UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.838
Мене ми е фрапантно како со овој ростер вака ненромално газат, ова е газење на нивото на тоа од 2013та

Со појаки ростери имале послаби сезони, успеаа сега со Суле и муле играчи да освојат ЛШ, еден Гнарби од отпадок фудбалер се претвори во дрим тим кандидат.
Веројатно има улога тука и тоа што грото од другиве „големи“ екипи во Европа тешко флопнаа минатата сезона и почетоков на оваа уште се во флоп mode, ама кур ги боли Баерн за тоа, си ја користат приликата максимално.
Не дека флопнаа туку реално толку му е силата....освен Ливерпул нормално каде заедно со Баерн моментално делуваат за најспремни екипи.....другите јаки клубој се во слободен пад...некои со поспоро темпо(Сити,Јувентус,Атлетико Мадрид,ПСЖ)...некои со забрзано темпо го допираат дното(Реал и Барселона)..

Догодина ништо не се знај кога ќе почни нокаут фазата...ама реалноста е дека Шпански шампион уште долго време нема да има...пак некој од Баерн и Англичаните ќе освои.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.155
Поени од реакции
16.696
Не дека флопнаа туку реално толку му е силата....освен Ливерпул нормално каде заедно со Баерн моментално делуваат за најспремни екипи.....другите јаки клубој се во слободен пад...некои со поспоро темпо(Сити,Јувентус,Атлетико Мадрид,ПСЖ)...некои со забрзано темпо го допираат дното(Реал и Барселона)..

Догодина ништо не се знај кога ќе почни нокаут фазата...ама реалноста е дека Шпански шампион уште долго време нема да има...пак некој од Баерн и Англичаните ќе освои.
Шпанските екипи се материјал за ЛЕ моментално :)
Атлетико подобро нека испадни во групите под услов последни да завршат да не се замараат ни ЛЕ и да се фокусираат на првенството кое можат да го освојат сад или никад на толку мизерна конкуренција. :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ееее ние кога умаравме дека ПЛ е јака и компетентна, таму се уморуваат па затоа во Европа играат слабо хахахаха
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Konte ocaen vo Evropa, po obicaj.
FB_IMG_1603321280111.jpg
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.975
Поени од реакции
35.652
Него имам заприметено, шо е финтата со Драгонски и неговиот "хумор" низ фудбалските теми?

Освен дека бацето има компјутерска томографија и магнетна резонанца во посед, и намерно не турка да развиеме тумори па да не снима и да штампа пари, друго логично објаснување не гледам. :toe:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Во светло на резултатите од прво коло ова делува сосем реално.
Не само ова. Која утка ми е днопертизата за утакмиците... 4 од 16.
Сепак, рано е, ќе видиме што како ќе биде :)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Мене ми е фрапантно како со овој ростер вака ненромално газат, ова е газење на нивото на тоа од 2013та
Стероиди за време на корона паузата.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.187
Поени од реакции
107.822
Мене ми е фрапантно како со овој ростер вака ненромално газат, ова е газење на нивото на тоа од 2013та
Јас се уште мислам дека некој може убаво да ги надене, некој ко Ливерпул, Сити... Премногу високо игра Баерн, не сум убеден дека во двомеч со вакви екипи ко гореспоменатите може да им пројде тоа. А дека се многу јаки тоа стои, Флик создаде ептен победнички менталитет и секоја чест за тоа, пошо реално начека грогиран тим што не знае кај тера.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Јас се уште мислам дека некој може убаво да ги надене, некој ко Ливерпул, Сити... Премногу високо игра Баерн, не сум убеден дека во двомеч со вакви екипи ко гореспоменатите може да им пројде тоа. А дека се многу јаки тоа стои, Флик создаде ептен победнички менталитет и секоја чест за тоа, пошо реално начека грогиран тим што не знае кај тера.
Пеп моментално не може да надене конец у игла, не па Баерн. :rolleyes:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Фитнесот би требало да има најголема улога сезонава, а тоа им оди во корист на Баерн. Претходните години мислам дека некомпетитивноста на лигата им беше проблем во ЛШ, ама сега сигурно ќе го искористат тоа во своја корист. Сезонава е ептен набиена и премногу ќе се игра во краток период. Англиските тимови дур дојде време за нокаут фазата веќе ќе бидат на резерва. Од друга страна Баерн може лигашките натпревари да ги користи само за одржување меч фитнес и да си го лади во втора, а во ЛШ да нагази до максимум и најмногу на физичка спремност да ги добие сите противници.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Мене ми е фрапантно како со овој ростер вака ненромално газат, ова е газење на нивото на тоа од 2013та

Со појаки ростери имале послаби сезони, успеаа сега со Суле и муле играчи да освојат ЛШ, еден Гнарби од отпадок фудбалер се претвори во дрим тим кандидат.
Веројатно има улога тука и тоа што грото од другиве „големи“ екипи во Европа тешко флопнаа минатата сезона и почетоков на оваа уште се во флоп mode, ама кур ги боли Баерн за тоа, си ја користат приликата максимално.




.

„Појаки се без него“ муабети loading...
Ханси Флик е мозокот и клучниот момент, во Германија го сметаат за најдобар и екстремно добар тактичар.Инаку да, и послабата конкуренција има улога, ама сепак си има голема заслуга човекот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom