UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
6.759
Поени од реакции
10.785
ПСЖ никогаш ништо не покажале во нокаут фаза на ЛШ, ни овој пат не очекувам да биде различно.
 
Член од
22 февруари 2018
Мислења
147
Поени од реакции
61
Зошто толку брзо ги отпишувате Ајакс?
Реал демек јаки се?
Ajax go imam gledano na TV desetina pati ovaa sezona. Igraat odlicen fudball, bea na visoko nivo protiv Bayern (skroz izednaceni vo dvata natprevari, duri i podobri na momenti).
Vcera ne gledav so Feyenoord kako izgubija, ama ke se vratat vo forma, momentalno se vtori ama mislam deka imaat sila da go osvojat prvenstvoto.
Real stalno jaki se, ama ovaa sezona se poslabi od voobicaeno. I prezasiteni.

5% na Ajax e skroz potcenuvacki.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.761
Поени од реакции
2.670
Епа?
Нит се отпорни на позиционен напад, нит на транзиција.
РВП у постпензионерски денови душата им ја извади.
Што ли тек ги чека со Реал?
Не верувам дека ќе играат и ќе истраат со фората кој ќе даде повеќе.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.528
Поени од реакции
1.943
Епа?
Нит се отпорни на позиционен напад, нит на транзиција.
РВП у постпензионерски денови душата им ја извади.
Што ли тек ги чека со Реал?
Не верувам дека ќе играат и ќе истраат со фората кој ќе даде повеќе.
Skoro site golovi padnaa posle greshki vo odbrana, takva beshe cela utakmica, se deshava. Veruvam deka skroz razlichen pristap ke imaat so Real, maksimalno motivirani i ako igraat ko shto znaat mozhat da bidat mnogu nezgodni za vakva mrtva ekipa ko Real sezonava. Ne vikam drka ke gi pominat, ama daleku od toa deka 5% shansi imale.
 
Член од
22 февруари 2018
Мислења
147
Поени од реакции
61
Skoro site golovi padnaa posle greshki vo odbrana, takva beshe cela utakmica, se deshava. Veruvam deka skroz razlichen pristap ke imaat so Real, maksimalno motivirani i ako igraat ko shto znaat mozhat da bidat mnogu nezgodni za vakva mrtva ekipa ko Real sezonava. Ne vikam drka ke gi pominat, ama daleku od toa deka 5% shansi imale.
Jas mislam deka sansite za Ajax - Real se 35-65.
I licno ke uplatam v kladilnica "Ajax go further" na dobar koeficent za zabava.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
8.870
Поени од реакции
13.675
Aко е оној од Англија :popce:
Со оглед на тоа што Росети е главен верувам дека ќе биде сличен на оној на СП и во Серија А. Судијата ќе гледа снимки во ситуации поврзани со директен црвен картон и пенал додека офсајдите во случај на гол ќе се досудуваат без гледање.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.960
Поени од реакции
3.437
Значи откако дојде Солскјаер не само што почнаа да играат препородено туку и некоја луда среќа ги прати мајката... :) Не паметам ваков позитивен пресврт за една екипа за толку кратко време. Кога беше ждрепката во декември на Јунајтед му давав максимум 20% шанса за пролаз со ПСЖ. Сега би рекол дека шансите се некаде 70% за нив.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom