UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 април 2014
Мислења
5.458
Поени од реакции
6.743
Искрено, ако се сеќаваш, Рома го изигра мечот на Камп Ноу многу подобро од она што го покажува крајниот резултат 4-1. Создадоа многу шанси, а головите кои ги примија беа доста несреќни.

Згора на се', покрај играта, тие беа дебело оштетени тој меч, еден пенал не ми свирнаа, а пак друга во ситуација им свирнаа слободен удар од работ, а прекршокот беше внатре во шеснаесетникот.

Поентата ми е, во тој двомеч Рома и Барса беа апсолутно рамноправни според прикажаното, дури би се осмелил да кажам дека Рома беа подобри и покрај судиската помош за Барса.
Оти вакви глупости пишувате, подобри биле Рома на кампот.
Во ред ќе беше да пишеше дека било реално да е 2-1 или 3-2, ама сеа до толку да се преувеличува дека биле подобри, нема потреба.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.418
Поени од реакции
15.460
Оти вакви глупости пишувате, подобри биле Рома на кампот.
Во ред ќе беше да пишеше дека било реално да е 2-1 или 3-2, ама сеа до толку да се преувеличува дека биле подобри, нема потреба.
Во двомечот беа подобри дечко, читај подобро.

На првиот меч не беа толку лоши за да загубат 4-1, тоа е се.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
682
Поени од реакции
953
Верати и Флоренци тестирани негативни , утре ке тренираат.
Веројатно ке играат против Баерн
Гнабри нека го остаат дома да си игра фифа нема потреба да биде тестиран , Лева нека си се шета со жена му и децата.
Некат ме чудат од управава на Баерн со некои глупи потези.
Тешко , тешко ке биде..
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.854
Поени од реакции
12.261
Верати и Флоренци тестирани негативни , утре ке тренираат.
Веројатно ке играат против Баерн
Гнабри нека го остаат дома да си игра фифа нема потреба да биде тестиран , Лева нека си се шета со жена му и децата.
Некат ме чудат од управава на Баерн со некои глупи потези.
Тешко , тешко ке биде..
- Гнабри се тестираше позитивен пред 7 дена, има период од 10 дена задолжителен карантин.
- Тоа што Левандовски се шета - не значи дека утре може да истрча и да изигра професионален фудбал. Баш му е препорачано шетање веројатно, со оглед на тоа која повреда ја има.

Што ти е со недодржаниот хејт?
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
682
Поени од реакции
953
Јас зборам во однос на дуелот со Париз , можеа повеќе внимание да пружат барем на Левандовски за да игра барем едно полувреме , додуша за тие утакмици се платени играчите , барем во Баерн , наредни 15 год и да не освојат Бундес , егал ме разбираш.
Сега вака со Чупо Сане и Коман пак мука ке се води за голови.
Никој не ја оспорува играта , али на крај реализацијата е катастрофална кога ке дојдат вакви натпревари.
Едноставно и сами знаат дека и со полуфит Левандовски многу се поголеми шансите.За што ке е Левандовски до крај на сезона , да го бутне рекордот на Герд , па и ние фановите знаеме што е битно , а не пак целокупен тим на Баерн од лекари до раководство.
Премногу несериозно влагаат за реваншот во однос на екипата што ке излезе и тоа ке не кошта испаѓање веројатно според мене..
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.854
Поени од реакции
12.261
Па Левандовски се повреди против Андора, нема логика да го форсаат и да си навлече поголема повреда што ќе го оддалечи на 5-6 месеци.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
682
Поени од реакции
953
Левандовски е отсутен веќе 2 недели , на 19 треба да се врати , така да според мене колку толку можеа да го спремат и половина час да изигра во Париз , многу ке значи.
Ама ни ја и ти нема да ја опраиме работата со паламудење така да палци у вторник се да биде на наша страна и тоа е тоа.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.854
Поени од реакции
12.261
Па не можеш вака да тврдиш дека можеле да го спремаат, од каде ти точно знаеш каков вид на повреда има и колку време е потребно да биде доволно излечена да може да се игра професионален фудбал во четвртфинале на ЛШ.
Имаш увид во снимките од магнетна? Имаш увид во текот на лекувањето?

Сакаш да докажеш дека во Баерн НЕ САКААТ да го спремаат што побрзо за настап во најбитниот дел од сезоната? Нешто намерно забушаваат лекарите и физиотерапевтите, можеби а?
Сериозен си?
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
12.417
Поени од реакции
8.435
Stealt uklucen na najjako :D sala na strana, vo pravo si, podobro da ja izlecat skroz povredata, otkolku pola saat da go stavat da ja obnovi povredata, pa posle moze i podolg period da otsustvuva..
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.089
Поени од реакции
2.800
...тунајт баерн тепа...пластичните ќе бидат отворени како риба конзерва...циганчињата од Бразил абер немаат од фудбал...Овој Баерн не знае за порази и нема да знае уште долго време...баварската машина гази се' пред себе....
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.189
Поени од реакции
3.104
Се знае кој се е повреден кљј Баерн?
Порто вечер комплетни се, мислам дека ќе им пружат јак отпор на Челзи.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.594
Поени од реакции
82.344
Ne go preplatija ovoj Hernandez, pa sea da im gree klupa?
Не се ова официјални 11+клупа, ова се сите играчи повикани за мечот.

Хернандез го изигра целиот меч со ПСЖ и скоро цела сезона е стартер освен кога има проблеми со повреди или поради ротација
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
12.417
Поени од реакции
8.435
Не се ова официјални 11+клупа, ова се сите играчи повикани за мечот.

Хернандез го изигра целиот меч со ПСЖ и скоро цела сезона е стартер освен кога има проблеми со повреди или поради ротација
Moja greska, pomisliv tie levo se starteri
 

Kajgana Shop

На врв Bottom