UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Лагано тепа Јуве двете утакмици.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
Нема коментари за Кајгана дербито Тотенхем - Дортмунд :icon_lol:

Инаку Дортмунд без Ројс во првиот натпревар.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Нема коментари за Кајгана дербито Тотенхем - Дортмунд :icon_lol:

Инаку Дортмунд без Ројс во првиот натпревар.
Ако победи Дортмунд стручњаците што коментираа во 2017 дека Тотенхем е пред Дортмунд магично ќе заборават и ќе ги снема додека Игорче ќе биди главен статистичар на темата со тезите како Дортмунд со домаќинско работење стана тоа што е денес и плус ако испадни Баерн тогаш ќе објаснува дека Ули Хенес и Румениге го уништија Баерн и Салихамиџич е неписмен,а ако победи Тотенхем јас и Игорче ќе исчезниме и така,додека онај фанот на МанчестерЈунајтед ќе објаснува дека Тотенхем се екипиште и пораснаа како екипа,па и плус ако победи Баерн тогаш на Игорче ќе му се случи генг бенг.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Ако победи Дортмунд стручњаците што коментираа во 2017 дека Тотенхем е пред Дортмунд магично ќе заборават и ќе ги снема додека Игорче ќе биди главен статистичар на темата со тезите како Дортмунд со домаќинско работење стана тоа што е денес и плус ако испадни Баерн тогаш ќе објаснува дека Ули Хенес и Румениге го уништија Баерн и Салихамиџич е неписмен,а ако победи Тотенхем јас и Игорче ќе исчезниме и така,додека онај фанот на МанчестерЈунајтед ќе објаснува дека Тотенхем се екипиште и пораснаа како екипа,па и плус ако победи Баерн тогаш на Игорче ќе му се случи генг бенг.
Си можел да ставиш повеќе од една точка или пак воопшто да не ставаш точка на крај. :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
Нема коментари за Кајгана дербито Тотенхем - Дортмунд :icon_lol:

Инаку Дортмунд без Ројс во првиот натпревар.
а тоа што кокошките без Кејн ке играат е тотално небитно



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
а тоа што кокошките без Кејн ке играат е тотално небитно



Sent from my iPhone using Tapatalk
За Кејн сите знаеме од пред 3 недели веќе дека ќе отсуствува во ЛШ, за Ројс денеска потврда официјална имаше од Дортмунд така да не ми беше целта дали за едниот или другиот тим е битно или небитно.
Чисто инфо дадов само.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
За Кејн сите знаеме од пред 3 недели веќе дека ќе отсуствува во ЛШ, за Ројс денеска потврда официјална имаше од Дортмунд така да не ми беше целта дали за едниот или другиот тим е битно или небитно.
Чисто инфо дадов само.
сори така ме наведе да помислиме као ете ослабени ке се


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751

Разгледајте го сите ова кратко видео, каде што експлицитно се објаснува употребата на ВАР и што е најважно интерпретацијата на играта со рака на крајот од видеото.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968

Разгледајте го сите ова кратко видео, каде што експлицитно се објаснува употребата на ВАР и што е најважно интерпретацијата на играта со рака на крајот од видеото.
Поинтересно ќе биде да не го глеаме и после да паламудиме тука со "abe zosto na kurof sea ne glease var kopilinja mestat" муабети :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Поинтересно ќе биде да не го глеаме и после да паламудиме тука со "abe zosto na kurof sea ne glease var kopilinja mestat" муабети :D
Такви муабети секако ќе има. Рацете ми паднаа од објаснување во Серија А темата, ама каде со експерти како чекичот или слично.

Особено за играта со рака напоменав, оти многу членови овде иронично се потсмеваа со критериумите како што се дистанцата, намерата и слично.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom