаа таму. Така е создадена Португалија.

Од готово вересија, така и ми треба кога играм 1х на ѓупци.
А Милан шо е ? Очекував победа денес, со оглед каков фудбал играа и измешаниот состав на Ливерпул ама изгледа си седи она лузерското во нив
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.047
Коректен коментар.
Само не ми е јасно како Интер сеуште нема созреано како екипа, поготово после лигашката титула во Италија.
До кога со онакви детски црвени картони каде што влогот не ни беше толку голем.
Мислам океј, прво место, али веќе беа квалификувани Интер и Барела земал ќе се боксува.
Кај го остаи клубот на цедило и практично го реши натпреварот, па ќе го пропушти и првиот дуел од 1/8 финалето.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.238
Поени од реакции
22.433

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.221
Поени од реакции
5.129
А Милан шо е ? Очекував победа денес, со оглед каков фудбал играа и измешаниот состав на Ливерпул ама изгледа си седи она лузерското во нив
Битно го попивте од нас у утакмица без судии....ќути си и терај си со постовиве испаѓаш тешка пичка....лесно е да си после војна генерал...

Кога немаше големи шанси Атлетико да пројде, Атлетико биле лузери а Милан заслужено ќе си прошле а сега Милан биле лузери што имаат 10 повреди и изгубија од гигант како Ливерпул а Атлетико се најдобри....

Буквално таков пост имаше пред неколку саати мене срам ми паѓа за тебе што те читам..
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Дали може некако да се вреднува фактот што од 6 примени голови, половина се постигнати од последно пласираниот ?
Лаган топ 4 финиш за Милан. Џабе стравот пред почеток на сезона.

Дајте ги Ливерпул во 1/8 финале. Да направат уште една екскурзија во Милано и на пролет, кога е поубаво. Може не стигнале да тркнат до Комо овој пат.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Само јас гледав Милан - Ливерпул бе?

Очекував Милан да изгинат за победа вечерва, посебно по мечот со Атлетико. Ама ништо, дури и комбиниран Ливерпул е класа за нив моментално. Едноставно немаа квалитет за нешто повеќе во ЛШ оваа сезона. Се познава неискуство. Тој што е па најискусен, Ибра, веќе го стигнаа годините и стварно му е време за пензија.

П.С. Никој не пиша - Бобан Николов даде гол во 93. минута (y) Си запиша еден гол во ЛШ во CV. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom