UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Ха ха, така е тоа, дај гол два! Божем на лутрија се паѓаат :facepalm:
Што се чудиш како глушец исфрлен од поплава, зарем не беше така?
Никој не кажа дека гол-два на гости се подразбира или е лесно, зборам во случај КОГА веќе се дадени. Сите екипи калкулираа отпосле како ќе одиграат дома и гледавме очоболи.

На гости 1-1 и дома после знаеш дека и со нула дадени голови проаѓаш. A претходно завршило нерешено, не си ни победил. Нема никаква логика.
Или потоа дома дај си 1 гол и знаеш дека дури два треба да примаш за да испаднеш.

Или уште полошо - на гости 1-2 и потоа на домашен терен апсолутен очобол.

Мизерија од правило, уште откако е уведено.
 
Последно уредено:
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Што се чудиш како глушец исфрлен од поплава, зарем не беше така?
Никој не кажа дека гол-два на гости се подразбира или е лесно, зборам во случај КОГА веќе се дадени. Сите екипи калкулираа отпосле како ќе одиграат дома и гледавме очоболи.

На гости 1-1 и дома после знаеш дека и со нула дадени голови проаѓаш. A претходно завршило нерешено, не си ни победил. Нема никаква логика.
Или потоа дома дај си 1 гол и знаеш дека дури два треба да примаш за да испаднеш.

Или уште полошо - на гости 1-2 и потоа на домашен терен апсолутен очобол.

Мизерија од правило, уште откако е уведено.
Јас па сум нашол со Џ'мка да се разјаснувам. Терај магарето, додека Стефи не се појавила и прибери јазикот!
И јас можев да речам дека чмаеш како болва на мокар чур, кога те снема после прогнозите со Чолисимо, ама не ти реков :toe:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Е што е конкретно штетно за оваа одлука, постоел фудбалот и пред неа, ќе постои и после, само нема да има некаква вештачка предност, само оти на некоја претходна утакмица, под сосем други околности се дал гол, па при ист број постигнати голови некој добива предност.
Прати од следната сезона колку утакмици ќе одат во продолженија и на пенали. Шансите за продолженија се зголемија дупло па ако не и повеќе.
Дома тепаш 2-1 гости губиш 1-0 и со тоа се оди во продолженијата. Вакви резултати ќе има премногу.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Прати од следната сезона колку утакмици ќе одат во продолженија и на пенали. Шансите за продолженија се зголемија дупло па ако не и повеќе.
Дома тепаш 2-1 гости губиш 1-0 и со тоа се оди во продолженијата. Вакви резултати ќе има премногу.
Колку први утакмици само ќе завршуваат со бункер игра од страна на гостинот само...
Коа немаш што да бркаш гол во гости брани се 90 минути и чекај контри, па на домашен терен земи реши си ја утакмицата во тие 90 минути. Нема да има поента зашо да се отвара некој тренер и да ризикува со негатива да чека реванш.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Znaci pravilovo go izmislija pred 50 godini (nz kolku tocno god) se so cel da ima povekje golovi, da ne igraat 0:0 ... sega sekoj na sekomu moze da dade gol i e bezpotrebno praviloto..
 

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
267
Поени од реакции
424
Ај затворете ја темавс и банирајте ги Донев и овој мртвиов над мене. ПРЕКУ КУРОТ ВЕЌЕ
De be decko, te busheshe Juventus 20 godini, i sea osvoi Seria A i odma so kurot dignat.. Oladi decko malce. :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.612
De be decko, te busheshe Juventus 20 godini, i sea osvoi Seria A i odma so kurot dignat.. Oladi decko malce. :)
Ради ваквите како тебе и Донев ќе направите неутралци да го мразат Челзи. Многу мразам луѓе што не знаат да уживаат во успеси.
 

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
267
Поени од реакции
424
Ради ваквите како тебе и Донев ќе направите неутралци да го мразат Челзи. Многу мразам луѓе што не знаат да уживаат во успеси.
Neka go mrazat, me zabole mene ako neutralci go mrazat Chelsea FC.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Ај затворете ја темавс и банирајте ги Донев и овој мртвиов над мене. ПРЕКУ КУРОТ ВЕЌЕ
Ради ваквите како тебе и Донев ќе направите неутралци да го мразат Челзи. Многу мразам луѓе што не знаат да уживаат во успеси.
По првите 2-3 дена радост имам еден пост десет дена после освојување и еден четири недели после освојување. Ептен јако замарање.
 

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
267
Поени од реакции
424
По првите 2-3 дена радост имам еден пост десет дена после освојување и еден четири недели после освојување. Ептен јако замарање.
Постирај бе уште 10 слики ако треба. Да се знае кој е ШАМПИОН НА ЕВРОПА. За тоа е и темата. ЛШ 2020/2021

:kafence:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom