UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243
Прашање до тебе, кај можеше Суарез да згазне освен врз ногата на Денаје? Класично подметната нога, му влезе у движење, шо можеше да направи?


Прегледај го приврзокот 205968
Многу лош агол си ставил или па тебе така ти одговара за да испаднеш во право. Погледни снимка од позади гол каде што ги гледаш и двајцата право во лице, и ќе го видиш движењето на ногата на Суарез дека намерно ја поместува на десно да го згази врз нога и после се фрла како да го утепале.
Не коментирам за играта на Барса затоа што се знаеше дека ќе ги издоминираат, ама Суарез...32 години има, и уште со вакви финти да се служи. Најгнасен фудбалер најмизерен.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Леле за пеналот над Суарез се коментира... Почист пенал здравје ама ајде битно е да се форсира како и секоја година...

Инаку секоја чест за Ливерпул. Не ги гледав синоќа пошто си гледав меч на моја екипа па дури сабајлево гледав хајлајтс. Мане го прати Ноер по мекици. :D И Баерн како Реал е печен за целосен ремонт. Ковач уште денес треба да попие отказ ама тоа што се врати во игра за Бундесот веројатно ќе го спаси.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Значи да се хејта секад за Барса еј..
Во Суарез е топката овој му клиза и Суарез намерно го згазнал... каде бе? Е што да напраи да се тргне за да не го изгребе? Кој кур клиза таму... пеналов чист како солза, а имаше и чист фаул у напад на голот на Лион.
 
Член од
23 март 2018
Мислења
7
Поени од реакции
6
Леле за пеналот над Суарез се коментира... Почист пенал здравје ама ајде битно е да се форсира како и секоја година...

Инаку секоја чест за Ливерпул. Не ги гледав синоќа пошто си гледав меч на моја екипа па дури сабајлево гледав хајлајтс. Мане го прати Ноер по мекици. :D И Баерн како Реал е печен за целосен ремонт. Ковач уште денес треба да попие отказ ама тоа што се врати во игра за Бундесот веројатно ќе го спаси.
Значи да се хејта секад за Барса еј..
Во Суарез е топката овој му клиза и Суарез намерно го згазнал... каде бе? Е што да напраи да се тргне за да не го изгребе? Кој кур клиза таму... пеналов чист како солза, а имаше и чист фаул у напад на голот на Лион.
:facepalm:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.684
Da da eve mene kurov me zdobole za Barsa pa sega ke hejtam, bog da cuva. Znaci Suarez GO ZGAZNA Denaer, edno e ovoj da go sobere i da mu napravi faul, drugo e Suarez da go ZGAZI. Zboruvajte objektivno da mu ebam majkata, onakov penal pri VAR da dosudis e rezil. I za golot na Lyon imase faul a tie gledaa snimka samo za ofsajd :facepalm:

Inace ete zosto pisav/me deka Liverpul e favorit so Baern uste koga gi izvlekoa dvojkite, ednostavno Baern e prelos sezonava za negovi standardi. Celosen remont im treba letoska, trener, uprava, igraci, sve treba da smenat. Vo 180 minuti sansa nemaa ej, dadoa gol i toa igrac na Liverpul si gi zdena vo mrezata.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
До каталонците е прашањето:
Од што ве јади повеќе туѓ срам,од пеналот за 1-0 или од овај членов шадоу вокер ?
Од твојата фудбалска неписменост :icon_lol: гледај си го тимчето твое, денес игра во сеоскиот куп.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Од твојата фудбалска неписменост :icon_lol: гледај си го тимчето твое, денес игра во сеоскиот куп.
Многу добар аргумент мора се признае. Не смее да коменти пошто е за интер. И ептен е тоа поврзано со пеналот. Каква врска има тоа што е за интер и интер со кој игра вечер со пеналот што го доби Суарез. Објасни жити се.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Кога е извлекувањето?
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Многу добар аргумент мора се признае. Не смее да коменти пошто е за интер. И ептен е тоа поврзано со пеналот. Каква врска има тоа што е за интер и интер со кој игра вечер со пеналот што го доби Суарез. Објасни жити се.
Ти за Милан си... Излеа мора да си за Јуве само за да можеш да дискутираш со типов. Иако може и за нив има некој аргумент, шо знам.. :toe:
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.399
Поени од реакции
7.331
Не знам што се објаснувате со хејтериве, Уефалона сме и нема дискусија со нив. Суарез го нагазнал, како смеел така :(, требаше да го прескокне кутриот Денајер кој оди со клизачи кон него.
И самиот беше свесен дека направи пенал ама експертите на Кајгана одма теорија на заговор.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Не знам што се објаснувате со хејтериве, Уефалона сме и нема дискусија со нив. Суарез го нагазнал, како смеел така :(, требаше да го прескокне кутриот Денајер кој оди со клизачи кон него.
И самиот беше свесен дека направи пенал ама експертите на Кајгана одма теорија на заговор.
Плус 4 англиски екипи во 1/4 финале и Порто, потсеќа на 2009. :icon_lol: Еден нерегуларен добивме, уште 5 ни фалат за да ја репризираме. :pos::pos:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Da da eve mene kurov me zdobole za Barsa pa sega ke hejtam, bog da cuva. Znaci Suarez GO ZGAZNA Denaer, edno e ovoj da go sobere i da mu napravi faul, drugo e Suarez da go ZGAZI. Zboruvajte objektivno da mu ebam majkata, onakov penal pri VAR da dosudis e rezil. I za golot na Lyon imase faul a tie gledaa snimka samo za ofsajd :facepalm:

Inace ete zosto pisav/me deka Liverpul e favorit so Baern uste koga gi izvlekoa dvojkite, ednostavno Baern e prelos sezonava za negovi standardi. Celosen remont im treba letoska, trener, uprava, igraci, sve treba da smenat. Vo 180 minuti sansa nemaa ej, dadoa gol i toa igrac na Liverpul si gi zdena vo mrezata.
Abe sega zboris obijektivno a Barselona gi utepaa Lyon. Kako vo Serie A gi pravdas odlukite na sudiite ako timot igral loso? Kako penalot menuva rezultat od 5-1? Neli sto ke smenese ako Cigarini dobiese crven...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom