UEFA Champions League 2018/19

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од ManUtdChampions, 18 септември 2018.

 1. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  28.072
  Допаѓања:
  68.421
  Добро, реално според мене во принцип лесно паѓа Салах (скоро никогаш без контакт) и нефер е што го бие глас за дајвер па затоа ова беше добра ситуација да докаже дека не е :D
   
 2. HEKOJ

  HEKOJ

  Член од:
  16 јануари 2013
  Мислења:
  1.405
  Допаѓања:
  1.666


  Ставајте пари годинава Јуве да освои :) Иако на прв поглед стварно се чинеше како да не е со цел обем помината, некој во слободно време се заиграл и нацртал.

  Мислења? Коментари? :P
   
 3. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  5.111
  Допаѓања:
  7.597
  Оти ново правило?
   
 4. HULK

  HULK Black & White Fighter

  Член од:
  12 август 2008
  Мислења:
  1.478
  Допаѓања:
  563
  Хахах, и јас ќе земам сега ќе нацртам ќе си играм :D. Стручњаци се бават со тоа нели има сензор или нешто слично и кога ќе ја помине линијата почнува да свири, најисправно според мене. Милан ради недостаток на ваква технологија на времето беа оштетени со Гол ди Мунтари :D. Нема утка тука, чиста работа да нема дилеми веќе и да не се поништуваат регуларни голови. Уште се ВАР малку повеќе да се средат и ќе се сведат грешките на минимум.
   
 5. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  28.601
  Допаѓања:
  39.258
  Па порано така беше, не знам зошто го сменија.
   
 6. Trolejbus

  Trolejbus

  Член од:
  17 јануари 2019
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  266
  Чудно ми падна и на мене, топкана се појави како топка за ракомет да е.
   
  На HEKOJ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Сладоледџија

  Сладоледџија Ванила & Чоколадо

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  9.688
  Допаѓања:
  4.845
  оти до сега имаше извлекување парови за четвртфинале само, после кога ќе завршеше 1/4 влечеа за 1/2... а сега со оваа ждрепка ќе има и потенцијални парови за 1/2
   
 8. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  5.111
  Допаѓања:
  7.597
  Јас памтам уште на 2010 менаџер дека и 1/4 и 1/2 заедно се влечеа.
   
  На Џио и VardarVoSrceto им се допаѓа ова.
 9. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  22.528
  Допаѓања:
  33.970
  Да немаше Goal Line Technology, овој гол на Јувентус никогаш немаше да биде признат.
   
  На ob1, Aexil Kong, VardarVoSrceto и уште 9 други им се допаѓа ова.
 10. Mondonico

  Mondonico ВАР експерт

  Член од:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  8.654
  Допаѓања:
  13.137
  Што е нели и поентата на постоењето на оваа технологија.
   
  На Sasa Ilic, TheWhiteMamba, Riki94 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.646
  Допаѓања:
  58.702
  Da nemase Var ovoj penal na Barsa nikogas nemase da bide dosuden, oh wait... :icon_lol:
   
  На Sasa Ilic, Castiel, HEKOJ и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. HEKOJ

  HEKOJ

  Член од:
  16 јануари 2013
  Мислења:
  1.405
  Допаѓања:
  1.666
  upload_2019-3-15_0-54-10.png upload_2019-3-15_0-55-10.png

  еве споредба без цртање на последна позиција на гол.
  Првата слика е од Сити - Ливерпул каде не беше признат голот, а топката гледајќи ја пречката и белата линија долу е дефинитино многу повнатре отколку на мечот Јувентус - Атлетико.

  Затоа и реков дека со голо око делува како да не е гол, сепак технологија е, има сензори не би требало да лажат плус различен агол, но онаа црна гол линија и малиот обем на топка кога ја покажуваа на конечна состојба му беа лошо поставени, а кога е во прашање Јувентус, никогаш не вели никогаш :D :D
   
 13. HULK

  HULK Black & White Fighter

  Член од:
  12 август 2008
  Мислења:
  1.478
  Допаѓања:
  563
  На прв поглед така делува ама ајде за ВАР да дебатираме каде што има реални проблеми и не е добро применет али ова е комјутер, технологија, кога веќе е воведено значи си има сензори, неможе некој рандом лик што нацртал да е повалидно од луѓе чија специјалност е ова. Незнам што ти значи ова кога Јувентус е во прашање кога за која и да е екипа ако свирни кај судијата саатот значи топката прешла со цел обем, нема простор за дебата тука. Се вадат некој теории без никаква основа, па баш на тој меч имаше најмалку спорни одлуки, многу повеќе имаше на останатите. Фан што го мрази Јувентус си цртал, тоа е тоа :D
   
 14. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  22.528
  Допаѓања:
  33.970
  Апсолутно. Ја би сакал се да биде направено на ваков принцип да функционира. Гледаш, никој не се буни.
   
 15. Сладоледџија

  Сладоледџија Ванила & Чоколадо

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  9.688
  Допаѓања:
  4.845
  Mora da se priznae izgazija englskite ekipi, duri 6 gi ima u evropakive ligi..
  --- Споено дупло мислење, 15 март 2019 во 08:27 ---
  Инаку, треба да се истакне дека оваа година за прв пат на една ждрепка во Лигата на шампионите ќе бидат одредени потенцијалните противници и за полуфиналето. Ќе потсетиме, досега во најелитното европско натпреварување се влечеше ждрепка за секоја фаза посебно.

  Ne e isto na igrica i u realnosta...
   
  Последно уредено: 15 март 2019 во 08:27

Сподели преку: