UEFA Champions League - Season 2021/22

Кој ќе биде шампион на Европа за 2021/2022?


  • Вкупно гласачи
    208
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.121
Поени од реакции
3.567
UEFA Champions League - Season 2021/22


Натпреварувањето од групна фаза започнува на 14 Септември, додека финалето ќе се одигра 28 Мај 2022 на стадион Крестовски во Санкт Петербург, Русија.
Ждрепката за групна фаза е закажана за 26 август (четврток) во 18:00 часот.
Ждрепката за осминафиналето ќе се одржи на 13 декември, додека пак за четвртфиналето, полуфиналето и финалето ќе се одржи на 18 март.


1629982280011.png
Локација на тимовите кои ќе се натпреваруваат оваа година во групна фаза.

1629982371379.png
Тимовите од сите четири шешири.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.106
Поени од реакции
1.202
Не знам зошто не им се одземе загарантираното место на Турците во групите, да играше Бешикташ квалификации ќе им се десеше исти потоп како на Галатасарај со ПСВ.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.920
Поени од реакции
50.308
Ја гледам мапава со учеснициве, празен Балканот.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.931
Поени од реакции
6.551
Групи не се знае дали ќе поминат, ама знам дека ќе ви го земат скудето повторно. :kezec:
Фан на Јунајтед најдел да збори за домашна титула :facepalm:

Вие пак ли нема да освоите?

Одговорот на двете прашања е Да.
Бар групите секако ќе ги поминеме... тачно да и одговорот за освојување на скудетото на Јуве е ДА.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.567
Поени од реакции
1.792
Стрим некој од ждрепката?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
3.862
Поени од реакции
3.203
Кога ти можеш за Јунајтед да гласаш да освојат не знам што е смешно некој за Барса што гласал. Исти им се шансите.
I disagree.
Се сврте токата со Меси можеби имаат подобра шанса од Јунајтед ама вака утепани тешко.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.238
Поени од реакции
13.028
Не знам зошто не им се одземе загарантираното место на Турците во групите, да играше Бешикташ квалификации ќе им се десеше исти потоп како на Галатасарај со ПСВ.
Затоа што постои нешто што се вика национален коефициент и врз основа на тоа националните лиги добиваат неколку места во групите или квалфиикациите. И не мора да значи ако галата била потопена од ПСВ дека турските клубови се слаби.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.871
Поени од реакции
8.811
Супер сега засега документарецов за Ериксен…
Се надевам ќе ја видиме и учителката што му предавала француски јазик во шесто одделение, да каже и она 2-3 срцепарателни збора…
 

Kajgana Shop

На врв Bottom