UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Abe sega zboris obijektivno a Barselona gi utepaa Lyon. Kako vo Serie A gi pravdas odlukite na sudiite ako timot igral loso? Kako penalot menuva rezultat od 5-1? Neli sto ke smenese ako Cigarini dobiese crven...
Drugar sto ti e be? Zaso me citiras za gluposti? Ne e za vtor zolt toa na Cigarini, prekini da places samo po sudiite, ko oni da se krivi sto Inter ne moze dva pasa da svrze. Da, objektivno zboram, ne bese penal za Barsa, ne bese crven za Cigarini, nemase penal za Fiorentina...
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.891
Поени од реакции
1.186
Незнам зошто се расправате и влагате во дебати,кој некогаш се разбрал со фан на Барселона па и вие ќе се разберете. Никој никаде не спори Барселона заслужено си иде даље, впрочем и самиот резултат си кажува ама дека немаше пенал немаше. Незнам зошто толкава субјективност и потреба да се брани нешто што апла се гледа дека не е така. Еве и голот на Лион е чист фаул од повторената снимка се гледа. Значи за голот на Лион коментирате дека е фаул а кога ќе каже некој оти пеналот не е пенал со дрва и со камења по него. И што има врска ако фанови на Интер коментираат, ако испаднале да не коментираат? ех мори Македонијо што се држиш, нема оправање за нас :).
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Ред е за еден Јуве-Ливерпул дуел во 1/4 финале. :P Сити со Барса и таман.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Mancester-Porto Siti-Liv Juve-Tot Barsa-Ajaks

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.891
Поени од реакции
1.186
Искрено сакам со Јунајтед да се паднеме да се потсетиме малце на старите добри времиња кога фудбалов беше многу поразличен од сега :D, ама се си мислам дека ќе биде или Јунајтед-Ливерпул или Јунајтед-Сити.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.891
Man Utd-Barcelona
Ajax-Porto
City-Liverpool
Juve-Totenhem
Вака мислам :D
Јунајтед - Барса би бил епски двомеч, не памтам дали имаат играно меѓусебе од финалето 2011.

Дури и да не отпаднат нема да ми е толку криво како што би ми било од други екипи. :D Или Барса-Јунајтед, или пак двете нека се паднат со полесен противник за да има шанси понатаму да се сретнат. :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јунајтед - Барса би бил епски двомеч, не памтам дали имаат играно меѓусебе од финалето 2011.

Дури и да не отпаднат нема да ми е толку криво како што би ми било од други екипи. :D Или Барса-Јунајтед, или пак двете нека се паднат со полесен противник за да има шанси понатаму да се сретнат. :)
Сите знаеме кој би бил исходот од тој двомеч...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Јунајтед - Барса би бил епски двомеч, не памтам дали имаат играно меѓусебе од финалето 2011.

Дури и да не отпаднат нема да ми е толку криво како што би ми било од други екипи. :D Или Барса-Јунајтед, или пак двете нека се паднат со полесен противник за да има шанси понатаму да се сретнат. :)
Пак ќе не исплеска Меси, нема потреба да се среќаваме, изгубете си вие од некои други :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Не памтам Меси кога го има исплескано Тотенхем?:kuracc:
A пред 3-4 месеци играа, ама не ни очекувам ти да памтиш нешто подолго од саат ипол искрено. :icon_mrgr:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Да се паднеме со Ливерпул, па да им наплатиме со камата за оној гол на Гарсија против Буфон... Башка евентуалниот дуел Манџукиќ - Ван Дајк, ќе има тепање :boksix:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom