UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Kakov ciat penal be druze, suarez go znazga igracot na Lion a ne obratno..
Суарез само ја искористи несмасноста на играчот на Лион, поголем пенал е ова од вчерашниот за Јуве. Него дај види го голот на Лион и напиши нешто за тоа.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Суарез само ја искористи несмасноста на играчот на Лион, поголем пенал е ова од вчерашниот за Јуве. Него дај види го голот на Лион и напиши нешто за тоа.
:pos: kakva crna nesmasnost be crnec eden... suarez ide so namera da zgazne na nogata na fudbalerot na Lion i pritoa koga go nagaznuva se frla kako mislis so traktor go zgaznale
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Нема дискусија, реков ако досудиле нешто против Барса, браво за судиите.

А ако она со Суарез што го постирав ти е чист пенал, те молам повлечи се и не пишувај веќе за фудбал.[DOUBLEPOST=1552517189][/DOUBLEPOST]
И со 2-0 за Лион да беше, пак ќе тепаше Барса колку што треба. Лион...
Така значи, епа браво за судиите да викаш и кога ќе судат нешто на штета на Челзи :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.685
Поени од реакции
38.871
Суарез само ја искористи несмасноста на играчот на Лион, поголем пенал е ова од вчерашниот за Јуве. Него дај види го голот на Лион и напиши нешто за тоа.
Он ја искористи несмасноста на играчот на Лион да одглуми:pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Суарез само ја искористи несмасноста на играчот на Лион, поголем пенал е ова од вчерашниот за Јуве. Него дај види го голот на Лион и напиши нешто за тоа.
Ne si valjda ozbilen druze... Suarez go nagazi igracot na Lyon, ova ako e penal togas jas sum Vaska Ilieva.
Inace da, po mene golot na Lyon bese faul vo napad.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Петок е извлекувањето за 1/4 финале. Мислам дека во 11 часот. Ако е некој информиран дали ќе оди на некоја ТВ нека пиши
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Arthur Melo
72passes, 71completed (98.8% successful)[DOUBLEPOST=1552519129][/DOUBLEPOST]
Петок е извлекувањето за 1/4 финале. Мислам дека во 11 часот. Ако е некој информиран дали ќе оди на некоја ТВ нека пиши
Како што памтам на Арена 1 има, исто така на Youtube Live, uefa.com Live
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Во градинка ни ги исклучија цртаните, па тука малку.


А зошто би навивал за Емполи?

Уствари зошто некој би навивал и за Интер бешмуматер. :toe:
Епа во Прилеп ние сме гледале фудбал од пред Роналдињо.Јбг тоа е.
Овие мариовциве што не разбираат фудбал сите за Реал или Барса се. :D
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
До каталонците е прашањето:
Од што ве јади повеќе туѓ срам,од пеналот за 1-0 или од овај членов шадоу вокер ?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Аиии немало пенал над Суарез. Денаје воопшто не ни одеше на топка, него директно прави лизгачки старт над Суарез. Ама да, Суарез намерно го згазнал, а овој му подметнува нога под Суарез.
Глуп, непотребен старт. Не знам што мислеше Денаје да направи.

Ама добро у реду е, знаеме дека Сурез е хејтан и мора секој пенал, фаул над него да се гледа со микроскоп.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
До каталонците е прашањето:
Од што ве јади повеќе туѓ срам,од пеналот за 1-0 или од овај членов шадоу вокер ?
Прашање до тебе, кај можеше Суарез да згазне освен врз ногата на Денаје? Класично подметната нога, му влезе у движење, шо можеше да направи?


8E940BBD-A7FD-4A1B-AB08-B7287EFF81BB.jpeg
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.699
Добро де, 5:1 го тепавте Лион и уште правите муабет за недосудени пенали и прекршоци? :unsure: Да беше некој неизвесен натпревар ќе сФВатев, али синоќа си игравте тренинг против французиве, значи нема потреба од муабети налик теории на заговор, масони и нов светски поредок.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom