UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.162
?

Г'злари, људи што имаат неверојатна среќа, не знам. Наместо Салах и Мане да ги напаѓаат Варан и Рамос, сега ќе играат против Начо и Милитао (којзнае дали овој е жив и во каква состојба се наоѓа).
Знам што се гзлари ама мислам дека за Ливерпул не треба тоа да важи, барем не сезонава, зашо ги осакатија повредите. И против комплетен Реал за мене Пул е фаворит во тој дуел али вака да, значително е ослабен Реал, пред се ради Рамос.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.462
Поени од реакции
13.942
И Бензема место ВВД и Гомез ќе ги напаѓа Кабак и Вилијамс.
Само што Кабак и Вилијамс играат повеќе време заедно, колку толку поуиграни се, вечер ќе биде ваљда прв пат Начо и Милитао да играат заедно. Се сеќавам лани против Сити кога играа Варан и Милитао прв пат колку беа загреота. :ROFLMAO:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.844
Само што Кабак и Вилијамс играат повеќе време заедно, колку толку поуиграни се, вечер ќе биде ваљда прв пат Начо и Милитао да играат заедно. Се сеќавам лани против Сити кога играа Варан и Милитао прв пат колку беа загреота. :ROFLMAO:
Сигурно ќе искочи како со Еибар, 3-5-2.. пошо ако ги остаи Начо и Милитао сами ќе биде опасно.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.868
Поени од реакции
7.733
Само што Кабак и Вилијамс играат повеќе време заедно, колку толку поуиграни се, вечер ќе биде ваљда прв пат Начо и Милитао да играат заедно. Се сеќавам лани против Сити кога играа Варан и Милитао прв пат колку беа загреота. :ROFLMAO:
Вкупно три меча имаат одиграно заедно.
Кабак е купен од пред две недели шо се вели, не од 2015та...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.277
Поени од реакции
16.863
Значи да си ја уплатам јас седумка, барем да се опариме во овие црни времиња ако не за нешто друго :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
BREAKING: Bayern Munich confirm Serge Gnabry has tested positive for COVID-19. They play PSG in their Champions League quarterfinal on Wednesday.

Нормално, после интернционална пауза
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.871
Поени од реакции
24.378
Го имаш утнато човекот, @ob1 објаснуваше како не постои среќа.
Промашувањата на Дембеле и на Меси плус еден дриблинг наместо да шутне се резултат на недоволна концентрација
За овој муабет ваљда мислиш
Јас бев, баш во тоа мислење имав напишано дека повредите се исклучок.
Зашто реално тоа е нешто врз кое што не можеш да влијаеш.
Без разлика, никогаш тоа не треба да биде изговор.

Реал влага во најбитната недела од сезонава без двајцата главни штопери.
Се надевам дека нема мрак да ги изеде вечер од самата помисла дека двајцата главни штопери се повредија.
Начо реално е во одлична форма, Милитао е suspect.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
?

Г'злари, људи што имаат неверојатна среќа, не знам. Наместо Салах и Мане да ги напаѓаат Варан и Рамос, сега ќе играат против Начо и Милитао (којзнае дали овој е жив и во каква состојба се наоѓа).
Од овие двајца, како играат сезонава, не би стравувал и да играат против Чуст, ама Жота има да не избуши ко Вил Смит астероидот у Армагедон.
 
Член од
28 април 2020
Мислења
161
Поени од реакции
238
Од овие двајца, како играат сезонава, не би стравувал и да играат против Чуст, ама Жота има да не избуши ко Вил Смит астероидот у Армагедон.
KE VI JA EBI MAJKATA AHAHAHAHHA
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ќе прашав кого ќе повредува пичето Рамос вечерва пак, ама ми текна. Ќе видиме дали на некој друг му го препуштил занатот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom