UEFA Champions League - Season 2021/22

Кој ќе биде шампион на Европа за 2021/2022?


  • Вкупно гласачи
    208
  • Гласањето е завршено на .

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.513
Поени од реакции
7.884
Добар овој Н'кунку од Лајпциг, хеттрик, ќе гази догодина у Баерн.
Ќе ги чекаат Белингам и Халанд во пакет да ги земат за Игорче да се нервира :kafence:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.047
Поени од реакции
9.509
Ќе треба и ова сезона да пишуваме Контехехехе ?
 

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
12.795
Поени од реакции
17.323
Ќе ги чекаат Белингам и Халанд во пакет да ги земат за Игорче да се нервира :kafence:
Ако најдат злато под Алијанц Арена ќе ги земат. Иначе ќе ги гледаат само на тв.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.900
Поени од реакции
13.962
Сега гледам долги хајлајтси и можам да кажам - Kаков тим без душа се ПСЖ? На толку пари и ѕвезди, Бриж да те напика у твој 16 ник и да ти праи шанси цела утакмица стварно треба нешто да не ти штима у тимот/клубот. Едно 5 гола требаше да попијат. Ќе кажеш Покетино нема поима, тоа е Тотенхем тип на тренер кој нема ништо освоено во кариерата. Ама па и Тухел им беше тренер, по мене најдобриот тренер во фудбалот моментално и пак ништо не направија. Каков токсичен клуб се, дури и Меси тотално се изгуби, педерот бар на две текми три гола даде против вакви тимчиња. Моја прогноза е дека Меси ништо нема да напраи и за две години се враќа пак во Барса да се пензионира во матичниот клуб, освен ако не прекине да игра фудбал на највисоко ниво и реши да оди во помал клуб/да се пензионира.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.308
Поени од реакции
23.204
The Messi-Mbappé-Neymar trio played 19 passes to each other last night against Club Brugge, before the Frenchman's second-half exit. (via L'Éq)

- Neymar to Messi: 6 passes
- Messi to Neymar: 5 passes
- Mbappé to Messi: 1 pass
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.378
Поени од реакции
3.023
Знам дека е прерано и неблагодарно према Меси ама мислам дека воопшто нема да му лежи ПСЖ особено ако Мбапе си замини не им давам никакви шанси да освојат ЛШ.
Според досегашниве мечеви продолжуваат исто како и прошлата сезона немаат ников концепт на игра, никакви акции све некои неизградени напади и контри, тотално некреативна средина и дупки во одбраната(јест дека не се комплетни засега) Хакими е машина ама на левата бековска позиција буквално не постојат.
Можда кога ќе се комплетираат ке изгледаат подобро ама сепак стојам на тоа дека Поќетињо не е тренер што ке наметне некоја игра и ќе се влечат на инвидуални потези пак цела сезона.
Не е дека не најавив пред некое време за ПСЖ. Ништо не прават со тој смешен тренер и средина креативна на ниво од ГФК Охрид, пак уште први фаворити за ЛШ :pos: па Сити и Баерн се Барса од 2008-2012 за нив сезонава, брука никаков концепт ни игра, Нејмар камен со 10 кила вишок, Меси спор ко Лук Де Јонг и Мбапе прилично незаинтересиран,
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.667
Поени од реакции
2.974
Овие како од ФК Баница да се :facepalm:
Сигурно како деца краделе кабли :D
Еее колку такви потенцијали има кај нас во шуто оризари на пр., дриблерчиња што ораат напред назад, сум ги глеал по футсал турнирине :)) ама њама скаути, у кладилници дремат :icon_lol:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.028
Поени од реакции
9.493
Таткото на Нејтан Аке починал синоќа за време на мечот на Сити, каде овој го постигна првиот свој гол во ЛШ... :(

Колку гадно знае да си игра некогаш животот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom