UEFA Champions League - Season 2021/22

Кој ќе биде шампион на Европа за 2021/2022?


  • Вкупно гласачи
    208
  • Гласањето е завршено на .

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.594
Поени од реакции
16.099
Лесно.

Прелесно реално.
Тешки комплекси си наби Интер со Реал и Барса.

Никако не можат да изиграат асална утакмица, не мора да победат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.184
Поени од реакции
89.337
Скроз незаслужена победа на Реал (според играта) али никој не им е крив на Интер што не искористија доста шанси. Ја еба Инзаги кога го извади Лаутаро, реално требаше Џеко да излезе зашо беше камен. Што е тука е, ако ги тепаме Шахтјор у гости 99% сме пласирани.

ПСЖ изгледа ќе ја имаат судбината на Реал од пред 15тина години кога купија катаљон ѕвезди а допреа дно.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.633
Поени од реакции
6.494
Не верувам дека Интер нема да помине групи, а Реал каков и да е, сепак е подобар од нив и нема што да бараат повеќе од второ место.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
18.454
3 за 3 со Ливерпул, и следната 2 у 1, Симоне со анти фудбалот нема да пројде група и то е то :icon_lol:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
3.349
Поени од реакции
2.741
Меси почна да игра за ПСЖ или повреден е како најдобар играч не го видов 2 месеца.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.184
Поени од реакции
89.337
Меси почна да игра за ПСЖ или повреден е како најдобар играч не го видов 2 месеца.
Па прв пат игра денес али добро. Играше и 15 минути пред недела дена али тоа е тоа од него, прв старт му беше ова.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.433
Поени од реакции
7.585
Меси почна да игра за ПСЖ или повреден е како најдобар играч не го видов 2 месеца.
Јас да сум како него ич не влегвам да играм...кој ПСЖ кој црни камења...небаре до клубски фудбал му е дојдено него...нека си одржва форма цела година и нека се проба уште една со Аргентина на светското догодина и то е то.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.769
Поени од реакции
6.913
Тешки комплекси си наби Интер со Реал и Барса.

Никако не можат да изиграат асална утакмица, не мора да победат.
Ова беше асално изиграна утакмица, за разлика од двете лани.
Прво полувреме Интер беше многу подобар. Ама фудбалот се игра за голови, добро полувреме ништо не значи кога не користиш шанси и примаш гол во 90та минута.

Реал воопшто не импресионираат со оглед на тоа што Интер е комплетно просечен тим на европско ниво. Мислам дека немаат и они доволно firepower за да играат за титула во ЛШ сезонава. Англиските клубови, ПСЖ (би требало) и Баерн имаат за неколку класи подобри тимови од Интер.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.855
Поени од реакции
4.448
Јас да сум како него ич не влегвам да играм...кој ПСЖ кој црни камења...небаре до клубски фудбал му е дојдено него...нека си одржва форма цела година и нека се проба уште една со Аргентина на светското догодина и то е то.
Мора Меси да игра за да остане во форма за СП.
Батали ти тоа, да му било само до тренинзи немало да потпишува за ПСЖ.
Му треба натпреварувачки дух, башка што и на него и на Роналдо им е задња шанса за голем успех. (Следниве 2 сезони)


Која бош утакмица човече. Најреално ќе беше 0-0 но што е тука е. Мора 12 бода да извадиме од Шериф и Шахтјор.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.783
Криво ми е што не му натагарчивме 5 гола на Милан. Каков почеток беше тоа, а уште поубаво ќе беше ако погодеше мистер Курч. o_O Ама па добро, се извади со голот во второ ај.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.627
Поени од реакции
2.873
Реал не покажале нишо, незаслужена победа, бла бла.
Играа колку што им треба, искочија на победена утакмица, а имаат далеку потешки и побитни утакмици у лига во наредниов период.
Што сакавте навивачи на Интер, дебакл? Неможете ли да се стрпите до гостувањето у Мадрид?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.584
Поени од реакции
18.535
Реал воопшто не импресионираат со оглед на тоа што Интер е комплетно просечен тим на европско ниво. Мислам дека немаат и они доволно firepower за да играат за титула во ЛШ сезонава. Англиските клубови, ПСЖ (би требало) и Баерн имаат за неколку класи подобри тимови од Интер.
Не е толку проблем нападот.
Причината поради која Реал има мали шанси за титула во ЛШ е само одбраната и ништо друго.
Премногу се лабилни Начо и Милитао.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.243
Поени од реакции
41.030
Одлична утакмица, два пресврти, пад на концентрација на кратко на одбраната и како и секогаш италијаните казнија. Веројатно Гомез е причината, нема играно утакмица целосна компетитивно од 2020, боље ќе беше Конате да го пуштиме ама да не биде по војна генерали.

Хендододоододододоооо. Нема потреба да се збори дека е Џерард Reborn, Хендо си е посебен мајстор и великан. Свака част.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom